Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Furcsa dolog hazavinni egy...

Furcsa dolog hazavinni egy urnában a közeli hozzátartozónk hamvait?

Figyelt kérdés
2011. jan. 5. 09:50
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi hazahoztuk a nagypapám hamvait,és nincsen benne semmi furcsa.Most kint van a kertben,mert imádott kint lenni benne.Mindig teszünk neki virágot,és gyújtunk is gyertyát.Úgy alakítottuk ki a helyét,hogy olyan mintha egy rendes sírja lenne.Mi nekünk ez így sokkal jobb,mintha egy távoli temetőben lenne...
2011. jan. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Mamám is hazavitte a papám hamvait egy olyan úrnába,ami tulajdonképpen simán elmegy ilyen dísztárgynak vagy díszdoboznak. Nagyon ízléses,és eddig még bárkitől kérdezte,nem tűnt fel neki h ott az egy úrna. Így nem kell kijárkálni a temetőbe, ott meggyújthatja a gyertyát és tud rá emlékezni. Ja és nem cipeli magával se vásárolni se sehova és nem beszélget vele, egyszerűen így szerette volna és így gondolta jónak. Sztem ebbe nincs semmi furcsa. Valaki így, valaki úgy.
2011. jan. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Ja és azt elfelejtettem, hogy mamám is ezt szeretné, ha ő meghal így legyen, és aztán egyszerre szórjuk szét a hamvaikat valahol.

10:40es voltam

2011. jan. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Engem meg pont a temetés riaszt... undorítónak találom, hogy egy koporsóban rohadjak el, amit ha nem fizetnek/hosszabbítanak meg úgyis kihajítanak. Jah ráadásul díszes márvány alá préselve, olyan mintha örök börtönbe zárnám magam, a testem.


Az urna eltemetése... megint hasonló, miért legyek egy temetőben? Akkor már inkább a családommal otthon, mint ahogy maminál dédiék. De az is szép amikor szélnek eresztik a hamvakat: "hamu a hamuhoz, por a porhoz"

Meg a nyugodjék békében és nem a rohadjék békébent mondunk.

2011. jan. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
A párom és Én, még élünk, de megbeszéltük a gyerekeinkkel, hogy ne legyen temetésünk. Mikor mindketten meghaltunk akkor szórjanak bele egy folyóba együtt bennünket. Addig meg egyikünk a szekrény tetején egy urnában várja majd a másikat. Lehet, hogy morbidnak tűnik, de mi nagyon szeretjük egymást, és együtt is akarunk majd lenni halálunkban is. Ugyhogy kedves kérdező, szerintem semmi furcsa nincs benne.
2011. jan. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:44


voltam am 20/L


Utolsónak: ez tényleg nagyon kedves gondolat!


Amúgy még anno gyerekként amikor meghallottam, hogy csinálnak hamuból gyémántot azt mondtam a felnőtteknek, hogy a férjem ha hamarabb hal meg mint én, gyémántot csináltatok a hamvaiból és nyakláncként hordom a cicim között, hogy velem legyen meg mert úgyis imádná azt a helyet.

Jajj de dinka gyerek voltam... xD

2011. jan. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
75%

Fura, nem fura, nagypapa, nagymama itt van a vitrinben. Hogy miért is? Fogalmam sincs.

Én sem szeretném ha eltemetnének, de azt sem ha megtartanának...

10:45: kedves dolog.

2011. jan. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

A szomszéd néni szerint ebben nincs semmi furcsa ,Ő is hazahozta a papát ide a panelpecóba,azt most minden nap együtt mennek délután sétálni . A papus be a füles ,szatyorba azt már indulnak is.

Amikor ,meg kérdezzük ,hogy hová-hová szomszédnéni ? akkor mondja ,hogy elmegyünk a papával egy kicsit sétálni.


Hasznos volt számodra ez a válasz?


A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:58



Ez nagyon aranyos dolog. Biztosan nem lenne könnyű az elválás a néni számára, hiszen nyilván nem 5-6 évet éltek együtt. Mert a mai házasságok kb annyi ideig tartanak. Én is szeretném, hogy ha annak idején a párom mellett lehetnék, bár azt még nem döntöttem el, hogy temetést, vagy hamvasztást kérnék-e, de szerintem még ráérek.

2011. jan. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%
10:44 Nekem a szétszórásról csak annyi jut eszembe, hogy majd átmegy rajtad egy kocsi a poros úton, aztán jön egy kóbor kutya és lehugyozik. Engem ez sem vonz annyira. És különben is, akkor már csak egy tárgy vagy, hamu, attól, hogy a vitrinben vagy, még nem fogsz élni...
2011. jan. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
50%

Nekem is itthon van anyu.

Semmi furát nem látok benne, sokan persze megbotránkoznak, vagy egy barátnőm, aki azóta el sem jön hozzánk.


Szerintem ez mindenkinek a szíve joga, én is szoktam gyertyát gyújtani, van amikor megsimogatom az urnát.


Egy barátnőm kérdezte h nem félek tőle? Nem. Életében sem bántott soha, halálában miért tenné?

2011. jan. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!