Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elviselhetetlen a tesóm...

Elviselhetetlen a tesóm viselkedése. Kiakaszt. Mit csináljak, mondjak, tegyek?

Figyelt kérdés

10 éves az öcsém,óvodás kora óta lassú,mindent lassan csinál hiába szól neki az ember 20-szor.

Ez csak az egyik probléma. A másik h mindent elfelejt,legtöbbször a suliban hagyja azt a tankönyvet amiben a leckéje van(3.os kora óta ez megy). Ma is ezt csinálta,mondtam h üljön le leckét írni...nem sokkal rá elkezdett hisztizni,dobálni magát,ordibálni,fejét verte a padlóba,nem lehet leállítani. A tanár szigorú,de anyu ismeri,és jóba van vele szoktak beszélgetni. Mondtam öcsémnek h majd lesz beszélve a tanárral stb, de ő órákat képes emiatt hisztizni. Jó lenne már ha megtanulná h mindent bepakol,de hiába mert ő annál jobban dobálja magát,én pedig tehetetlen vagyok.


Anyu dolgozik tehát semmi tanácsot nem tudok kérni mit csináljak,mondjak neki.


Segítsetek!!


2011. jan. 20. 17:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

" elkezdett hisztizni,dobálni magát,ordibálni,fejét verte a padlóba,nem lehet leállítani. "


Ez nekem elég betegesnek tűnik. A tanárok nem szóltak még, hogy esteleg valamilyen tanulási vagy viselkedési zavara lehet? Mert sanszos. Így normális gyerek, akivel minden oké, nem viselkedik.

2011. jan. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha sokat felejet, akkor szerintem van valami betegsége. Nem veszekedni kell vele, hanem kivizsgáltatni.
2011. jan. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Zárd rá az ajtót,hagy vergödjék magának,aztán ha anyud hazaér,ülj le vele és komolyan beszéld rá hogy vigye az öcsédet pszihológushoz,ugyanis lehet hogy te azt hiszed hogy ez normális,de szerintem az öcsédnek nincs ki mind a négy kereke! Csori gyerek,csori te! Vigyétek orvoshoz!
2011. jan. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Amúgy nagyon nyugodt,türelmes,okos(osztályban 3.legjobb tanuló)nagyon kedves,aranyos. Ezért nem értem,ilyenkor mintha kicserélnék.

Nem kell kivizsgáltatni,félreértés ne essék,nem idegbeteg a tesóm!

Sajnos az apja(ill.annak az apja is)ilyen lökött szóval már semmin sem csodálkozok!

2011. jan. 20. 17:37
 5/17 anonim ***** válasza:
egyáltalán miért neked kell az öcséddel foglalkoznod?nem te vagy az anyja, az ilyet úgy bírom, hogy a szülő áthárítja a másik gyerekére a felelősséget a saját gyereke miatt.Hány éves vagy?
2011. jan. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

3.

Pszichológushoz semmikép sem visszük,már volt 1x és nyugtatót akart felírni neki!:) Ismerősök sem ajánlják.

2011. jan. 20. 17:39
 7/17 A kérdező kommentje:

17:38asnak:

Anyu egyedül tart el minket,egész nap dolgozik,így én vigyázok az öcsémre. Nekem ez egyáltalán nem teher:) Viszont azt sem nézhetem el h szétveri a fejét,tehát muszáj vele foglalkoznom. 16 éves vagyok...

2011. jan. 20. 17:41
 8/17 anonim ***** válasza:
Hát ha ugy gondoljátok hogy nem beteg,és semmi baja,és ez a viselkedés normális,akkor nem értem mi a baj?Dugd be a füled ö meg hagy vergödjék magának,majd megunja egyszer!
2011. jan. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Pontosan meséld el anyukádnak, hogy az öcséd mit hisztizett. Azt is, hogy dobálta magát, a fejét a padlóba verte, és mindezt mennyi ideig. Anyukád az öcséddel keressen fel egy pszihiátert, mert ez bizony betegség, akármennyire is okos különben a testvéred.
2011. jan. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem az a baj hogy beteg, hanem az, hogy nincsn sokat otthon az édesanyja és nem foglalkozik vele! Apukátok nincs?
2011. jan. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!