Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez csak nekem ennyire bántó?...

Ez csak nekem ennyire bántó? Te hogy reagáltál volna?

Figyelt kérdés

Barátomnak a szülinapjára sütni szerettem volna tortát, és spontán elvinni neki. Kicsit kíváncsivá akartam tenni, mondtam, hogy örülni fog neki, meg hogy váratlan lesz..


Erre ő azt mondta, hogy nehogy elmenjek hozzá spontán.. Állítólag a szülei miatt, mert mindig veszekednek (még 1x sem találkoztam a szüleivel, kb 4 éve ismerem a srácot)


Engem ez nagyon megbántott, örömet akartam neki szerezni, tök sokat válogattam a torták közül, nézegettem neten, megvettem a hozzávalókat, erre nem is lesz belőle semmi..


2011. jan. 3. 21:16
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
80%

4 éve ismered vagy 4 éve jártok?


Nem igaz, hogy te úgy képzeled el az első találkozást a párod szüleivel, hogy ti gyorsan bevonultok a szobába, hogy ne zavarjatok...egyből meglenne rólad a véleményük.


Miért nem fogod fel, hogy ő NEM AKARJA, hogy a szüleivel találkozz? Nyilvánvaló, hogy téged véd.


Spontán beállítani meg ígyis-úgyis bunkóság, ha az rosszul sült volna el, most azért nyavalyognál.

2011. jan. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
90%
Hiába ismered a szüleit, ő még jobban ismeri őket. A te szüleid megengedőbbek, az övéi lehet hogy nem. Biztos, hogy volt oka rá, amiért erre kért.
2011. jan. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
89%

"Nem igaz, hogy te úgy képzeled el az első találkozást a párod szüleivel, hogy ti gyorsan bevonultok a szobába, hogy ne zavarjatok...egyből meglenne rólad a véleményük."


Ez teljesen igaz.


Hidd el, jobban jártál volna, ha áthívod. És ha éppen alkalmatlan vagy, bármi miatt? Mondom , ha esetleg mit tudom én, meszlenk, vagy akármi, felfordulás van a lakásban. Azt írtad, két óra autóval. Még hazamenni se tudsz. Azt se várhatod el tőle, hogy dobjon el mindent a kezéből, amiért te odaállítottál. Hogy ő ezt elvárja tőled (vagy hogy te ezt megengeded neki, amint írtad, hogy előtte öt perccel még ruha se volt rajtad), az egy dolog.


Sajnálom, hogy nem jöttek ki jól a dolgok, de hidd el, nincs igazad.

2011. jan. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
87%

Látom, sehogy nem érted meg a barátod álláspontját. :(

Jól meglepted volna, az biztos, de nem lett volna kellemes meglepetés neki.

Egyrészt mert váratlanul, megbeszélés nélkül mentél volna (és nem a megbeszéltnél valamivel hamarabb, mert az megint más), ami udvariatlanság a szüleivel szemben. Hiába, csak a barátodhoz mész, ő a szüleinél lakik és illik azért őket értesíteni, ha valaki aznap beállít az ő lakásukba.

Másrészt lehet, hogy tényleg van valami olyan családi viszony, dolog, vita náluk, amit szégyell, amihez még idő kell, hogy felvállaljon, te meg nagy ormótlanul beleléptél volna a közepébe, mikor még nem készült fel rá, hogy elmondja neked. Biztos rosszul érintette volna.

Ez amúgy is az ő szülinapja, te meg olyat akartál csinálni (igaz, akaratlanul és a legjobb szándékkal), ami neki most még kellemetlen lett volna. Ezzel jól el is cseszted volna a szülinapját.

Inkább örülj, hogy utalgattál rá és kiderült a dolog, úgyhogy nem ez lett a vége. Vagyis csak ez lett, mert behisztiztél.

Inkább hagytál volna neki egy kis időt arra, hogy bemutassa a családját, vagy inkább megbeszélted volna vele, hogy mi a baj és megvigasztaltad volna, ha tényleg olyanok a körülményei.

Ne a te hatásosra tervezett belépőd legyen már fontos a szerelmed születésnapján, hanem az, hogy ő is jól érezze magát!

2011. jan. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
91%
Mellesleg az is lehet, hogy pont téged nem akart egy olyan helyzetbe hozni, hogy a szülei megbántsanak.
2011. jan. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ülj le le vele, és beszéljétek ezt át. Béküljetek ki.
2011. jan. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 A kérdező kommentje:

4 éve ismerem, lassan 2 éve járunk.

Mind1 látom mindenki ugyanolyan véleményen van, akkor biztos rossz ötlet volt.. Úgyis csak vele találkoztam volna a házukban, biztos beküldte volna a szüleit a szobába, hogy kettesbe lehessünk, vagy valami...


Azt meg nem hiszem, hogy egy nagy tortát megettünk volna ketten, és nem az én szüleimnek sütöttem, hogy ők egyék meg, barátom meg csak 1-2 szeletet...


De mind1 úgyse számít már.

2011. jan. 3. 21:57
 28/50 anonim ***** válasza:
64%
Te, nem tudom hány éves vagy, de meghúzom a hajad. Próbáld már megérteni a barátodat, hogy oka volt rá. Biztos, hogy TÉGED AKART VÉDENI. NEKED akart jót. Rossz ötlet volt, tanulópénz, higgadj le, beszéld meg vele. Mi itt azért tudhatunk valamit, ha ennyire egy véleményen vagyunk, nem gondolod? Szóval, hisztit befejezni, sértődést főleg, mert itt úgyse fogunk neekd igazat adni, és azzal a szerencsétlen barátoddal békülj ki. Jól megbánthattad a maflaságoddal..
2011. jan. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
61%
nekem a pofámról lesült volna a bőr, ha bújtatni kell miattam a szülőket..az ELSŐ alkalommal...egy komoly kapcsolatnál nagyon fontos a jó viszony a szülőkkel..az első benyomás jó kell hogy legyen, különben cseszheted...ne hisztizz..
2011. jan. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
87%
Az ötlet jó volt odáig, hogy torta, a kivitelezés kevésbé, de talán nem is lett volna baj, ha nem áll fent valami olyan helyzet a szülőkkel, amiről nem tudtál. Jót akartál, nagyon eltervezted, ezért eshetett rosszul. De tényleg higgadj le, mert ezért nem kellett volna összevesznetek. Biztos vagyok benne, hogy nagyon jó oka lehetett a barátodnak, hogy arra kért, ne menj el hozzájuk.
2011. jan. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!