Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt az anyós dolgot, már...

Ezt az anyós dolgot, már komolyan nem hiszem el?

Figyelt kérdés
Párommal 1,5 éve együtt élünk. Az anyja teljesen kikészít idegileg.Bármit csinálok, nem jó sosem, majd ő megcsinálja jól, vagy pl ha elmosogatok, sokszor arra megyek ki a konyhába, hogy mégegyszer elmosogatta amit én is.Folyton kutat a holmijaink között, néha arra jövök rá hogy az egész szekrény másképp van mint volt, és nem találok semmit. Ellopkod cuccokat, ha kimosom a ruhákat, ujramossa, vagy még mielött tele lenne a mosógép, gyorsan kimossa, mielött én mosnám ki, ha meg elöbb akarom kimosni, akkor "nem kell, még nincs tele". Hónapokon át 60ezret adtunk bele a háztartásba, természetesen a kaját magunknak vettük, és megelégeltük, mondtuk hogy kifizetjük a rezsinket, a kaját oldja meg mindenki úgy ahogy tudja.Külön "kajapolcot" kaptunk, de egyik nap még tele volt fűszerekkel, másnap elpakolta "Isten tudja hova" . Ha rákérdezünk mindezekre, az elpakolt cuccokra, ő nem csinálta.Most meg az a hobbija, hogy nem szól hozzám.Meg beszél, mintha ott sem lennék. Pl a fiának: "azt veszel el akit csak akarsz, én ugyse megyek el az esküvődre fiam."Amióta elvesztettem a munkám, esélyünk sincs az albérletre..De nagyon kész vagyok idegileg.. :(:(
2011. jan. 26. 19:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Mit szól hozzá a párod? Szerintem elsőként vele kéne beszélned, hogy beszéljen az anyjával.
2011. jan. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Hát idegesíti, őt is, látom hogy szenved, és szokott is vele beszélni, de teljesen reménytelen. Másnap mindig ugyanaz. Sőt, van hogy anyós vele sem beszél. Mondom most az a heppje, hogy fiacskám kérsz ezt, kérsz azt? Én megy ugye mintha ott sem lennék.. :D
2011. jan. 26. 19:33
 3/22 A kérdező kommentje:
Sőt már mondta hogy amióta a párom velem van, azóta rossz a kapcsolatuk.. Én viszont ezt egészen máshogy hallottam, (és nemcsak a páromtól) :(
2011. jan. 26. 19:34
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Költöz haza a szüleidhez a párod meg menjen veled ha szeret őt nem zavarja hogy ilyen idegbeteg az anyuka?
2011. jan. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
79%
Az én anyósom is ilyen volt. Egyszer kidobtam otthonról, azóta betartja a 3 lépés távolságot. Persze ez csak akkor oldható meg, ha nem az ő lakásában éltek.
2011. jan. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk is sokszor van ilyen. Tudom, milyen szörnyű :( Bírd ki, ha lesz munka, el tudsz majd jönni. Sőt, nálunk is az van, hogy az anyuka bekopog, bejön. Párom kérdezi: Igen, mit szeretnél? Anyós: Hát... ö.. izé.. csak megnéztem, mit csináltok!

Mi még nem élünk együtt, de remélem, hogy megoldható lesz

2011. jan. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Igazából a baj az, hogy apunak nem igazán tetszik a párom, mármint nem utálja, de nem mehetünk oda. Ha lenne saját lakásom én is kidobnám anyósomat az biztos!! De komolyan mondom, erre fog rámenni a kapcsolatunk, pedig nagyon nagyon szeretem, de már gondolkodtam, hogy egyedül is , de hazamegyek. Borzasztóan fáj hogy így kell élnünk. :(
2011. jan. 26. 19:39
 8/22 anonim ***** válasza:
90%

ez hosszútávon nem fog működni. és a kapcsolatotok rovására fog menni..nálam is volt hogy az anyósék gyűlöltek ok nélkül méghozzá és szét is mentünk, mivel a legtöbb esetben senki sem fog az anyja ellen fordulni.

szerintem ha van lehetőség arra, hogy a te szüleidhez költözzetek akkor szerintem az lenne a legjobb.és ne haragudj meg a következő kérdésért, de az anyósodnak van valami pszichés problémája? mert szerintem azért mert valaki nem jön ki a fia választottjával még nem csinál ilyet..

bocsi hogy így megkérdeztem de nekem rögtön ez ugrott be ahogy olvastam a kérdést.

2011. jan. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Beteg. Ez így van. Pár éve megállapították nála a Parkinson kor-t. Amióta apósom meghalt, csak jobban kijött neki. De a betegségét eltúlozza, mindent erre ken. Tudom hogy beteg, el is nézném neki az EZZEL járó tüneteket. De a gonoszság nem tünet. Már nem tudom mit csináljak. Párom azt mondta, ha ugy van, valami intézetbe akarja adatni,de ha az orvoshoz megy, mindig összeszedi magát.Tudom hogy gonoszság de ezt már nem bírom sokáig.. :(
2011. jan. 26. 19:45
 10/22 anonim ***** válasza:
94%

hát én nagyon sajnálom..teljesen átérzem valahogy a helyzeted...

hiába viselkedik a doki előtt, nem olyan könnyű megjátszani hogy minden rendben.

a legfontosabb hogy a barátoddal beszélj erről, mert nehogy azt gondolja hogy csak ellene vagy és uszítod még

jobban.

de szerintem a barátod is beszélhetne az anyósod dokijával, elmondja neki ezeket a problémákat és akkor hátha a doki is tud valamit mondani, hogy ilyen betegség esetén mi a teendő. vagy mi az amivel könnyebbé tehetitek az együttélést..

2011. jan. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!