Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy szereljem le az anyósomat...

Hogy szereljem le az anyósomat, h ne kelljen Szenteste átmennünk? Ti át szoktatok menni szülőkhöz ilyenkor?

Figyelt kérdés
Férjem a családi béke kedvéért egyszerűbbnek látja átmenni. Anyósom most azon duzzog, h nem fogunk velük vacsorázni karácsonykor. 3 éve vagyunk házasok.
2010. dec. 6. 13:15
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

Enyhe füllentés nélkül nem lehet megúszni a dolgot. Hááát, ha utazni sem tudtok, akkor pihenésre, kikapcsolódásra, stb kell hivatkozni.

Másik megoldás: megmondani az igazat: "mi ezt az estét/napot/napokat/hetet kettesben akarjuk tölteni." Csak. Mert így döntöttetek. Nem tartoztok senkinek magyarázattal. Anyukáknak sem.

"de, tudod mit, anyuka! 26-án szívesen látunk ebédre. kb 3-ig ráérünk, utána a barátainkkal karácsonyozunk"

Megjegyzem még: ez a kiba..ott nagy összejárás, evés-ivás egy elég balkáni szokás. Tőlünk nyugatabbra a család együtt vacsorázik, aztán minden korosztály elmegy a sajátjaival szórakozni és örülnek a szabadnapjaiknak.

Szóval ez az egész egyébként egy nagyon egyszerű történet. Mármint a megoldás egyszerű. csak akarni kell.

2010. dec. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

Engem nem zavart, bérki sértődött be, mikor önálóan különköltöztünk, onnantól a szentestét mi ketten töltöttük el együtt, emrt mi igy vagyunk vcsalád. A következő 2 nap a szülőknél telt. Széles ivben tettem rá, ki mit gondol erről. Ha nem én dönthetem el, hogy én otthon a saját házamban leszek-e szenteste azokkal, akikkel EGYÜTT ÉLEK, akkor az régen rossz.

Azóta gyerekek vannak, természetesen ugyanúgy működik, szenteste mindenkinek az OTTHONÁBAN a helye.

Nekem anyósom ráadásul egyedül él, de nem szólt egy szót se, inkább anyámék voltak megsértődve, de nem zavart.

Te se zavartasd magad ilyennel. Másnap me lesznek köszöntve, pici fia is ott lesz, viszont pici fia lassan apuka, saját családdal, vegye tudomásul.

Más lelki békéje kedvéért meg nem áldozom fel a SAJÁT lelki békémet. Ennyi.

2010. dec. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez a hatalmas probléma. Idén tervezzük úgy, h ez az utolsó, ami rohangászással telik egyik szüleitől a másikakhoz.. Minden évben megy a vita, hogy melyik családnál legyünk, persze hatalmas sértődésekkel, és mindenki a 24-ei vacsorát szeretné magának.... Mivel párom édesanyja eléggé vallásos, ő ragaszkodik a közös, délutáni templomozáshoz.. Nem lenne probléma, ha nem vidékről mennénk, és én nem utálnám annyira a kötelező dolgokat. A másik meg, hogy ilyenkor mindenki inkább a "saját családjával" lenne. Idén az én szüleimnél leszünk (tervbe van), kíváncsi vagyok, anyósom hogyan fogadja. Biztos teljesen ki fog akadni. Muszáj lesz mindkét családnak beletörődnie, hogy az idei lesz az utolsó szenteste, amit vagy az egyik-vagy a másik családdal töltünk, mert kisbabát várok, és innentől kezdve ténylegesen is külön család leszünk. Biztos nagy meccs lesz, főleg párom édesanyjával, de el kell fogadniuk. Majd 25, 26-án szépen elmentek ti is mindenkihez.

Amúgy, szerintem is, mint itt többen írták a párodnak kellene közölnie az anyjával a döntést. Te meg a te családodnak tolmácsolod. Ennyi. Ha tetszik, ha nem akkor is úgy lesz, ahogy ti szeretnétek. Majd megbékélnek. ebben reménykedek én is.

Kitartás!

2010. dec. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Szenteste nem megyünk sehova. Egyrészt, mert már mi vagyunk egymásnak a legközelebbi család, másrészt meg milyen alapon menjünk egyikünk, vagy másikunk családjához? A másik család jogosan érezné mellőzve magát. Az a legtisztább, hogy a Szentestét kettesben töltjük, aztán 25-26-án körbejárjuk a családot. Én még két-három napot utána szoktam is a szüleimnél maradni. De a Karácsony este csak a páromé és az enyém.

Ha a többi családtag nagyon ragaszkodik a közös Karácsonyhoz, akkor azt is lehet csinálni, hogy ti hívjátok meg mindkettőtök közeli rokonait vacsorára.

2010. dec. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!