Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszi azt sok ember...

Miért hiszi azt sok ember hogy ha megházasodik az egyenlő a boldogsággal? Papír nélkül nem lehet boldog valaki?

Figyelt kérdés
2011. febr. 8. 22:52
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/155 A kérdező kommentje:

miért gondolod, hogy mindenki feladja önmagát és az álmait, ha házasodik?


Mert ezt látom a legtöbb helyen azért!Egyszerüen csak vannak egymás mellett belefásultan életuntan!Az ember észre veszi az embereken hogy valójában boldog e,vagy csak azt a látszatot kelti!

2011. febr. 9. 12:50
 52/155 anonim ***** válasza:
És neked még soha nem hagyta el a szádat az a mondat,hogy örökké szeretni foglak? Vagy,hogy veled szeretnék élni életem végéig. Gondolom igen! Ennyi erővel, akkor ezt se mondja ki senki, mert megváltozhat és szét válhatnak és ettől kezdve az örökké szeretni foglak is hazugság!
2011. febr. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/155 anonim ***** válasza:

nem szeretnék házasodni, de aki így dönt, annak tiszteletben tartom a döntését.

ismerek 2 jegyespárt, akiknek nagyon bízom az eljövendő házasságukban, mert már nem kevés ideje vannak együtt, és tudom, hogy biztos erkölcsi és érzelmi alapokon áll a kapcsolatuk.

nekem is van egy párom, akit nagyon szeretek, és bátran ki merem mondani, hogy vele szeretném leélni az életemet. de valamiért ez papír dolog nekem visszás.

írjak alá egy szerződést az érzelmeimről?

alapvetően utálom a felhajtást, egy percet nem bírnék ki semmilyen giccses ruhában, az egész esküvő-mizéria nekem olyan fontoskodó dologként jelenik meg.

szerintem a párom sem forszírozná.


ha megígér valamit, akkor én bízom benne annyira, hogy erre merjem alapozni a jövőmet.


elmondok két példát. (nem reprezentatív minta, én ezt látom a környezetemből)

az egyik pár házasság nélkül vállalt babát, a kislányuk egy éves, imádják, jól nevelik, szeretik egymást.

a másik pár gyorsan összeházasodott, mikor a lány már a 8. hónapban volt. a kisbabájuk pár hónapos, a fickó meg az utcasarkon keresi a "boldogságot".


persze, lehet ezt másként is, nem sztereotipizálok, mert vannak nagyon boldog házasságok és borzasztó együttélések, és fordítva.

az ismerőseim nekem is mondogatják, h miért nem házasodunk össze, ha már olyan jól élünk, szeretjük egymást?

ilyenkor azt mondom neki, hogy ha majd a gyerek elmúlt 5 éves, és túléltük az ezzel járó konfliktusokat, érzelmi válságokat, akkor talán egy szolid esküvő belefér.

akkor már tudom, hogy mindenben számíthatok rá, kitart mellettem. és én is mellette.

addig meg mit ígérgessek?

2011. febr. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/155 A kérdező kommentje:

És neked még soha nem hagyta el a szádat az a mondat,hogy örökké szeretni foglak? Vagy,hogy veled szeretnék élni életem végéig. Gondolom igen! Ennyi erővel, akkor ezt se mondja ki senki, mert megváltozhat és szét válhatnak és ettől kezdve az örökké szeretni foglak is hazugság!



Dehogynem hagyta el,mindennap elhagyja mert így is érzek a párom íránt,mert szeretem mindennél jobban!!De az nem azt jelenti hogy nekünk házasságban kell leélni az életünket!Ennyi!Mit nem lehet ezen érteni?

2011. febr. 9. 12:57
 55/155 anonim ***** válasza:

már boccs kérdező, de te fóbiás vagy. itt hajtogatod a magadét, az enyémet (például) meg részben fogod fel.

A házasság rajtad múlik. Az, h hűséges leszel-e rajtad múlik. Nem a statisztikákon! Az, h szeretni fogod-e a párod, h ő szeretni fog-e, rajtad/rajtatok áll, nem azon, hogy mit látsz a környezetedben! azért mert melletted mindenki alkoholistával áll össze, azért BIZTOS(?) h te is olyannal fogsz? ne haragudj, de vagdalkozol itt, és közben nem gondolkozol.

Tök mindegy, hogy mit látsz magad körül, és mi a statisztika! A te kapcsolatod olyan, amilyenné te teszed! és ha ezt nem vagy képes felfogni, akkor inkább ne is élj együtt senkivel (a házasságról meg már tényleg nem beszélek), mert ezekszerint te nem a párodat figyeled, hgoy szereti-e a borsófőzeléket, hanem előveszed a KSH adatait, és ott megnézed, hogy hány százaléka utálja a ffiaknak a borsófőzeléket. Statisztikákra alapozva semmilyen kapcsolatot nem lehet boldoggá tenni és fenntartani!

2011. febr. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/155 anonim ***** válasza:
100%

a házasságok fele válással végződik...

De nem 1 ismerős párt tudok, akik nincsenek összeházasodva, és mégis nagyon komoly a kapcsolatuk és nagyon boldogok, van ahol gyerek is van.

2011. febr. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/155 A kérdező kommentje:

A kérdésem az!Egy teljessen egyszerü kérdés!Miért kell ahhoz házasság hogy te hűséget fogadjál?Nekem ez nonszensz!

Házasság nélkül nem lehetsz hűséges?Ez egy olyan dolog,ha a párod külföldön van,akkor a legtöbb attól fél hogy megcsalja.De kérdem én,ha itthon van akkor nem csalhatja meg?Ez csak egy hasonlat volt!

Miért kellene nekem beállnom a sorba a többi birka közé?

2011. febr. 9. 13:02
 58/155 A kérdező kommentje:

Akkor úgy kérdezem!!

MI ÉRTELME VAN A HÁZASSÁGNAK?ÚGY MÉGIS MI?

2011. febr. 9. 13:04
 59/155 A kérdező kommentje:
Én most csak a saját kapcsolaomból indulok ki és tudom hogy semmi nem változna,tehát semmi értelme.Csak felesleges műmájerkedés,hogy elmondhassa valaki hogy házas!A sok látszat lakodalmak,aminek a 60%-a válással végződik!
2011. febr. 9. 13:08
 60/155 A kérdező kommentje:

Itt van egy cikk!Nem hiszem hogy hamis adatokat közölnek!

45 ezer házasságból 25 ezer válás!Akkor valami mégsem frankó?


[link]

2011. febr. 9. 13:10
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!