Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akinek nincsene...

Van itt olyan, akinek nincsenek igazi barátai? Miért alakult így?

Figyelt kérdés
2011. jan. 5. 15:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
hát én. Bár nem tudom. Állandóan kibeszélnek, de ha baj van akkor segítenek. Fogalmam sincs ez most igazi barátság-e vagy sem.
2011. jan. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Azért mert sok időmet vette el, inkább megszakítottam a kapcsolatot.
2011. jan. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
másodiknak: és most jobb így hogy több időd van és nincs barátod?:S
2011. jan. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Nekem sincsenek igazi barátaim. Illetve van, egy, és rájöttem, amíg ő van nekem addig nincs is szükségem másra, és kár bánkódnom azokon akikről kiderült mégsem az igazi barátaim és elvesztettem őket. Elég az, hogy ő van nekem, mert mindennél többet ér, hogy tudom hozzá bármikor, bármivel fordulhatok és ha tud segít, ha nem csak meghallgat, de ha baj van akkor ott van és ő is így gondol rám.

Hogy miért alakult így? Nos hát valószínűleg azért, mert akármennyire próbáltak belepaszírozni abba a mai kamaszélet sablonba, hogy minden hétvégén buli, és ha bajom van buli, ha jól érzem magam buli, ha nem akkor is, nekem nem ment és nem tudtam őket követni. Egy idő után nem is akartam. ők képtelenek voltak megérteni, hogy amikor magam alatt vagyok akkor rajtam azzal nem tudnak segíteni ha elvisznek bebaszni, mert rajtam ez nem segít. Máshogy nem akartak segíteni, aztán úgy gondolták én nem hagyom hogy segítsenek és azóta tojnak a fejemre. Hát nagyjából ennyi.

2011. jan. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
nekem azért nincs,mert életemben rengeteget költözködtem,sose volt idő mély barátságokat kötni. a gyerekkori lakóhelyemtől végül 200 km-re telepedtem meg,most pedig már hiába. úgy tapasztalom,felnőttként,nőként szinte lehetetlen igaz barátságot kialakítani.
2011. jan. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Az igazi barát az, akinél pl. lakhatsz hónapokon keresztül, ha kidobnak az albérletből nemfizetés miatt, az, akinek a legmélyebb titkaidat is elmondod stb.


Mennyien vinnék át ezt a lécet nálad?


(Igazi idióták: há nekem a fészbúkon meg az iviven nyócezer BARÁTom van. Persze.)

2011. jan. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Harmadik: Igen, sokkal.
2011. jan. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Itt vagyok én is, 26 éves vagyok és nem tudnék mondani egy olyan embert sem akivel igazi jó barátságban lennék. Minden régi barátom elfordult tőlem én pedig nem vagyok olyan aki erőlteti az ilyesmit. Olyanok vannak akikkel néha-néha beülünk valahová, elbeszélgetünk, de ennyi, mindenki megy a maga dolgára. Mostanában sokat gondolkodtam azon, hogy mi lenne velem ha a szüleim és a párom nem lennének. Testvéreim nincsenek és barátaim sem, úgyhogy rám se nyitná az ajtót senki hetekig. Ez sokszor nagyon elkeserít. Úgy érzem hogy a zárkózottságom, félénkségem miatt alakult ez így, pedig nem akartam.


26/N

2011. jan. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Még gyerekkoromban voltak jó barátaim, aztán mivel betegség miatt később kezdtem a gimit és magántanuló voltam eléggé ki voltam rekesztve. A már kialakult klikkekbe nem lehet bekerülni, pláne magántanulóként.

Egyetemen az elején szintén voltak barátaim, de azóta az a társaság széthullott, nagyrészük vagy abbahagyta az egyetemet vagy szakot váltott. Mostmár csak egyedül sodródok az egyetemen, már 6. éve.

2011. jan. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan nincs, hogy "barátok". Szerintem egyetlen igazi barátod lehet, a többi csak haver. Gondolom, érzed a különbséget. Én úgy vettem észre, ha egyszerre több emberrel próbálkozol barátkozni, akkor ott felüti fejét a féltékenység, versengés, végül a rosszindulat. Nekem 1 igazi barátom van, a többiek csak haverok. Az az 1 ezerszer többet ér, mint száz haver...
2011. jan. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!