Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám öngyilkos akar lenni?

Anyám öngyilkos akar lenni?

Figyelt kérdés

Én már teljesen kész vagyok nem tudom mit tehetnék:(

Apámmal válás közben vannak és hónapok óta megy a harc.Már volt öngyilkossági kísérlete de akkor nem sikerült neki.

Most megint ugyanaz van és persze mindenki hibás.Itt vagyok egy pici gyerekkel meg terhesen és még plusszba itt van az állandó idegekedés hogy megint mikor fog megtörténni.

Nem tudom mit tegyek.Nem lakunk egy házba így nem tudom őrizni ha meg ott vagyok akkor meg csak üvöltözik kiabál megbánt nem érdekli hogy az unokája is ott van rá se néz,mikor meg olyan napja van akkor meg normális szereti játszik vele segít nekem.

Ha meg csinál magával valamit akkor marad a lelkiismeret furdalás hogy előre megmondta:(


2011. jan. 26. 19:42
1 2 3 4
 11/33 Igor26 ***** válasza:
100%

Ez kétségtelenül egy nagyon rossz helyzet, ahol nagyon észnél kell lenned. A legfontosabb, hogy ismerd fel helyesen a határaidat. A szüleid válásához neked semmi közöd nincs és még hibás sem vagy érte, ugyanis mindenki a saját cseresznyéjének a pogácsa. Annyit tehetsz, hogy lelkileg támogatod mindkét szülődet, vagy azt akinek szüksége van rá, hogy mellette állsz (és persze nem a másik ellen). Próbáld megértetni édesanyáddal, hogy kezelésre van szüksége és segíts neki amiben tudsz. Ha ő magában nem dönti el, hogy ki akar mászni a sz@rból, te úgysem tehetsz semmit. Vigyázz magadra és a picikre. Arra is, aki már kint van és arra is, aki még bent. A gyerekeidért felelős vagy teljes mértékben, édesanyádért csak olyan mértékben, amennyiben értelmes embertől el lehet várni, hogy vigyázzon magára. Nehogy már a gyerekeid rovására próbáld megmenteni másnak az életét és belemenni ilyen érzelmi zsarolásokba a saját károtokra! Öngyilkossággal fenyegetőzőkkel TILOS leállni tárgyalni! Ez nem lehet tárgyalási alap. Mutasd meg neki inkább, hogy szereted és mellette állsz, de vannak határok. Ez pedig a te és a gyerekeid egészsége. Ha ezeket ő semmibe veszi, akkor miért kellene neked felesleges áldozatot vállalni? Segíts neki, de határok között és legyél következetes. Eredmény csak így várható, nem úgy, hogy hagyod magad belehúzni egy örvénybe. Ez olyan, mint egy fuldoklót kimenteni. Azért szokták hátulról megfogni egy tarkófogással a fuldoklókat, hogy a nagy pánikban ne okozzon a megmentőnek sérülést, ne veszélyeztesse mindkettőjük életét. Segíts neki, de vigyázz magadra! Tudod, tarkófogás!


Ez azért megérne még pár sort, de a legfontosabb az, amit írtam. Édesanyádnak elsősorban magával kellene szembenéznie, mert amíg másra mutogat, semmi esélye nincs. Ez van, mindenki előbb a saját portáját takarítsa...de ez az ő harca.

2011. jan. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm Igor!

Sajnos egyenlőre még a válás miatt is én vagyok a hibás!Egyszerűen nem tudom mi lenne a jó megoldás.Ha Apú lejön hozzánk akkor már egyböl én az ő pártján állok meg őt védem stb...hiába mondom neki hogy én egyikük pártján sem szeretnék állni nekem mindketten a szüleim,egyszerűen meg se hallgat!

2011. jan. 26. 20:16
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, hogy ő mégis az anyád, de aki a hasadban van, az mégis a gyereked. Érte vagy felelős, nem a diliző anyádért.

Akarsz értelmi fogyatékos gyereket? Agyvérzésest?

Józan esze csak a férjednek van, neki 100%-ban igaza van. Ne avatkozz a jelenlegi helyzetedben a szüleid ügyeibe.

Máskor sem kellene.

2011. jan. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 Igor26 ***** válasza:
81%
Most olvastam a későbbi írásaidat. Azt látom, hogy nálatok vak ordít vakkal, hogy miért nem tud látni. Egymást hibáztatjátok, ahelyett, hogy valaki megpróbálna felnőttként viselkedni. Nem az a megoldás, hogy nem beszélsz vele, de az sem, hogy folytatod ezt a sz@rpasszírozást. Nincs más hátra, mint szembenézni a tényekkel és a megoldást nézni, a "falut" meg le kell szrni messze magasról! És akkó' mi va', ha szájára vesz a falu?! Saját porta...Segíts az édesanyádnak, beszélgess vele, de ne a saját rovásodra. Azért kell a szakember, mert amint látom, te sem látod át a helyzetet, ráadásul érzelmileg befolyásolta vagy. Így nem fog menni. Meg kell értenie, hogy szakemberre van szüksége, te pedig próbáld meglátni benne az embert és segíteni neki. Ahelyett, hogy te is csak vádaskodsz, hogy nem szeret, nem érdekli az unoka...annak a viselkedésnek is van oka!
2011. jan. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

az igazság az hogy eddig se avatkoztam bele az ő ügyükbe.Én mondtam is nekik hogy engem próbáljanak meg kihagyni belőle persze egyböl önző voltam.

De ha már találkozunk akkor vége mindennek ha olyan kedve van akkor lehord a sárga földig meg nagyon bántó dolgokat vág a fejemhez.

Ma nagyon dúrva volt a helyzet és el is hoztam tőlük a lakáskulcsunkat és a telefonom is kikapcsoltam.Viszont ha tényleg öngyilkos lesz akkor még nekem lesz lelkiismeret furdalásom.Úgyhogy szivem szerint a férjemre hallgatnék jelenlegi helyzetbe.

2011. jan. 26. 20:24
 16/33 Igor26 ***** válasza:
100%
Azért fogalmazok ilyen keményen, mert úgy érzem a helyzet megkívánja, emiatt nehogy félreérts, nem bántani akarlak. Ebben a helyzetben akkor tudsz győzni, ha felülemelkedsz a kis "csatákon" és magára a "háborúra" koncentrálsz. Tudom, ez nem könnyű, mert elég nehéz elengedni az ego-t. Valakinek fel kell nőni és valószínűleg ez a valaki szükségszerűen te leszel. Te legalább kérdezel, vagyis felismerted, hogy egyedül nem megy. Ez hatalmas dolog! Sajnos, ahogy írtam az elején, ez kemény történet. Nem lesz könnyű, de az ember szerintem mindig ott kezdődik, amikor emberként látja a másikat és elfogadja a sorsát. Nem beletörődik, hanem elfogadja és megtesz mindent, hogy a tükörbe mindig büszkén tudjon belenézni.
2011. jan. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Közbe utánnanéztem a pszihológusoknak holnap felveszem a kapcsolatot az egyikkel remélem tud segíteni.
2011. jan. 26. 20:38
 18/33 Igor26 ***** válasza:
Itt olvasom, hogy mit írtál még. Ezekbe a kis csatákba nem szabad belemenni. Nos, igen. Van amikor nincs más megoldás, mint a kommunikáció megszüntetése. Van olyan is kétségtelenül. Viszont én inkább a te viselkedésed miatt aggódnék a helyedben. Azt is megmondom miért! Ha valakinek tiszta a lelkiismerete, akkor azt az embert sehogy sem lehet megbántani! Mondhat bárki, bármit! Egyszerűen nem fáj. De ha belül gondok vannak és nem vagy tisztában önmagaddal, akkor eléggé be tud találni egy-egy megjegyzés, bántás. A lelkiismeretfurdalás is irreleváns a te esetedben. Azt kellene megértened, hogy mások élete felett nem rendelkezhetsz és bár segíthetsz, de nem birtokolhatod a másikat. Ilyen szempontból nem vagy felelős érte. Amint ezt megértik a szüleid, ha érzik, hogy ezek a dolgok hatástalanok, nem fognak belevonni a SAJÁT játszmáikba. Tehát én a helyedben magammal foglalkoznék elsősorban, mert úgy érzem komoly gondok vannak. Talán neked sem ártana szakember ebben az esetben. Ezen lehet segíteni. Ez nem szégyen! Az emberek konfliktusmegoldó képessége a béka feneke alatt van, amin egyáltalán nem csodálkozom. Nincs nagyon hol megtanulni ezt, hibás mintákat tanulunk a szüleinktől a környezetünktől. Például te is láthatod, hogy a szüleid valamit nem jól csinálnak. Nos, ebből kiindulva, akkor vajon te milyen mintát sajátítottál el öntudatlanul EGÉSZ életedben? Ugyanazt a rossz konfliktuskezelési mechanizmust, amit ők is nyomnak. Ezért van szükséged szakemberre, mert az el fogja mondani objektíven, hogy mi is történik tulajdonképpen.
2011. jan. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Igor:A lelkiismeret furdalást arra értettem hogy ő többször mondta hogy öngyilkos lesz.Szóval azért írtam a lelkiismeret furdalást mert tudtam róla és nem teszek semmit.Érted?Szóval nem tudok mellette lenni és felügyelni hogy mit csinál.
2011. jan. 26. 20:47
 20/33 Igor26 ***** válasza:
Értettem az előbb is. Nem is kell felügyelned. Nem a te dolgod, ezt mondom. Engedd el, lelkileg. Ezt most hogy írjam, hogy ne azt értsd "legyen nyugodtan öngyilkos"? Felnőtt ember, akinek segítségre van szüksége. Amíg azonban ezt ő nem látja be, addig te mondhatsz bármit. Azt írtam, hogy vigyázz rá, amennyire tudsz, de neked senkit nem kell felügyelned. Az ő döntése, az ő élete. Amíg ezt nem választod szét, addig nem jutsz előrébb. Nem tudok mit írni, tényleg azt javaslom, hogy kérdezz meg szakembert. Figy., küldj privibe egy üzenetet és mailben írok neked egy weboldalt, ahol van info ilyen helyzetekről. Szakemberek írnak, beszélnek ilyesmiről. Ide azért nem, mert nem akarom, hogy kirakjanak innen. Továbbá nem reklámozni akarok, hanem neked segíteni.
2011. jan. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!