Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális dolog,...

Szerintetek normális dolog, hogy a férjem beleszól, hogy mennyit beszélhetek telefonon a nővéremmel?

Figyelt kérdés
Családi csomagunk van, ingyen beszélünk egymással, tehát nem pénzkérdés. Ő finoman szólva is nem állhatja a nővéremet, én viszont szeretem, és nem akarok " lazítani" a kapcsolatunkon. Sajnos személyesen ritkán találkozunk, 2-3 hetente egyszer, de az nekem nem elég. Elég sok dolgot megbeszélünk egymással, az édesanyánk már nem él, szóval neki is szüksége van rám, és fordítva. De már szinte csak akkor tudunk beszélni, ha a férjem nem hallja, mert akkor belebeszél, hogy tedd már le. 4-7-10 perceket szoktunk beszélni. Tegnap viszont már megnézte a híváslistámat, hogy hányszor beszéltem a nőveremmel, és összevesztünk ezen, este nem szóltunk egymáshoz. Normális dolog ez? Szomorú vagyok, és bánt ez az egész.
2011. jan. 27. 08:38
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Még mindig nem mondtad el, vagy csak nekem nem világos, hogy a férjed mit mond, miért ne beszélj annyit a tesóddal.

Ha nem ad elfogadható magyarázatot, akkor két dolgot tehetsz. vagyis hármat

1. megkéred hogy tartsa meg magának a véleményét, de ezt idáig se tette, és akkor veszekszel vele.

2. eltitkolod, vagyis nem beszélsz róla, akkor hívod amikor nincs otthon.

3. elválsz (ez önmagában nem válóok, de ha egy házasságban bármiben a felek nem tudnak kompromisszumot kötni, akkor az gerjeszti a többi feszültséget is, amíg végül elviselhetetlen lesz)


Igen, vannak olyan dolgok, amiket anyám se beszélt meg apámmal, mert egyszerűen nem akart vitát. Ilyen volt nála is hogy mikor hívja fel a szüleit (pedig akkor még nem volt ingyen telefonálás) meg hogy milyen ruhát vett és mennyiért. Minek beszéljen róla, ha egyszer csak a mártír képét kéne bámulni utána vagy hallgatni a megjegyzéseit...


A házasságról alkotott képünk csak elméletben a legjobb, ha már gyakorlati kérdések merülnek fel, akkor a másik igen csak nem tökéletes, és ha fenn akarod tartani a házasságot, akkor ezeket meg kell tudni oldani vagy így vagy úgy.

2011. jan. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Az eltitkolás nem a bűnösség beismerése, hanem a konfliktus kerülése.
2011. jan. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem normális.


más területeken is "uralkodik" rajtad?

2011. jan. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!