Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan fogjam vissza magam?

Hogyan fogjam vissza magam?

Figyelt kérdés

Nagyon utáljuk egymást az egyik szomszédommal. Ha kint vagyunk akkor ők is kimennek (a pasival van bajom), mindig okoskodik, beleszól mindenbe, nem képes megcsinálni azt a rohadt kerítését és mindig átjönnek a kutyái, hátul mindig átjön a gaz, mindig olyat csinál amiről tudja h az nekem nem jó, vettem egy autót amit tuningolok meg ezt azt csinálok vele és mindig jön h halkabban csináljam. Csak nem tudom h ki szokott egész nyáron ráadásul hétköznap bulizni ami tart vagy 3ig és nem lehet aludni tőlük másnap meg menni kell dolgozni én legalább nappal hangoskodok. Amúgy ezért már egyszer feljelentették őket. Tegnap betelt nálam a pohár. Olyat adtam neki h szerintem ő még olyat nem kapott. Ha meglátom egyből vörös lesz a fejem és legszívesebben nem tudom mit csinálnék vele de nem tehetem. Nem akarok olyat csinálni amit később megbánhatok csak azért mert ő egy idióta. Ha meglátom a vérnyomásom egyből 6000. Hogyan fogjam vissza magam?

29/F


2011. jan. 23. 10:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Nézz utána agressziómentes konfliktuskezelési megoldásoknak, amit egyoldalúan tudsz alkalmazni. Például a semmibe vevés. Tegyél ki patkánymérget a kutyájának ahol rossz a kerítés, aztán xard le. Mondd, hogy ó bocsánat, halkabban fogom csinálni. Majd folytasd ahogy addig csináltad. Meg ilyenek. De ne veszekedj vele, ne húzd fel magad, tök fölösleges. Magadban röhögj rajta. Az agressziómentesség sokat segít a vérnyomásnak, gyomorgörcsnek, fejfájásnak, stb. :)
2011. jan. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ó ugyanez van velünk is.Társasházban lakunk és folyton a mi udvarunkon mászkál,zavarják a kutyáim(pedig az Ő udvarára nem megy),mindenbe belekotnyeleskedik,okoskodik,ha télen esett a hó párom mindíg ellapátolta,de a szomszéd kiadta parancsba,hogy egyszer Ő lapátol,egyszer a barátom.De semmi értelme ha hóvihar van úgyis egy perc múlva nem fog látszani a munkája eredménye.Meg is mondtuk neki,de megharagszik.leskelődik a fürdőablakba(amíg észre nem vettem)és folyton hallgatózik.Már teljesen kiborít.

Sajnos nem tudok megoldást:(

2011. jan. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Dokira van szukseged.
2011. jan. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi az offért,de nehogy patkánymérget rakj ki légyszives!Nem a kutyák tehetnek róla,hanem a gazdájuk:(
2011. jan. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Nálatok a polgármesteri hivatalban nincs valamilyen törvény vagy határozat arra nézve hogy ha más kutyája átjön akkor mit lehet vele csinálni??főleg ha még biléta sincs azon a kutyán: esetleg elvihetné a gyepmester, vagy befoghatnád..mármint a kutyát :)

Fényképezd le a kerítést(vagy annak a helyét) meg azt is hogy átjön hozzád a gaz..nyáron parlagfű irtással simán betudod perelni, vagy feljelenteni hogy nem ügyel arra amire kellene..

És ha tükröt játszol vele??mármint hogy ha okoskodik akkor legyél te is olyan mint akkor ő, és ha idegesíti akkor mond meg neki hogy ez vagy te.."tükörbe nem néztél még soha??"a-fúúúú én az ilyen szomszédot már rég kiidegeltem volna..elég szabadszájú vagyok,és ha nekem nem tetszik valami/valaki akkor beszólogatok, visszaszólok, esetleg szájalok..de ez én vagyok.

2011. jan. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem akarom őket megmérgezni mert szép kutyák tényleg csak idegesítenek. Nem szeretek veszekedni de ezt már muszáj volt..nem is érzem magam menőnek meg amúgy is állítólag olyan vagyok mint egy gyerek:D. Majd ha már rendesen lenyugodtam akkor megyek okoskodni és ha úgy csinálja ahogy mondom akkor jól elbäszatom vele és röhögök egy jót. Amilyen hülye még talán hallgatni is fog rám
2011. jan. 23. 11:01
 7/11 megölömatesóm ***** válasza:
Nekem is volt egy ilyen szomszédom annyit kell csinálod, hogy amikor hozzád szól akkor hátat fordítasz neki vagy meg beszéled vele a problémát és akkor ha nem jó és csak ki nevet akkor kiabáld le és szívasd meg úgy,hogy mindig fog rá emlékezni én ezt tettem és nem törödtem vele magasrol le szartam és el is kölzötöt .
2011. jan. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha a szomszéd kutya kárt csinál, esetleg a kerítésen szökik át, akkor jogod van visszatartani addig az ebet, amíg a szomszéd nem intézkedik, vagy meg nem teríti a kárt.


Ezt két héttel ezelőtt tanultam általános jogból.

2011. jan. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves kezdő jogász!

Okés, hogy visszatarthatom a kutyát, de amíg nálam van el kell látnom. Nem éheztethetem, nem verhetem. Én inkább becsinálnám azt a rohadt kerítést. Már régóta tudom, hogy ezek a kertes gazdák nagyon f@sz@rágiak Inkább veszekszik, meg marakodik, ahelyett, hogy leütne két karót, hogy a kutya ne tudjon átjönni.

2011. febr. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A KUTYÁT MEG NE ÖLD! Nem egy kutya tehet arról, hgy egy tahó a gazdája, őt nehogy bántsd
2011. febr. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!