Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pont 3 hónapom van a szülésig....

Pont 3 hónapom van a szülésig. Mennyi esélyem van bejutni egy anyaotthonba? Sajnos csak múlt héten kezdtem el, mert akkor derült ki, hogy a (baba apján kivül) szüleim sem szeretnék, ha visszamennék hozzájuk.

Figyelt kérdés
Valakinek van valami tapasztalata anyaotthonokkal kapcsolatban? Köszi a válaszokat.
2009. jan. 31. 19:57
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
65%

Mivel a kérdésben nem igazán tértél ki a helyzetre, csak most egészítetted ki, és úgy fogalmaztál, hogy abból nyugodtan feltételezhette bárki, hogy nem mostanában alakult így, hogy apuka elfordult, számomra a kérdésed megfogalmazásából csak az következik egyenesen, hogy a szüleid fordultak el most, apuka már jóval régebben.


Szóval örülök a pontosításnak részedről.

2009. febr. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Holnap megyek be a helyi önkormányzat szociális osztályára és a családsegítőközpontba. Eléggé magam alatt vagyok, hogy pont azok az emberek fordultak el tőlem, akiknek most mellettem kéne állniuk. A szüleimtől sem anyagi segítséget mentem kérni, hanem a lehetősget, hogy a kétszintes házuk felső szintén lakhassunk. Majd jelentkezem még, hogy hogy alakultak a dolgaim. Köszönöm a (többségében) biztató szavakat.
2009. febr. 1. 12:24
 13/24 anonim ***** válasza:
85%
senkinek semmi köze ahhoz, hogy miért alakult így. elítélni senkinek nincs joga. szerintem próbálj meg egy élhető életet alakítani magadnak, és szard le magasról a szüleidet. ha megérkezik az unoka, úgyis ők lesznek az elsők, akik majd ugranak, hogy a közelükben legyen. a helyeben én akkor sem bocsájtanék meg nekik.
2009. febr. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:
82%
Az hülyeség, hogy elveszik a gyereked, ehhez bizonyos feltétéléknek meg kell lenniük. Csak azért, mert nem tudsz hová menni, ezért nem veszik el a babát. Ezért jöttek létre ezek az intézmények, hogy segíteni tudjanak az ilyen helyzetekben. És ezeken a helyeken senki nem fog lenézni, nem fognak emiatt bántani, de az is biztos, hogy nem hagyhatod el magad, mert csak a te segítségeddel, és akaratoddal tudnak majd a szakemberek segíteni. Holnap pedig ne félj semmitől, senki nem fog lenézni, csak légy őszinte, és mond el, hogy bajban vagy. Minden meg fog oldódni!
2009. febr. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
82%

Holnap ha mesz a csaladsegitobe, szerintem oda menjel be eloszor, akkor kerjed azonnali elhelyezesedet!

A szuleid nagyon-nagyon melysegesen szegyelljek magukat, mert a kotelesseguk segiteni nekik, hiszen a veruk, a gyermekuk vagy.

Par bunko hozzaszolo irt neked, ne foglalkozz veluk. Aki jo, normalis csaladban nott fel, nem tudja mit jelent bajban lenni.

Legy nagyon eros, es nehogy terhes legyel megint!!!!!!

Valaki elmegy veled holnap intezkedni? Jo lenne, ha nem kellene egyedul menned.

2009. febr. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Holnap egy jó barátnőmmel megyek, aki gyakori vendég ezeken a helyeken. Az öcsém korábban gyakori vendég volt a családsegítőben, ezért nem lesz ismeretlen a családi történetünk. És köszi, hogy válaszoltatok, és biztattatok. Holnap majd elmesélem mi volt.
2009. febr. 1. 20:45
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Hat ha mar ismernek is a csaladsegitoben, akkor nem is mesz felve.

Remelem minden jol alakul, es probaljal fogamzasgatlo tablettat feliratni, igaz nem olcso, de meg mindig jobb, mintha megint terhes lennel!!!!

Majd irjal!

2009. febr. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Hát végül sajnos csak annyi időnk volt, hogy a családsegítőbe mentünk be. Kedves volt a nő, meg szimpi, de hát egy kicsit többet vártam, vidéki otthon címeket (mert nem mindegyik van fenn a neten), de igazából semmi. Felírtam a nevem, szül.hely, idő, tel.számom és majd beszél a kollégáival, és majd hívnak, és hogy hossszú a várólista, valaki 1.5 évet is vár. Meg hogy hátha megoldódik a szüleimmel való viszony. De mondtuk, hogy hogyan ha anyám pszichiátria kezelés alatt áll évek óta, apámmal pedig soha nem volt jó a kapcsolatunk a testvéremmel. Hát ennyi. :( És az önkormányzattól a segélyt majd a baba megszületése után kapok.
2009. febr. 2. 22:08
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem hiszem el, komolyan mondom. De megis hova fogsz menni a kicsivel akkor, mit mondtak, mikor hivnak vissza teged telefonon?

Gyorben tudok egy csaladok atmeneti otthonat, ez egy alapitvanyos otthon. Szent Cirill Method Alapitvany, azt hiszem igy hivjak, de mindjart megnezem neked.

Talan nagyobb varosokba probalkozz, mert ott tobb otthon lehet. Es kuloben most hol laksz???

2009. febr. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Hát én sem akartam elhinni. A szülésig nincs gond, max. addig van hol laknom. Nem tudom mit kéne még megpróbálnom. Lemondani semmiféleképp nem fogok a babáról, még ha ilyen helyzetben is vagyok.
2009. febr. 2. 23:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!