Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Reménytelen szerelmesek! Hogy...

Reménytelen szerelmesek! Hogy bírjátok ezt?

Figyelt kérdés

Azokat szeretném kérdezni, akik évek óta szerelmesek valakibe, de nincsenek együtt. Gondolok itt arra, hogy a másik nem szereti viszont őket, vagy épp valaki mással vannak, netán férjek/feleségek, rossz kapcsolatban lévő válni nem akarók, vagy csak nem tudják, hogy van aki szereti őket...


Nálam még csak pár hónapja tart, de már most látom, ez lesz még évekig, szeretni fogok valakit, aki nem lehet velem, én pedig nem érem be mással, nem tudok, és jelenleg nem is akarok továbblépni. Sosem találkoztam még hozzá hasonlóval, de elég kiakasztó a gondolat, hogy még évekig, magányosan és távolról fogom szeretni őt.

Egyébként nem vagyok az a kapcsolathajhászó fajta, jól elvagyok egyedül, de most mégis mindennél jobban vágyom egy kapcsolatra. Vele.


Szóval, hogy lehet ezt évekig csinálni? Hogy lehet így élni évekig??


(normális válaszokat, pls! köszönöm!)


2010. dec. 26. 23:24
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

(Bocsi,nem kötekedés a válaszom miatt fontos)

2010. dec. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
Még nem tart évek óta, csupán pár hónapja... Sehogy se jó, főleg, hogy érzem én se vagyok közömbös neki, pusztán ő nem akar kapcsolatot, egyáltalán senkivel se, magánéleti, munkahelyi, anyagi problémák miatt. Nekem elég ellentmondásos érzés jelenleg, egyfelől azon gondolkodom, hogy meg kéne szakitani vele minden kapcsolatot és keresni valakit helyette, mert ez igy nem állapot, hogy minden nap látom őt, és csak szenvedek a tudattól, hogy nem vagyunk együtt... A másik felem viszont azt mondja még várjak, sőt keressem a társaságát hátha történni fog valami. Én mindenesetre ezt nem akarom évekig húzni...:S
2010. dec. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:

Nekem már egy éve tart ez az állapot. Én meg is mondtam az illetőnek, hogy szeretem, de ő csak barátként gondol rám. Én viszont nem tudok másképp gondolkodni.


Barátságot ajánlani, ha szerelmet kérünk: a legkegyetlenebb.

Kő, melyet adnak, ha éhen kenyeret kérünk.

2010. dec. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:

Hogy bírtátok ki, hogy nem menekültetek más karjaiba?

Asszem nem adok inkább tanácsot:D

2010. dec. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%

7 éve vagyok szerelmes valakibe, akivel együtt dolgozom. nem minden nap látom, de elég sűrűn és egyszerűen nem tudok 7 éve normális kapcsolatot létesíteni senkivel, mert ő, csak ő...

Pedig próbáltam mindent, hogy kikerüljek a helyzetből, jártam olyannal, akit nem szerettem igazán, volt, hogy egész elhitettem magammal, hogy szerelmes vagyok valaki másba, de mind csak saját magam ködösítése. Emellett gerinctelenság is így kapcsolatokba bocsájtkozni, íyg ezt abbahagytam.

Napközben egyszerű, de ha egyedóül maradok a nap végén, akkor szinte kibírhatatlan. És aztán reggel felkelek, éskezdődik minden elölről. Nem mondom, hogy boldog vagyok, vannak egész nehéz pillanatok (pl ha látom a párját, vagy együtt őket kettesben, vagy ha elejt valami megjegyzést a személyes életéről). Valahol mégis boldoggá tesz a szerelem, mert felvillanyoz, valósággal energetizál a tudat, hogy ő van a világban. nem tudom elmondani. Tehát én gyakorlatilag nem törtem bele a dologba, sikerült azért vidámnak maradni. Nem mondom, sokat gondolok arra, mit csinálhat és gondol-e rám, és ezzel csak a magam dolgát nehezítem. De valahol úgy érzem, nem cserélném el a szituációmat semmire, mert egyszerűen jó őt szeretni. Úgy érzem így 7 év után is, hogy nem tudnék, nem fogok tudni mást szeretni.


26/N

2010. dec. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%
Én öt hónapja vagyok szerelmes egy lányba, majd meghalok...egyáltalán nem tudom kezelni.
2010. dec. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

Első: Nem tudom miért számít, de 29.


Nekem sikerült megszakítani Vele minden kapcsolatot, de így is iszonyatosan szenvedek :(

2010. dec. 26. 23:47
 8/42 anonim ***** válasza:
Mert azt akartam tanácsolni, hogy keresd más karjaiban a boldogságot, de ezt egy 17 évesnek nem épp tanácsolnám :)
2010. dec. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
Én 1,5 éve vagyok szerelmes, és végképp semmi értelme. Olyan szerelem első látásra-féle dolog volt az egész, úgy érzem, nekem ő A Tökéletes, és egyáltalán, másra ránézni se tudok, csak ő kell. Egy ideig még reménykedtem, hogy hátha...aztán elmondtam neki. Hiába tudom, hogy semmi esélyem nála, nem tudom kiverni a fejemből...hogy hogy lehet így élni? Nehezen...nagyon rosszul...nagyon fáj...de nem tudsz mit tenni.
2010. dec. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

És vajon melyik a rosszabb?

Ha az érzés kölcsönös, de közétek áll valami (távolság, korkülönbség, az egyik fél házassága ahol mondjuk gyerekek vannak, vagy más...), vagy az ha a másik nem szeret viszont, vagy csak barátként szeret?

Gondolom mindenkinek épp az a helyzet, amelyikben van, igazából csak költői kérdés volt...

2010. dec. 26. 23:58
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!