Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tovább? Macerás lesz...

Guti73 kérdése:

Hogyan tovább? Macerás lesz végig olvasni és lesznel aki nyavajogna hogy ez nem probléma.

Figyelt kérdés

Szoval,az a problémám hogy nem tudom mit kezdjek magunkal, az életunkel.

Én 38 vagyok, a feleségem 32 DE NINCS GYEREK!

7éve vagyunk egyutt abbol 4 éve házas. 4 évig ugy éltunk hogy "mentunk amerre a szél vitt". Bejártuk Magyarországot,dolgoztuk ahol munkát adtak és feléltuk a keresetet.

3 éve letelepedtuk Esztergomban ahol szeretunk lakni, de mégsincs merszunk még gyereket vállalni. Nekem 3éve stabil a munkahelyem de a feleségemnek sose jön össze valami jo melo. Most elkezdet egy iskolát hogy több lehetösége legyen, de az is 3 év Mind a ketten szeretnénk gyereket de még 7 év után se érezzuk hogy biztositani tudnánk egy gyerek NORMÁLIS FELNEVELÉSÉT!

Meddig éri meg várni a gyerekválalással? Normális ember lesz a gyerekunkböl ha ilyen szulei vannak?

Mert "lesz ami lesz"alapon nem akarok gyereket összehozni


Tudom ennek igy hajnali 3-kor se fule se farka ,de talán lesz aki érti mit is akarok kérdezni!


2011. febr. 1. 02:58
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

"a gyerekvallalasra soha sincs meg a jo ido"


ha most vallaltok gyereket ha 20 ev mulva milliomosan, mindig lesz valami kifogas. ha gyereket akartok akkor hajra.

2011. febr. 1. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel mi is épp így vagyunk, mindig húzzuk- halasztjuk, mindig van valami jó kifogásunk, hogy még miért ne :)

Nem egy jó hozzáállás, gondolj bele, 30 év feletti szülésnél nagyobb a genetikai betegségek esélye. Én azért nem akarom mert külföldön dolgozunk és itt nincs senkink, azt hiszem család nélkül nem egyszerű.

Na de össze kell szedjük a bátorságunkat és bele kell vágjunk, nektek is ezt javaslom.

Gyerekre nem lehet úgyse felkészültnek lenni :P

2011. febr. 1. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Látom más se tid aludni :-D

Még egy kis adalék.

Jo fél éve agitálnak hogy menjunk Angliába szerencsét probálni .

Szerintetek megéri ennyi idössen ,szakma, és nyelvtudás nélkul,pusztán baráti segitségre hagyatkozva , de a leendö gyerek esélyeit növelve kimenni, és kint maradni? (Akik hivnak ök is ilxen cipöben jártak,az utolso fillérjuket elköltve belevágtak, igaz nyelvtudással,és már kint vannak 2 éve, és (ottani) minimál bérböl jol elvannak)

2011. febr. 1. 03:40
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Kanadabol irok,itt este 10 ora van:)

Angliai ismerosodnel erdeklodj meg minden reszletet,az ottani dolgokkal kapcsolatban.Gondolok itt a papirokhoz jutas,az ovoda,bolcsi mennyibe kerul?Mennyit tudnal keresni( kb)?

Itt az ovoda nagyon draga!Be sem adtuk,nem dolgozom.Egy fizetessel elvagyunk valamennyire,de nem eleg..Sehol sem fonjak kolbaszbol a keritest.

2011. febr. 1. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

3.59-es vagyok.

A gyerekre tenyleg soha sem lehet felkeszulni.

Beszeltek angolul?Angiaban ,hogy tudnatok maradni?Munkavallalasival?Letelepedes,hogy mukodik?

Tudsz valamit ezzel kapcsolatban?

2011. febr. 1. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
59%
nyelvtudás nélkül, szerencsét próbálni? Na az érdekes. És akkor mégis mit fogtok dolgozni? Szerintem nem nem éri meg. Miért adna neked munkát, ha úgyis van annyi bevándorló már így is, mint az állat és azok még beszélnek is angolul, te meg nem?
2011. febr. 1. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
40%

Stabil munkahelyed van, ne hagyd ott. Angoltudás nélkül kimenni butaság. Ez olyan... fogjuk meg a dolog könnyebbik végét megoldás lenne.

Jó meló nincs, csak alkalmazkodóképesség. Párod még önmegvalósít, addig nem jöhet a gyerek. Szerintem nem az anyagiakon múlik elsősorban, ez csak egy kifogás.

2011. febr. 1. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjetek el MOST gyűjteni a gyerkőcre! Mi is azt hittük, hogy hú de sokba lesz, de mi annyira akartunk babát, hogy úgy voltunk vele, hogy ha más minimálbérből felneveli a gyerekét akkor mi is megoldjuk valahogy. A baba ÖSSZES dolgát (ágy, babakocsi, ruhák és minden), kihoztuk 200ezer Ft-ból! Okosan vásároltunk, használtan is persze (főleg használtan), de minden újszerű szép és elfogadtunk minden segítséget (nővéreméknél is 2 baba mellett sok minden megmaradt).

Jövőhétre vagyok kiírva a picivel és nagyon várjuk már és nagyon boldogok vagyunk! Ráadásul a férjemnek decemberben szűnt meg a nagyon jól fizető állása, képzelheted hogy milyen nehéz helyzetben vagyunk most, de nem adjuk fel! Szerencsére tettünk félre amikor még tudtunk és reméljük, hogy túl leszünk a nehézségeken!


Én 31, a férjem 35 éves, mire várjunk még? Mi is lejjebb adtunk az igényeinkből, csak hogy a picinek minden meglegyen! Szerintem csak megbeszélés kérdése az egész,ha stabil munkahelyed van akkor meg pláne működni fog és gondolom azért Nektek is ott a család aki ha nem is anyagiakkal de minden másban tud segíteni!

2011. febr. 1. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
66%

En is nyelvtudas nelkul jottem,meg meg sokan masok..itt elek 12 eve,megtanultam a nyelvet.

Kanadai vagyok.

2011. febr. 1. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Mi Angliaban elunk,nyelvtudas nelkul ne induljatok el,par eve meg tobb lehetoseg volt itt,most mar annyi a kulfoldi,hogy ha nem beszelsz eselyed sincs. En se beszelek jol es nagyon megszenvedem igy az itt letet.Parom dolgozik,en babat varok,nem konnyu megelni...

Sokan azt hiszik ,hogy kijonnek ide es minden jo lesz.Itt se konnyebb az elet,csak ha ketten dolgoztok. De a bolcsode ,meg az ovoda olyan draga,hogy nem keresnel annyit,hogy kifizesd. Jol gondoljatok meg. A szules, meg a korhaz minden teljesen ingyenes,a gyogyszerek is a gyerek 1 eves koraig.Ez a pozitivum:) Tamogatast meg frissen erkezo nem tud igenybe venni,raadasul aprilistol itt is megszoritasok jonnek. Annyibol jobb egy fokkal a helyzet az otthonihoz kepest,hogy bar felretenni nem tudunk,de a heti fizetesbol kijovunk a kovetkezoig :) Ezert meg nem eri meg annyi penzt belefektetni es feladni a biztosat. De ez az en tapasztalatom,..amugy a gyerek szerintem az emberek tobbsegenel nem elore tervezett,en nem varnek mar a helyetekben,mert meg fel is kell nevelni!

2011. febr. 1. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!