Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez csak nekem ennyire bántó?...

Ez csak nekem ennyire bántó? Te hogy reagáltál volna?

Figyelt kérdés

Barátomnak a szülinapjára sütni szerettem volna tortát, és spontán elvinni neki. Kicsit kíváncsivá akartam tenni, mondtam, hogy örülni fog neki, meg hogy váratlan lesz..


Erre ő azt mondta, hogy nehogy elmenjek hozzá spontán.. Állítólag a szülei miatt, mert mindig veszekednek (még 1x sem találkoztam a szüleivel, kb 4 éve ismerem a srácot)


Engem ez nagyon megbántott, örömet akartam neki szerezni, tök sokat válogattam a torták közül, nézegettem neten, megvettem a hozzávalókat, erre nem is lesz belőle semmi..


2011. jan. 3. 21:16
1 2 3 4 5
 31/50 A kérdező kommentje:

Nem bújtatni. De ha mondjuk megmondta volna, hogy picit kettesbe, akkor biztos egyedül hagynak minket...

Az én szüleim kb kinyalják a seggét is, ne hiszem, hogy cserébe azt kapnám/kapnánk, hogy haragosan kinyitnák az ajtót rám, vagy ilyesmi...

De tényleg tök mind1, most egy másik dolog miatt úgyis jobban összevesztünk, kb lényegtelen az egész dolog..

2011. jan. 3. 22:13
 32/50 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk 20on valahány évesek, hogy annyira fontos legyen a szülőkkel a kapcsolat, úgyse látom őket soha, szerintem nem is fogom...
2011. jan. 3. 22:14
 33/50 anonim ***** válasza:
52%
akkor nagyon komolyra tervezhetsz...
2011. jan. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 A kérdező kommentje:
Hogy tervezzek komolyra, ha még be sem mutatott a szüleinek? Nem hinném, hogy azalatt a pár perc alatt míg bemutat, veszekednének..
2011. jan. 3. 22:17
 35/50 anonim ***** válasza:
83%

Nem értem ezt a nem vagyunk 20on valahány évesek dolgot. Most alatta vagytok vagy fölötte, mert ha alatt akkor fontos nagyon is, de ha fölötte akkor se elhanyagolható dolog.

Amúgymeg ha a szülők éppen ordítanak egymással, tuti díjazzák ha megkéri őket h menjenek már át a másik szobába mert az ő barátnője most meglepizik neki.

2011. jan. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 A kérdező kommentje:
20 alatt vagyunk bőven.
2011. jan. 3. 22:18
 37/50 A kérdező kommentje:

Miiivan?? Csak vitatkoznak, nem baltával szaladgálnak.

Úristen, és még én vagyok a buta..

Áááá te meg egy idegbeteg állat.


És nem tudom, feltűnt-e úgy nektek, hogy ELFOGADTAM A VÉLEMÉNYEKET.


És az se hiszem, hogy feltűnt-e, hogy elég rossz passzban vagyok, de így is bántotok.. Empátia, tolerancia.. Kedvesebben is le lehetett volna írni a véleményeket...

2011. jan. 3. 22:22
 38/50 A kérdező kommentje:
Már kb a 2. oldal alján láttam, hogy mindenkinek ez a vélemény,e még én vagyok buta, ELFOGADTAM A VÉLEMÉNYETEKET.. Ti vakok vagytok?
2011. jan. 3. 22:23
 39/50 A kérdező kommentje:
És nem is azt írtam, hogy olyan idegbetegek a szülei, mint te vagy egyik válaszoló, hanem hogy veszekednek. VESZEKEDNEK. Mint az EMBEREK. nem úgy mint állatok, mint TE..
2011. jan. 3. 22:25
 40/50 anonim ***** válasza:
89%

Kedves kérdező: először is, a torta nagyon jó ötlet! Kedves meglepetés! Szerintem mindenképpen süsd meg a barátodnak, és add oda neki nálatok! Én is és a húgom is itthon szoktuk tartani a barátunk születésnapját, felköszöntjük családostól, tortát eszünk, aztán bevonulunk a szobába.

Ha 4 év alatt nem mutatott be a családjának, akkor holtbiztos, hogy rengeteg szervezgetés és idegeskedés után fogja csak rászánni magát valamikor a jövőben. Ő biztosan ismeri az okát, és tuti, hogy neki is jobb lenne ha rendben találkozgathatnátok nála is. El tudod képzelni, milyen súlyos lehet a helyzet az otthonában, ha ennyi idő alatt még nem sikerült megoldani?

Egyébként szép az, ahogyan te elképzeled, hogy csak beviszed a tortát, ő beküldi a szüleit a szobába, ti meg pár perc alatt végeztek és elmentek. Először is: idegenként jársz a házban, a szülők biztos, hogy tudni akarnák, ki vagy. Tehát valószínűleg ha az apja alszik, még ő is felkel megnézni, hogy mi a nagy esemény a konyhában.. Másodszor pedig lehet, hogy nálatok működik az, hogy eltávolítod a szüleidet, de a barátodnál ez már egyáltalán nem biztos. Lehet, éppen azon robbanna ki a vita, hogy miért utasítgatja őket a nyikhaj fiuk és az égbőlpottyant barátnője a saját lakásukban, merthogy ott nehogy már akármit is a hátuk mögött csináljatok.

Egyáltalán nem gondolsz bele a barátod helyzetébe, csak azon keseregsz, hogy elrontották a jó ötletedet. Tényleg jól működött volna a dolog, ha már ismered a szüleit egy ideje. Bízol egyáltalán a barátodban? Akkor miért nem fogadod el, hogy így a jó? Azért, mert a te szüleid szeretik a srácot, az övéi még nem fogják úgy érezni, hogy jópofizniuk kell az eseményekhez..

2011. jan. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!