Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elviselhetetlen a tesóm...

Elviselhetetlen a tesóm viselkedése. Kiakaszt. Mit csináljak, mondjak, tegyek?

Figyelt kérdés

10 éves az öcsém,óvodás kora óta lassú,mindent lassan csinál hiába szól neki az ember 20-szor.

Ez csak az egyik probléma. A másik h mindent elfelejt,legtöbbször a suliban hagyja azt a tankönyvet amiben a leckéje van(3.os kora óta ez megy). Ma is ezt csinálta,mondtam h üljön le leckét írni...nem sokkal rá elkezdett hisztizni,dobálni magát,ordibálni,fejét verte a padlóba,nem lehet leállítani. A tanár szigorú,de anyu ismeri,és jóba van vele szoktak beszélgetni. Mondtam öcsémnek h majd lesz beszélve a tanárral stb, de ő órákat képes emiatt hisztizni. Jó lenne már ha megtanulná h mindent bepakol,de hiába mert ő annál jobban dobálja magát,én pedig tehetetlen vagyok.


Anyu dolgozik tehát semmi tanácsot nem tudok kérni mit csináljak,mondjak neki.


Segítsetek!!


2011. jan. 20. 17:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Beteg nem attól lesz valaki, hogy az orvos megállapítja a betegségét. A betegség van, és kezelni kell.

Mondjuk azt nem értem, hogy a pszihológus miért nem küldött benneteket pszihiátria szakrendelésre, ő már kevés ezekhez a tünetekhez.

2011. jan. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Van apunk,de ugye elváltak a szüleink,és neki azóta új élete van. Anyu szokott vele foglalkozni,elég sokat,azzal nincs gond. Tudja h viselkedik ilyenkor,ismeri eléggé a gyerekét. Nekem a kérdésem igazából az volt h mit mondjak neki? Mert nagyon sokszor ellett neki mondva h saját magának csinálja a problémát stb.
2011. jan. 20. 17:51
 13/17 anonim ***** válasza:

Hát nem értelek. Azt mondod, hogy reggeltől estig dolgozik, most meg azt hogy sokat fgolalkozik vele...

Lehet hogy hétvégére érted, de akkor gondolom anyukádnak is van dolga, meg a kissrác is a haverokkal lóg. Nem?

2011. jan. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Reggeltől estig dolgozik,ezt úgy értem h reggel 8tól este 7ig és kb 8ra ér haza. Akkor egyből leül vele játszani stb. Hétvégén is sokat foglalkozik vele.
2011. jan. 20. 17:57
 15/17 anonim válasza:

A pszichológus nem írhat fel gyógyszert. Gyógyszert csak a pszichiáter írhat fel, mivel ő orvos.

Ez nem olyan kérdés, hogy az ismerőseim nem ajánlják, itt az öcséd egészségéről van szó, nem arról, hogy tegyek-e sót a levesbe vagy ne. Ráadásul ha egy orvos egyszer már megállapította, hogy a gyereknek gyógyszerekre van szüksége, akkor ott valami tényleg lehet. Nem ártana megnézetni egy pszichológussal.

2011. jan. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!


Azt gondolom, hogy a testvéredet sürgősen el kell vinni egy pszichiáterhez! Azért mondom ezt olyan biztosan, mert az én testvéremmel is pontosan ugyanez volt. Jó tanuló, közösségben rendesen viselkedő, de a betegsége családon belül ütött ki.


Hidd el, évekkel később csak rosszabb lesz! Nézessétek meg egy szakemberrel. Olvastam a történeted, és lehet, inkább biztos, hogy megviseli a különlét, illetve anyukád hiányzik neki. De ezt ki kell deríteni és nem feltétlenül olyanhoz menj, aki egyből gyógyszert ír, de mindenképpen forduljatok szakemberhez, mert később rosszabb lesz!!

2011. jan. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Barbieee :") ***** válasza:
az autista mostohaöcsém ilyen.Szerintem is orvos.
2011. jan. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!