Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan viselnétek ezt a...

Hogyan viselnétek ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok. A szüleim elváltak, édesanyámmal és a húgommal élek. Tavaly nyáron volt az eljegyzésünk a vőlegényemmel, szeptember óta együtt is lakunk (itt nálunk, de egyébként az ő szülei is ebben az utcában laknak). Jól megvagyunk, mi is fizetünk rendesen a rezsibe, bevásárolunk, anyát + tesómat állandóan hurcoljuk (nekik nincs jogsi) stb.

Nekem van munkám,de csak nyáron, most munkanélkülin vagyok, egyszerűen nincs semmi munkalehetőség. Emiatt volt már problémám, teljesen összeomlottam,hogy nem találok semmit, de már rájöttem,hogy csak még jobban gyötröm magam, mert nem tudok mit csinálni, ha nincs. A vőlegényem 29 éves, már nagyon szeretne gyereket, családot, azért is kérte meg a kezem. Most eldöntöttük,hogy nem várunk tovább, hogy jobb legyen a helyzet, több pénzünk legyen + mindenünk meglegyen, mert akkor életünk végéig várhatnánk :S Anya jóban van a párommal + tesóm is. Anya állandóan beleszól az életembe, hogy mit,hogy kellene csinálni, meg,hogy vele miért nem beszélem meg( egyébként tud mindenről) de úgy gondolom,hogy ezt a párommal kell megbeszélni, nem anyámmal,hogy gyereket akarunk. Mivel nem találok munkát, most már iskolába akar visszaküldeni. Hozzáteszem van érettségim + diplomám. Csak azért mert ő nagy összegű hitelt vett fel a váláskor,hogy kitudja fizetni apámat, és állandóan ezt hallom,hogy segíteni kell. Ezzel nincs is gond, mert minden egyes hónapban segítünk, adunk pénzt, nem is tenném meg,hogy magára hagyom, de azért nekem is lehet saját életem. vagy nem? azt tehetném amire én és a párom vágyunk. Minden vágyunk egy kisbaba. Önzőnk lennénk? Ti,hogy látjátok?

Bocsi,hogy hosszú lett :S


2011. jan. 6. 18:18
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat!

Előszöris: nem azért lakunk itt,mert nem tudjuk magunkat eltartani,hanem azért,hogy édesanyám ne lakjon egyedül, és mi segítjük őt, és nem ő minket. Mellesleg ezt nem írtam, de a páromnak nagyon jó fizetése van, és most is csak abból élünk, úgyhogy segítjük az ő szüleit, + anyát.

2011. jan. 6. 19:02
 12/14 anonim ***** válasza:

Jó,akkor gondolj tovább.A párod MOST jól keres.Garancia,hogy később is így lesz nincs.Ezért van,hogy a nő is elmegy dolgozni,mert manapság egy fizetésből élni nehéz.

Ha vele esetleg történik valami (baleset,ne adj isten halál) vagy ha elhagy,te mit csinálsz? Egyedül maradsz a gyerekkel egy olyan végzettséggel,amivel nincs munka,de ha lenne is,tapasztalatod semmi,ráadásul ott a gyereked (munkaerőpiacon sajnos hátrány).Mit fogsz akkor kezdeni? Az ember a gyereket magának is szüli,nem csak a párjának?Te akkor is felelős vagy érte,ha egyedül maradsz.

21 éves vagy.Még 3 év alatt összehoznál egy másik végzettséget,akkor is csak 24 leszel.Akkor miért ne jöhetne a baba?Egy biztosabb alapra,amit nem csak a párod teremt meg,hanem te is.

2011. jan. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Az utolsóval értek egyet, nem szabad teljes mértékben a párodtól függnöd.
2011. jan. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

az, hogy a párod jól keres, az egy dolog, oké, majd összeházasodtok, és akkor minden vagyon közös lesz, blabla-bla,


de akkor vállaj gyereket, ha EGYEDÜL képes vagy eltartani és felnevelni, mert SOSE lehet tudni. nem kell folyton rosszra gondolni, de ha beüt a krach, ne akkor omolj össze, avyg ne teljesen...


fiatal vagy még szülni is, nem kell sietni. meg várd meg amíg terhes leszel az nem megy egyik napról a másikra, van akinek évekig tart míg teherbe esik sajnos, van aki egyből, de ezzel ne kalkulálj, hogy pl ezért nem doglozol, mert mi van ha terhes leszel.


tanulni meg mindig hasznos, igen.


anyukától meg függetlenedni kell. lehet látogatni meg támogatni, DE. a te életed a te életed, a te döntésed.

2011. jan. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!