Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszi azt sok ember...

Miért hiszi azt sok ember hogy ha megházasodik az egyenlő a boldogsággal? Papír nélkül nem lehet boldog valaki?

Figyelt kérdés
2011. febr. 8. 22:52
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/155 A kérdező kommentje:

ma 15:44


:D:D


Vicces vagy!Éljél csak a kis nyomorult látszat boldogságodban!:)Nincs szükségem orvosra köszi!Mondom hogy itt csak betokosodott agyuak vannak,akik már ha valaki kicsit másképp gondolja a dolgokat egyből orvosra van szüksége!Szánalom kupac vagy te is angyalom!!

2011. febr. 9. 15:57
 92/155 anonim ***** válasza:
34%

Azért, mert ez a jó öreg szokás, amit láttak a környezetből.


Véleményem szerint a házasság egy elavult intézmény, ami még akkor volt hasznos és az volt a célja, hogy a nő, aki nem dolgozott(hatott) az ne haljon éhen és legyen fedél a feje felett, illetve mint a jó szolga szülje a gyerekeket meg istápolja is őket. A házasság mindig egy szerződés volt (anyagi), aminek ma már szerintem nincs jelentősége. És miért nincs? Azért, mert a nőknek is van választójoga, elmehetnek dolgozni, önfenntartóak lehetnek, nem kell egy férfi segítségére szorulniuk.

Azt se nagyon hiszem el, hogy a mai házasodni kívánó felek tényleg tudják-e, hogy milyen jogi következményei( ez most csúnyán hangzik) vannak egy házasságnak, általában tényleg egy darab papírnak tekintik (sőt, talán még ők tekintik csak annak), pedig ez sokkal több. Ez egy olyan papír, ami, ha nem sikeres a házasság gallyra vághatja a felek életét.


A külsőség, meg a giccs az szerintem is gusztustalan, mert hogyha - olvastam néhány előttem szólót- tényleg a hitről, bizalomról, elköteleződésről szólna, akkor nem ölnének milliókat egy esküvőbe - ami véleményem szerint - 95%-ban a kirakatnak megy, hogy elmondhassák magukról milyen helyre kis(nagy) esküvőjük volt.


Nyilván, aki annyira hisz ebben az egész álomvilágban annak még nem volt olyan házastársa, aki kiforgatta volna a vagyonából, mert tetszik nem tetszik az elsődleges szükségletünk mégiscsak az táplálék és a fedél, e mellett semmilyen ideológia nem mehet el.


Lehet lepontozni!:-)

2011. febr. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/155 A kérdező kommentje:

ma 16:02


Eddig ez volt a legértelmesebb hozzászólás!:)

2011. febr. 9. 16:05
 94/155 A kérdező kommentje:
2011. febr. 9. 16:07
 95/155 anonim ***** válasza:
0%

Örülök, hogy valaki egyetért velem. A környezetemben is mindenki házasságmániás... Az a másik kedvencem (együttéléssel kapcsolatban), hogy amikor nekem elpanaszolja, hogy mennyire rosszul vannak most a párjával, meg így szenved és úgy fáj neki, és felteszem neki a kérdést, hogy: Miért nem hagyod el? akkor meg csak megrántja a vállát, ami kb. azt jelenti, hogy inkább van egy rossz kapcsolatban, minthogy egyedül állja meg a helyét...


Szerintem lehet élni házasság nélkül is, mert a kapcsolat, amit kialakítunk valaki mással nem fog örökre szólni. Egyedül születünk, egyedül halunk meg és teljesen felesleges a saját életünket kockáztatni valakiért, aki 15 év múlva teljesen más személy is lehet.

Na, mindegy ez csak kiegészítés volt. Fentebb már írtam, hogy nem látom értelmét a házasságnak.

2011. febr. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/155 anonim ***** válasza:
52%
Természetesen, aki szeretne megházasodni nyugodtan tegye, nem ítélem el őket, de megérteni sem fogom. :-) Még mindig előző vagyok. :-D
2011. febr. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/155 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én el is fogadom, hogy nem látod értelmét! És ahogy te is, más is le tudná ilyen korrekten írni a véleményét, nem elítélve másokat, akik esetleg máshogy gondolják. Nyilván mindkét félnek megvannak a maga érvei, hogy miért és miért nem. Ezzel nincs semmi gond, intelligens ember elfogadja a másik véleményét, érzéseit a dologgal kapcsolatban, még ha nem is ért vele egyet!
2011. febr. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/155 A kérdező kommentje:

Egyedül születünk, egyedül halunk meg és teljesen felesleges a saját életünket kockáztatni valakiért, aki 15 év múlva teljesen más személy is lehet.

Na, mindegy ez csak kiegészítés volt. Fentebb már írtam, hogy nem látom értelmét a házasságnak.



Lényegében az elején én is ezt írtam,csak kicsit másképp,de a sok kocka már elfelejtette szerintem a kérdést is,és inkább személyeskednek.Általában azok teszik azt akiknek valami nem stimmel a magánéletében.Talán nem működik a házasságuk?:)

2011. febr. 9. 16:16
 99/155 anonim ***** válasza:

nem csak a nőt védi a házasság. egy ffi is lehet tartósan beteg, munkanélküli stb, amikor bizony jól jön, ha a másik nem hagyja/hagyhatja azonnal faképnél, nulla pénzzel. egy ffi is lehet kiszolgáltatott! a házasság mindkettőt védi, ha az anyagiakról van szó.

nem egy olyan élettársi kapcsolatról hallottam, ahol a csaj volt pénzesebb! és bőven hallottam oylat il, meg láttam itt sírni-ríni, aki gyerekkel akart különmenni az élettársától, és bizony két bőrönddel tette ezt, mert hiába volt közös lakás, és egyéb vagyon, bizonyítani nem tudta, hogy abba ő is beleadott. Olyanról is hallottam, akit a ffi élettársa ki akart rakni gyerekkel az utcára,és bizony megteheti, mert az ő lakása, a nő pedig CSAK élettárs. házastársával ezt nem tehette volna meg.

és bőven van hasonló példa is úgy, hogy ffi a szenvedő fél.

nem csak a házasok kegyetlenek egymással, de nem ám. és nem csak egy válás tesz tönkre embereket, hanem az is, ha 5 év után 1 gyerekkel két bőrönddel költözik vissza a szüleihez!

2011. febr. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/155 anonim ***** válasza:

Nem kérdező, te nem fogadtad el, hogy ahogy te így gondolod, ennyi erővel a másik meg gondolhatja úgy! Te kategórikusan kijelentetted, hogy a házasság sz@r és mindenki hülye, aki nem így gondolja!

A 84%-os válaszoló pedig kifejtette, hogy bár nem ért egyet a házassággal, de elfogadja,hogy van, aki igen. Nem mocskolt, nem szólt meg senkit!

2011. febr. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!