Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 17L vagyok. Letegeztem egy 46...

17L vagyok. Letegeztem egy 46 éves férfit, amire anyám kiakadt. Akkora probléma lett volna?

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 21:35
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Igazából elég szerencsétlen vagyok ebben a témában (tegezés-magázás). Magázni nem tudnám...:$
2010. dec. 28. 21:56
 12/19 anonim ***** válasza:
75%

21:43 vagyok.

Megjegyzem én nagyon nem szeretném, hogy elkezdjenek magázni, marha öregnek érzeném magam tőle, függetlenül attól, hogy már az vagyok-e. Kisgyerekek már néha lecsókolomoznak, nagyon kiábrándító, pedig fiatalabbnak nézek ki a koromnál. Úgyhogy részemről pl. ennyit az illemről. Kukába vele! Engem tessék tegezni 100évesen is! Csak érjem meg... :)

2010. dec. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
75%

Én meg pont az ellenkezője vagyok...


Az egyik ismerősünk 60 év körüli (én 21 vagyok) 10 éve ismerem őt, és kb 1 éve azt mondta ne magázzam, mert még nem olyan öreg. És tudom ez gáz, de egyszerűen nem tudom meg szokni hogy tegezzem. És mindig elhatározom mikor meglátom, hogy "Szia" és mégis magázva köszönök neki. Aztán meg akkora idiótának érzem magam...Mert nálam alap dolog, hogy magázom azokat akik ennyivel idősebbek nálam (a gyerekei 15 évvel idősebbek nálam, szóval majdnem a nagyapám is lehetne...) és ha tegezném, akkor olyan érzésem lenne mintha nem tisztelném. És inkább elkerülöm :S

2010. dec. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
nekem ennyi idősen azt mondta anyám, hogy aki engem letegez, azt tegezzem vissza, hacsak nem a nagyszüleim korában van
2010. dec. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 BlackSword ***** válasza:
100%

NJyugodj meg kedves kérdező... Szerintem nem követtél el illetlenséget... Ugyanis ha ragaszkodunk a klassikus illemtanönyvhöz, akkor férfi és nő közti tegeződést csak a nő kezdeményezheti, a férfinak kell megvárnia, hogy a ajánlja fel... fordítva lenne illetlenség...

Férfi férfi férfival szembeni tegeződésnél az "elhalálozási sorrend" az irányadó... Míg nő és nő között a kor és a státusz is befolyásoló tényező...

Ez a vegyes felállásnál a kor számít olyan városi legenda, mint hogy a nőket az ajtóban illik előre engedni... Mivel a szórakozóhelyekre (kocsma, bár, étterem) a férfi megy be először és tartja meg az ajtót a nőnek...


Bár már engem is bácsiztak le 22 évesen... Gondoltam egy ugyan-bizonyt...

2010. dec. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak igaza van.A nő kezdeményezheti a tegezést. Vagyis ha letegezed, az végül is megtiszteltetés, hiszen közelebbi kapcsolatot vagy szimpátiát feltételez. Nekem anyu ezt mondta annak idején, hogy az illem szabály ezt írja elő. Én nem is szoktam tegezni férfit, aki 40 körül van és letegez.

22 évesen, bár nem vagyok nagyon tapasztalt, de gyerek sem és elvárom, hogy ne gyerekként kezeljenek.


Szóval szerintem abszolút nincs gond vele.

2010. dec. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Amúgy még annyit hozzátennék, hogy szerintem a magázás nem feltétlenül a tisztelet jele. Szerintem a tisztelet az, ahogy a másikkal beszélünk. A tiszteletet tegezéssel is ugyanúgy meg lehet adni. De ez az én véleményem.
2010. dec. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
amikor előszőr találkoztam a főnőkömmel,(47) egyből letegeztem, nem mondott semmit rá,meg sem haragudott.
2010. dec. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én 18 vagyok, párom munkatársa + haverja 45 éves, ahányszor találkoztunk, mindig magáztam, amíg meg nem kért, hogy tegezzem.

Együtt voltam rutinon egy 40 év körüli nővel, de olyan közvetlen és fiatalos volt, hogy megkérdeztem, tegezhetem-e, mert furcsa lett volna magázni. Biztos örült neki, de van, aki elvárja a magázást, és kérdezés nélkül nem mertem volna tegezni.

Az egyik kedvenc tanárom pedig minket, diákokat magáz, de a szülőket tegezi. :D

2010. dec. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!