Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám öngyilkos akar lenni?

Anyám öngyilkos akar lenni?

Figyelt kérdés

Én már teljesen kész vagyok nem tudom mit tehetnék:(

Apámmal válás közben vannak és hónapok óta megy a harc.Már volt öngyilkossági kísérlete de akkor nem sikerült neki.

Most megint ugyanaz van és persze mindenki hibás.Itt vagyok egy pici gyerekkel meg terhesen és még plusszba itt van az állandó idegekedés hogy megint mikor fog megtörténni.

Nem tudom mit tegyek.Nem lakunk egy házba így nem tudom őrizni ha meg ott vagyok akkor meg csak üvöltözik kiabál megbánt nem érdekli hogy az unokája is ott van rá se néz,mikor meg olyan napja van akkor meg normális szereti játszik vele segít nekem.

Ha meg csinál magával valamit akkor marad a lelkiismeret furdalás hogy előre megmondta:(


2011. jan. 26. 19:42
1 2 3 4
 31/33 Igor26 ***** válasza:
Az a véleményem, hogy az embereknél a konfliktuskezelésen kívül a vitakultúrán is van mit fejleszteni. A személyeskedés pillanatokon belül megjelenik, ha véleményeltérés van (ha visszaolvasod a kommentjeidet, rögtön látható - nem akarok idézni). Ha a másik fél ezt felveszi, akkor megreked a kommunikáció és nem lehet előrébb jutni. Gondolj bele, ha úgy viselkedek mint te, sosem derül ki, hogy félreértés történt, mert egyetlen kommentre alapoztad a véleményedet. Csak beszólogatnánk egymásnak és mindketten megállapítanánk, hogy a másikkal nem lehet beszélgetni. Hogy miért történik ez? Nagyon egyszerű! A vitákat legtöbbször az emberek egoja irányítja, nem pedig a probléma megoldásának, megértésének akarása. Pedig a vita jó dolog! Ha félreteszed az ego-dat, rengeteget tanulhatsz a másiktól! Az ego-nak köszönhető az is, ha valaki nem hajlandó beismerni, ha hibázott és akkor marad a kevésbé degradálónak tűnő magyarázkodás. Jellemhibának tartom, ha valaki nem vállalja el, ha hibázott és nem bír kimondani egy "Bocsánat!"-ot. Félre ne érts, engem nem sért, hogy ez így van! Nem nekem fontos ez, hanem neked. Próbáld ki egyszer és tapasztald meg milyen erő van benne! Erre kétféleképpen lehet reagálni. Lehet úgy, ahogy eddig, és lehet az ego-t félretéve a lényeget meglátva. Ez nem kioktatás, hanem segítség. Bár kétségtelenül tőled függ, hogy minek veszed. Vajon megint az ego-d lesz a főnök, vagy Te?
2011. jan. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim válasza:
Néha pedig olyanok is vannak mikor nem Ego meg önteltség hanem a puszta agyatlanság miatt tesznek tönkre normális embereket az ehhez hasonló öngyilkossági kisérlettel és örjöngéssel, veszekedéssel. Van mikor már nincs az a szó és nincs olyan gyógyszer ami segitene meg állapodásra juttatni az elmét. ez a Pszihiáteres dolog meg annyira felesleges mint az állat. Nekem ne mondja senki hogy egy személy azért mert sokat tanult majd Pár mondatból rá térit a jó útra amikor Fogalma sincs egyáltalán nincs arról hogy egy családban évekig mi mehet oda kell menni meg kell nézni Át kell élni, aztán a végén úgy is rájön mindenki hogy a szép beszéd egy idő után már semmit sem fog érni.
2014. febr. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Az én anyámmal is ez van pont most. Mondja, hogy senkire nem tud számítani, senki nem szereti stb...

Azt mondja, hogy majd tesz róla, hogy ne legyen több baja.

Nem bírom már! :(

2019. jan. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!