Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez csak nekem ennyire bántó?...

Ez csak nekem ennyire bántó? Te hogy reagáltál volna?

Figyelt kérdés

Barátomnak a szülinapjára sütni szerettem volna tortát, és spontán elvinni neki. Kicsit kíváncsivá akartam tenni, mondtam, hogy örülni fog neki, meg hogy váratlan lesz..


Erre ő azt mondta, hogy nehogy elmenjek hozzá spontán.. Állítólag a szülei miatt, mert mindig veszekednek (még 1x sem találkoztam a szüleivel, kb 4 éve ismerem a srácot)


Engem ez nagyon megbántott, örömet akartam neki szerezni, tök sokat válogattam a torták közül, nézegettem neten, megvettem a hozzávalókat, erre nem is lesz belőle semmi..


2011. jan. 3. 21:16
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem akart megbántani, hanem inkább megvédeni egy kellemetlen szitutól.
2011. jan. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
92%

Ha még egyszer sem találkoztál a szüleivel, akkor tényleg gáz lenne csak úgy beállítani. És ha a srác elmondása szerint ilyenek a szülők, akkor főleg.


Ezen nem kell megsértődni.

2011. jan. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
90%
Az én anyám se tűrte volna hogy valaki csak úgy meglátogasson engem. Valószínű kizárta volna az illetőt. Előfordul.
2011. jan. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
21%
Előfordulhat, hogy nem a szülei miatt nem akarja, hogy váratlanul meglepd (lehetséges, hogy más lánynak is csapja a szelet). Nekem is nagyon rosszul esett volna a reakciója.
2011. jan. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
93%

4 éve ismerewd, és még nem is láttad a szüleit, akkor gondolhatnád, hogy jó oka van rá. Biztosan szégyenkezik miattuk, vagy ilyesmi.

Amúgy attól még a tortát megsütheted, úgyis maga a torta a meglepi!

2011. jan. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:

Nemtudom nekem nagyon rossz h ennyit készültem és az egészből egy nagy semmi lett...

1x akartam neki boldogságot szerezni, ráadásul nem is maradtam volna náluk sokáig, utána úgyis elmentünk volna valahova...

Az meg milyen, hogy egy utcán vagy nálunk adom át az ő tortáját, és cipelheti egész úton..

2011. jan. 3. 21:26
 7/50 A kérdező kommentje:

Elmondtam neki, hogy torta lett volna, és tök nagy veszekedés lett belőle, kiborultam, nagyon rossz kedvem van..

Tényleg 1x akarok boldogságot okozni és az se jön össze.. :'(

2011. jan. 3. 21:26
 8/50 anonim ***** válasza:
91%

Nincs igazad, hogy megsértődtél! Nem mindenkinél szokás, hogy csak úgy váratlanul beállítanak a vendégek. Nem is igazán udvarias a szülők felé, főleg, ha még nem vagy ismered annyira őket. Én se nagyon szeretem, ha pl. pont a nagytakarítás kellős közepén toppan be a párom haverja és beülnek a konyha közepére én meg addig haptákban állok a felmosóval... vagy bármi. :D

A barátodat biztos nem zavartad volna, ha spontán beállítasz, viszont a szülők már más téma és mivel a barátod náluk lakik, illik tiszteletben tartani őket is.

Ésszerű megoldás lenne, ha a túl nagy spontenitás helyett inkább megbeszélnéd a barátoddal, hogy beugranál hozzá a szülinapján, mikor mehetnél? A süti éppen elég meglepi lesz így is. :)

2011. jan. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
91%
Figyelj ezen ne sértődj meg. Nem mindenki szereti ha csak úgy simán beállítanak hozzá. Főleg ha, ahogy mondta is neked a szülei mindig veszekszenek. Az én apám meg minden este a kocsmában van és mikor hazajön kötöszködik mindenkivel. Én is elsüllyednék, ha valamelyik barátom, pont akkor állítana be. Épp ezért, hozzám se jönnek csak úgy. Szinte alig van barátom aki volt már nálunk. Már az elejétől igyekeztem midnig úgy alakítani a dolgokat, hogyha vmi sulin kívüli programot szerveztünk a barátaimmal akkor hozzánk tuti ne akarjanak jönni. Pl DVD-zést szerveztünk, akkor nálunk kicsi a lakás, nem elég nagy a szobám h 4-en elférjünk stb. Persze ezek igazak is, nem hazudtam, de ezeket meg lehetett volna oldani, csak nem akartam h odajöjjenek és lássák mi megy nálunk nap mint nap. Én nem tudtam megbízni úgy senkiben még, hogy elmondjam valójában miért nem hívok soha senkit hozzánk. Az hogy a barátod elmondta neked nagy dolog. Nehéz bevallani az ilyesmit. Örülj neki hogy így megbízik benned, ahelyett hogy azon sopánkodsz hogy rosszul esett. Inkább hívd át hozzátok és add oda ott a tortát. Akkor is nagyon fog örülni, hidd el.
2011. jan. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:

Kb 5 perc lett volna, míg lerakjuk a tortát, elfújja a gyertyát.. Az apja úgyis alszik tudtommal kb mindig, az anyjának se muszáj pont ott lennie..

Vagy bemegyünk a szobába..

De tök rossz, hogy ennyit számít amiért én fáradozok...

2011. jan. 3. 21:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!