Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan viselnétek ezt a...

Hogyan viselnétek ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok. A szüleim elváltak, édesanyámmal és a húgommal élek. Tavaly nyáron volt az eljegyzésünk a vőlegényemmel, szeptember óta együtt is lakunk (itt nálunk, de egyébként az ő szülei is ebben az utcában laknak). Jól megvagyunk, mi is fizetünk rendesen a rezsibe, bevásárolunk, anyát + tesómat állandóan hurcoljuk (nekik nincs jogsi) stb.

Nekem van munkám,de csak nyáron, most munkanélkülin vagyok, egyszerűen nincs semmi munkalehetőség. Emiatt volt már problémám, teljesen összeomlottam,hogy nem találok semmit, de már rájöttem,hogy csak még jobban gyötröm magam, mert nem tudok mit csinálni, ha nincs. A vőlegényem 29 éves, már nagyon szeretne gyereket, családot, azért is kérte meg a kezem. Most eldöntöttük,hogy nem várunk tovább, hogy jobb legyen a helyzet, több pénzünk legyen + mindenünk meglegyen, mert akkor életünk végéig várhatnánk :S Anya jóban van a párommal + tesóm is. Anya állandóan beleszól az életembe, hogy mit,hogy kellene csinálni, meg,hogy vele miért nem beszélem meg( egyébként tud mindenről) de úgy gondolom,hogy ezt a párommal kell megbeszélni, nem anyámmal,hogy gyereket akarunk. Mivel nem találok munkát, most már iskolába akar visszaküldeni. Hozzáteszem van érettségim + diplomám. Csak azért mert ő nagy összegű hitelt vett fel a váláskor,hogy kitudja fizetni apámat, és állandóan ezt hallom,hogy segíteni kell. Ezzel nincs is gond, mert minden egyes hónapban segítünk, adunk pénzt, nem is tenném meg,hogy magára hagyom, de azért nekem is lehet saját életem. vagy nem? azt tehetném amire én és a párom vágyunk. Minden vágyunk egy kisbaba. Önzőnk lennénk? Ti,hogy látjátok?

Bocsi,hogy hosszú lett :S


2011. jan. 6. 18:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

Hát amíg szülővel laktok, addig ne babázz! Inkább akkor költözzetek el olyan helyre, ahol te is találsz munkát. És egy kis pénzt onnan is tudsz anyukádnak küldeni.


Még egy kérdés: milyen szakot csináltál, hogy 21 évesen már diplomád van? :O

2011. jan. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
35%
fogadok, hogy boltos szakon végzett :D
2011. jan. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy dologban adok neked igazat a többiben nem.Nem a ti dolgotok anyud adósságának a visszafizetése.Segíteni oké,de az a teher nem a tiétek.Viszont.Ha nem kapsz munkát ezzel a diplomával,ami egy bolognás alapképzés,akkor vagy meg kell csinálni a master-t vagy tanulni kell mást.Még csak 21 éves vagy.Soha a büdös életben nem lesz több időd tanulni,mint most.Ha már most látod,hogy ezzel a végzettséggel holt ötlet munkát találni,akkor bizony váltani kell.Sajnos ez nem csak a te gondod,sok ember van így,de ezt 21 évesen vagy 50 évesen megtenni,nem ugyanaz.


"de már rájöttem,hogy csak még jobban gyötröm magam, mert nem tudok mit csinálni, ha nincs"


De tudsz!Ebből sajnos a gyereknek sem pelenkája,sem kajája nem lesz.Nem teheted meg,hogy minden felelőséget a párodra hárítasz.Ha ő elveszti a munkáját,akkor nektek annyi.A szülőség nem csak az apát terheli,hanem az anyát is.Kell egy biztos alap,amire jöhet a gyerek,akinek akkor is kell enni,ha épp nincs munkátok.Ti koplalhattok,de ő nem teheti meg pár hónaposan vagy évesen.

A munkanélküliség ellen nem a gyerekszülés a megoldás.

2011. jan. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
49%

21 éves érett nő vagy akinek van már végzettsége és igazából nem lehet ráerőltetni azt hogy iskolába járjon.

Viszont nem értem miért kell abba beleszólni, hogy Ti mikor akartok babát.Mi a párommal kb. 3 hónapja ismertük egymást amikor pozitív lett a tesztem, a bökkenő nálunk is az volt hogy nekem a mai napig nincs munkám munkanélküli segélyből élek,plusz a párom dolgozik.Szerencsére kaptunk babaruhákat amiket akár egy kisfiú vagy egy kislány is hordhat..de ami a legfontosabb, mindketten akarjuk és akartuk is.

Anyukádnak pedig mondjátok meg a frankót hogy elég érettek vagytok már egy babához.Akkor adnék anyudnak részben igazat ha nem adnátok haza a rezsibe és nem furikáztatnátok őket..Egyáltalán nem vagytok önzők.Ti ketten egy család vagytok, attól függetlenül hogy otthon laktok de ugyanúgy résztvesztek az otthoni munkálatokban.És ha éppen lesz munkád de már pocisodsz az sem kizáró ok: addig míg nem látszik a pocid addig szerintem alkalmazni fognak, az már rajtad áll hogy onnan mész-e szülni vagy sem.Csak akkor is óvatosnak kell lenned nehogy meghúzd magad, ne emelgess túl sokat és nagy terheket.

2011. jan. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Neeeee!!Amíg anukádnál laktok addig semmiféleképpen ne válaljatok babát!
2011. jan. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%

Dehogy vagy önző!!!

Igazából szerintem anyukád az kicsit... nem láncolhat így magához.

Nem akarlak ijesztgetni, de az én szüleim házassága lényegében így ment tönkre. Ezt még most tisztázd anyukáddal! Nem túl szerencsés, hogy ilyen közel laktok... Tiszteletben kell tartania, hogy már felnőttél, és nem ő irányít! Örüljön inkább, hogy jön az unoka, annál szebb dolog nem is történhet veletek!!! Bárcsak már mi is ott tartanánk a barátommal...:) (hasonló a szitu...)

Mindenképp értesd meg ezt vele! Ez itt most a TI időtök!


Boldog babavárást Nektek!:)

2011. jan. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

"És ha éppen lesz munkád de már pocisodsz az sem kizáró ok: addig míg nem látszik a pocid addig szerintem alkalmazni fognak, az már rajtad áll hogy onnan mész-e szülni vagy sem"


Milyen korrekt hozzáállás...

2011. jan. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak az nem tűnik fel senkinek, hogy a lány anyjánál laknak????

Ne haragudj, de babát akkor vállaljatok, ha megoldjátok, hogy egy saját lakásban éljetek. Ne anyukád nyakára szülj egy gyereket. Ha még magatokat sem vagytok képesek fenntartani szülőktől külön, akkor talán nem kéne oda még egy gyerek is.

2011. jan. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem borzasztóan felelőtlen vagy, ha ebbe a helyzetbe gyereket szülsz. Inkább döntsd el, hogy mész-e mesterre, de ha nincs munkád, nem igazán van választásod, így legalább ha államin, nappalin vagy, kaphatsz támogatásokat is.
2011. jan. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyetértek a 18:31-el. Annyit tennék hozzá, hogy abba nem gondolsz bele, hogy ha már most mindenbe beleszól anyukád, akkor eztán sem lesz másképp? Nagyon meg fog romlani a kapcsolatotok, mert nem fogja hagyni, hogy úgy neveld a gyerekedet, ahogy akarod. Azonkívül könnyen meglehet, hogy nem is lesz miből.

Ha bármi probléma lesz és édesanyád azt mondja, hogy mennetek kell (mert megteheti, jogilag az övé a lakás), akkor mégis mi lesz? A párod fizetése elég lesz arra, hogy hárman megéljetek, albérletet fizessetek és rezsit? Erre is gondolnod kellene. Egy gyerek óriási felelősség és a semmire nem szabad gyereket vállalni. Lehet, hogy szerencséd lesz, de sokkal valószínűbb, hogy nem. Akkor pedig a gyerek húzza a legrövidebbet.


Majd akkor vállaljatok gyereket, hogyha legalább magatokat el tudjátok tartani. Ha lesz annyi jövedelmetek, amiből albérletben meg tudtok élni (mert albérletet mindig lehet találni) és minden körülmények között el tudjátok tartani a gyereket. Mert jelenleg semmi alapotok nincs egy babára. Nem lehet mindig más jóindulatára alapozni ez nem felelős gondolkozás!

2011. jan. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!