Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit tegyek? Már nagyon...

Most mit tegyek? Már nagyon nem bírom. Az öngyilkosság lessz a megmentőm?

Figyelt kérdés
édesanyémmal 9 éves koromban elkoltoztunk othonrol és uj életet kezdtunk!az elején nagyon jo és nyugodt korulmény volt!! (mivel az édesapán rendszeresen ivott a neveloapán pedig rendes embernek bizonyult) az elso évelkben nyugiban telt minden de ahogy egyre jobban szerettem volna lazítani a kotelet hogy édesanáymm engedégenyebb legyen ,azzal a neveloapán egyre gorombább és elviselhetetlen lett! Most 14 éves vagyok és utálom a neveloapámat.. Minden aproság miatt leszid ,de nem szigoru hangal mondja hogy csináljak rended mert bordel van, hanem a lézato osszes csunya szot felkiabálja ellenem... a legcsunyábbakat.... mikor legutobb nem mosogattam fel annyira elpattant a hur hogy majdnem megutott... egyfojtában fenyeget és szid édesanyám persze az elején védett de rájott hogy ha megvéd engem akkor még nagyobb cirkussz lessz belole.. legutobb a szemembe vágta hogy én oz o szemébe csak egy genyláda vagyok ás anyám ezt megerosítette..... Már nem bírom és az öngyilkosságot nem egyszer kisértettem meg!!!egyre rosszab a helyzet ,és most jopofizva viseljuk el egymást a házban!....látom édesanyámat amint nem tud mit tenni.... Es lassan annyira rossz a helyzet hogy édesanyám folyamatos ugyanazt kezdi mint a Mostoha apám..... már nem bírom a barátnoimnek nem tudom elmesélni mert nem tudnának mit javasolni!!! nagoyn kivagyok.. segítsetek mit tegyek??Pedig már annyimindenen változtattam és semmi se jo....
2010. dec. 19. 13:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Sajnálom :(

Öngyilkos semmiképp ne legyél!!!!!! - nagyon sok embernek volt rossz gyerekkora, de később,amikor önálló életet élt, boldog lett. Gondolj erre. Ne vedd el az esélyt felnőtt önmagadtól.

Esetleg menj másik városba középiskolába,legyél koleszos.


"ahogy egyre jobban szerettem volna lazítani a kotelet hogy édesanáymm engedégenyebb legyen ,azzal a neveloapán egyre gorombább és elviselhetetlen lett"

Mit szerettél volna elérni, mit engedjen meg anyukád?


Amíg testileg nem bántalmaznak, gyámhatóságoz sem érdemes fordulni... Talán Anyukáddal próbálj kettesben beszélgetni.

2010. dec. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
miben akartál te lazítani?mert ha csak simán elkezdtél kamaszodni és visszafeleselni megértem a nevelőapádat,de persze ezt csak azért kérdem mert az öcsém épp kamasz és mindent sértésnek vesz
2010. dec. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát, lesz még kegyetlenebb is az élet, és gondolj bele hogy mások nálad milliószor nehezebb helyzetben van. Ha ők tudnak tűrni és várni a jobbra, te is meg tudod csinálni.

Kár lenne néhány nehéz évért eldobni minden jót. Ne siránkozz, hanem próbáld meg indig a legjobbat kihozni a dolgokból.

2010. dec. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
viszont ha ok nélkül bánt ne add fel, mert engem is kergetett az apám baltával de sose jutott ezsembe az öngyilkosság mert azzal csak neki kedveztem volna-.-" lett életcélom most porcelánfestő vagyok és bár még mindig bánt engem(igaz csak lelkileg most már) a porcelánfestés boldoggá tesz így is
2010. dec. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Leglább vannak barátnőid...
2010. dec. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen a jo tanácsokat... :) és A lazításon nem értek disc meg mittudom nég miket...csaupán hogy egy kicsit tovább mazadhathassak knt a barátaimmal, vagy ilyen aproságog... ! és lehet ig az hogy sinte mindent sértésnek veszek, de a szuleimet még azis zavarja hogy levegot veszek!
2010. dec. 19. 14:21
 7/12 anonim ***** válasza:
Először is tanulj, hogy szép legyen a helyesírásod! Nem csak buli az élet, sőt! Várd ki a végét és menj el dolgozni majd, hagy ott őket!
2010. dec. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Édesanyád nem tud mit tenni?!Dehogy nem!Miért nem költözik haza,vagy hagyja ott a goromba párját és keresne magának másikat!Inkább ő is szidni kezd,hogy megtartsa a párját.Szép anya,mondhatom,már ne is haragudj.Úgy látom,neked bárhol jobb sorod lenne,mint ilyen szülőknél,úgyhogy,ha nem javul meg a helyzet,szerintem fordulj a családsegítő hivatalhoz!
2010. dec. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Neka ***** válasza:
81%

Természetesen legyél okos és ne csinálj hülyeséget.

Először is tanulj meg úgy beírni egy ilyen weboldalra, hogy leellenőrzöd, amit beírsz és a helyesírásodon is csiszolhatnál. Mindenképp ilyen dolgokon járjon az eszed. Tanulj és tanulj és gondolj arra, mi a célod. El akarsz onnan kerülni és nem akarod, hogy ezt csinálják veled. Akkor viszont sokat kell tanulnod, hogy később jól fizető és rendes állásod legyen.... Mert csak úgy tudsz minél hamarabb elkerülni otthonról. Ráadásul, ha végzel a középiskolával és anyud nem tudja fizetni a fősulit vagy egyetemet, akkor ösztöndíj kéne és ahhoz 5-ös tanulónak kell lenned.

Csináld meg mindig, amit kérnek. (házimunka stb) aztán ülj le a könyveid elé és tanulj. Elsőnek a nyelvet javaslom, mert az kell minden jobb munkahelyen vagy netán külföldön, ha még többet akarsz majd az önállóságból. Szóval ezek a pozitív és saját célok legyenek elsődlegesek számodra és ha ér otthon bármilyen negatív hatás, mindig ezekre gondolj és arra, hogy majd később bánni fogja édesanyád, mikor már nem leszel ott és már nem fogsz rászorulni, tehát valószínűleg nem is sűrűn fogod ezek után keresni felnőtt korodban.

Ez a példa arra is jó lesz, hogy Te majd ezt ne tedd a gyermekeddel és, hogy azon legyél, hogy minél szeretőbb családban nőjön fel. Egy szülőnek ezt biztosítania kéne minden áron....

Remélem segítettem és, hogy érted, hogy mit akarok Neked tanácsolni. Ne engedd, hogy tönkre tegyen, bármi is van körülötted! Harcolj, légy céltudatos és okos és akkor eléred, amit akarsz és még többet is! Hidd el, csak magadban kell bíznod és a fejedben rendbe tenni, hogy mit akarsz. Felesleges ilyen gondolatokkal foglalkoznod, mindig csak saját magára számíthat az ember. Légy erős és érd el amit akarsz az életben, ne hagyd magad!!

2010. dec. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
gyámhatóság
2010. dec. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!