Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szörnyen érzem magam, és nem...

Szörnyen érzem magam, és nem bírom bírom abbahagyni a bőgést már nagyon kiidegeltek, és bántani fognak. Mit tegyek most?

Figyelt kérdés
A szüleim erőltetni akarják hogy Jehova tanú legyek, ők NEM azok! Nem ismerik a Bibliát!Ma is el kellett mennek gyülekezetbe, ahol rosszul is lettem.Ezért anyám elhordott mindennek és haragszik amiért én nem éreztem jól magam és gyűlöl engem. Fontolgatom hogy elköltözzek itthonról, mert nem bírom idegileg. De addig is mit csináljak
2011. jan. 23. 12:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
11%

Azt viszont szeretném megkérdezni hogy az egyik kedves válaszoló mire értette azt hogy agymosó szekta?

Próbálják a biblia szavait követni, ugyanúgy ahogyan más vallás tagjai is.Ettől nem rosszabbak vagy jobbak más embereknél.Vagy csak szimplán annyi a bűnük, hogy Jehova nevét használják?Ez minden bibliafordításban megtalálható, ilyen-olyan formában(JHVH).Nem mondom hogy helyes fordítás, de a mai fordítások így hozzák.

2011. jan. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
16%

Nem tudom mi a baj Jehova tanúival, én is jártam gyülekezetbe kiskoromban a szüleimmel. Semmi olyan nem történik ott, amivel rosszabb, gonoszabb ember leszel. Sőt, még feltöltődsz pozitítv energiával, míg a katolikus hókuszpókusz bálványimádó papoknál unalmas végigülni egy misét, ami olyan, mint egy cirkuszi mutatvány. Jehova tanúinál szigorú szabályok vannak, ez igaz, de ott nem találsz szabálysértő, házasságszédelgő drogozó, cigiző embereket nagyrészt.

Én is elítélem, ha a szülők az ilyesmit ráerőszakolják az emberre, de ha mégis muszáj, akkor legalább úgy menj oda, hogy tanulj is valamit belőle.

2011. jan. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Az "agymosó szektázás",felrázza a csendben kuksoló istenszabású egyedeket.Tudom jól,hogy egy hivatalos,bejegyzett felekezetről van szó.Találkozok havi szinten a kedves-mosolygós embereikkel,akik szerint már végidőket élünk és jobb lenne,ha most már tényleg összekapnám magam és én is készülnék.Gond csak az,hogy már ezt mondják minden évben 1997 óta (akkor találkoztam az első példánnyal).Aláírom,hogy 99%-uk tényleg normális (első ránézésre).Nekem az a furcsa,hogy egy láthatatlan sivatagi mészároshoz kell imádkozni,aki egyben állati irgalmas és megbocsájtó.Nekik,meg az,hogy ha le van zárva egy lakat,a 2000x Miatyánkra se fog kinyílni magától.

A H.Gy.-vel meg napi szinten van szerencsém "értekezni".Mindig rádöbbentenek,hogy démonizált vagyok.Szar nekem:)


Üdvözlettel Tom83 (a közös őstől)

2011. jan. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
ne legyél már ilyen haláli cinikus, tipikus ember vagy. (nem vagyok vallásos, mielőtt kapnék én is az agymosott jelzőből)
2011. jan. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!