Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez csak nekem ennyire bántó?...

Ez csak nekem ennyire bántó? Te hogy reagáltál volna?

Figyelt kérdés

Barátomnak a szülinapjára sütni szerettem volna tortát, és spontán elvinni neki. Kicsit kíváncsivá akartam tenni, mondtam, hogy örülni fog neki, meg hogy váratlan lesz..


Erre ő azt mondta, hogy nehogy elmenjek hozzá spontán.. Állítólag a szülei miatt, mert mindig veszekednek (még 1x sem találkoztam a szüleivel, kb 4 éve ismerem a srácot)


Engem ez nagyon megbántott, örömet akartam neki szerezni, tök sokat válogattam a torták közül, nézegettem neten, megvettem a hozzávalókat, erre nem is lesz belőle semmi..


2011. jan. 3. 21:16
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
87%

Még össze is vesztél szegénnyel ezért?

Ez meg aztán tényleg nem volt szép! Nem igaz, hogy csak bejelentés nélkül lehet valahova beállítani! Ez tényleg nagyon udvariatlan. Nincs telefonjuk, vagy mi?

2011. jan. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 A kérdező kommentje:

Inkább nem is sütöm meg neki még 1x... Ki is próbáltam, tök finom lett...

De az meg milyen már, hogy neki kell hazacipelnie, a szülinaposnak azt a nagy tortát, ráadásul 2 óra az út, engem meg vitt volna apám...

2011. jan. 3. 21:33
 13/50 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem nem fogsz szeretni, de hívatlanul sehová nem szokás beállítani, főleg nem egy tortával. Hívtad volna át, aztán tedd az orra elé ott a tortát Mégis hogy gondolod, hogy átmész "spontán" egy tortával, és akkor nagyon örülés van? És ha éppen nem érnek rá, takarít az anyja, mit tudom én.. Ilyet nem illik csinálni.


És ha a szülei tényleg sokat veszekednek, mert bizony van ilyen, akkor meg rendes tőle, hogy meg akart kímélni egy kellemetlen szituációtól. Szóval szedd össze magad, mert ezt most túlreagáltad, illetve túlhisztizted. Szép szülinapi meglepetést okoztál neki. Itt nem azon van a hnagsúly, hogy ő most mennyire volt tahó (nem volt az), itt most te csinálod a fesztivált, hogy nem jött össze valami. Tessék abbahagyni.

2011. jan. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy annyira zavartam volna, a srác minden hétvégén nálunk van... Én meg még a szüleivel se találkozhattam...
2011. jan. 3. 21:34
 15/50 A kérdező kommentje:

A barátomhoz mentem volna, nem a szüleihez.. Átadom a tortát, ennyi.. 5 perc.. Nem érdekel ha takarítanak, az én anyukám is szokott mikor itt van, sőt, voltak már furcsább esetek is..

De az bezzeg nem volt neki baj, mikor fél órával hamarabb jött, és nekem csak 5 perccel előtte szólt, én meg kb meztelenül voltam..

Mind1, én vagyok a szar a rossz, és még ez se jött össze...


Köszi a válaszokat azért..

2011. jan. 3. 21:36
 16/50 A kérdező kommentje:
Pedig én csak azt akartam, hogy nagyon meglepődjön, és örüljön, hogy láthat, mivel heti 1x találkozunk... De akkor mind1...
2011. jan. 3. 21:37
 17/50 anonim ***** válasza:
100%

Mostmár nem értelek komolyan. Azt mondtad spontán mentél volna, de közben leírod h faterja pont alszik, az anyukájának meg nem muszáj lett volna otthon lennie. Most akkor mi van?

A másik meg, hogy nem érted meg, hogy ez neki mekkora égés. A te családodban biztos mindenki normális és minden tök happy, így nem tudod elképzelni milyen az ha valakinek nem ilyen a családja. Ami tök jó, irigyellek érte, jó neked, de próbáld felfogni. Pl odaérsz, becsöngetsz habostortával a kezedben vigyorogva, ajtót nyit a tiszta ideg apuka, aki rádmorog h mi van??? kit keresel??? aztán a barátod, aki addig a szobájában lapított, hogy ne hallja a szokásos műsort előkullog, majd lecseszik őt is h minek hívott ide egy vadidegent. Vagy esetleg úgy tesznek, mintha minden szuper lenne, akkor meg szerencsétlen azon stresszel, hogy abban az 5 percben amíg ott vagy nehogy megint kirobbanjon egy veszekedés mert leég a pofájáról a bőr, ha előtted kezdenek rá a szülei.

Próbáld meg beleképzelni magad ebbe a szituációba, és aztán panaszkodj.

bocs ha nem voltam empatikus, de nem igaz hogy még szerencsétlennel össze is vesztél emiatt.

2011. jan. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
84%
Ami egyik családnál szokás, a másiknál nem biztos, hogy az. Nyilván jó oka van rá, hogy még nem ismered a szüleit, és hogy megkért, ne állíts be spontán. Kérj tőle bocsánatot, mert ezt itt most te cseszted el. Értem én, hogy jót akartál, de ő nem bunkóságból mondta, hogy ne menj!
2011. jan. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 A kérdező kommentje:

Az én szüleim is szoktak veszekedni, néha talán még ő is hallotta, az enyém se példacsalád!

Az apja meg tudtommal kb egész nap aludni szokott...

2011. jan. 3. 21:42
 20/50 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig minden évben nálunk adtam oda a páromnak a tortáját. Mért kellene hazavinnie? Ha elmondásod szerint úgy is nálatok vagytok.. Akkor úgyis ott ennétek meg!
2011. jan. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!