Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A bátyám beleszól mindenbe,...

A bátyám beleszól mindenbe, nem hagy élni, agresszív. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok már, nagykorú. Bátyám már 24 éves, de állandóan irányítgat. Régen nagyon rossz gyerek volt, szüleim nem bírtak vele, mert bandázott, vandálkodott, tette a nagy freestyle-os gyereket. Még most is ilyen, de legalább már nem követ el semmi törvénybe ütköző dolgot. A lényeg, hogy már nem velünk él, de állandóan terrorban tart. Pl. folyton belemászik az életembe, meg akarja szabni, hogy ne legyen pasim, mert "agyonveri". Volt egy barátom, 6 hónapig jártunk és a bátyám miatt lett vége, mert olyanokat mondott már neki, hogy szálljon le rólam, mert nem való hozzám, erre a srác besokallt már és mondta, hogy jó akkor mindenki menjen a maga útján. Meg ilyeneket csinált, hogy nyáron fürdőruhában mászkáltam a nyaralóban, meleg volt, egyik társasággal összehaverkodtunk, és az egyik sráccal jóban lettem. Úgy beszéltünk, hogy bikini volt rajtam, bátyám meg berángatott, hogy ne legyek r.ibanc, nem kéne magam mutogatni. Meg hogy reméli, nem fekszem le senkivel. BETEG. Közel áll hozzám, mikor baj volt, segítettem, meg tartottam neki a hátamat anyuék előtt..hazudtam érte. Szeretem de amit néha velem csinál az sok. Ha valaki járni akar velem, azt rögtön elmondja minden szerencsétlennek, meg fenyegetőzik, hogy megveri. Barátnője is nemrég hagyta el, mert elviselhetetlen néha. Teszi a szépet, hogy ő az őszinte, ő képvisel bizonyos értékeket (hazaszeretet, tolerancia, szerénység), aztán a fele nem igaz. Nagyon durva haverjai voltak mindig, meg még vannak is. És anyuékkal már jóban van, előttük is teszi azt, h megváltozott, aztán közben velem meg ilyen. Nem tudom már, hogy mi legyen. Ha be merek szólni, azt mondja, hogy fogjam be a pofámat, vele így nem beszélek, most akkor vele vagyok vagy ellene, meg ilyenek. Már nem bírom amit csinál. Mit tegyek?
2011. febr. 11. 15:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem pszichés problémái vannak. Ezt ki kéne deríteni, mert ha igen, akkor azt kezelni kell. Ilyesmire hiába kapsz olyan tanácsokat, hogy "beszélj vele",meg hogy "üljetek le és tárgyaljátok ki"... mert ha beteg, akkor ez nem fog menni. Pszichiáter, vagy sima (nem kórházi) pszichológussal kéne elbeszélgetnie a diagnózis felállításához.
2011. febr. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Á, ő mindig ilyen volt. Már ilyen 12 évesen olyanokkal barátkozott, hogy szinte sosem volt otthon, mentek csapatokban vandálkodni (ilyeneket csináltak, hogy lelopták a rendszámtáblákat és el akarták adni). Szüleim meg akármit csináltak vele, ilyen volt. Ráadásul anyám tanárnő és neki ez elég szégyen volt. De mióta mondjuk úgy, felnőtt, már nem csinál ilyeneket. A stílusa viszont a régi. Csak velem ne lenne ilyen..hányszor segítettem neki. És mindig mondja, hogy szeret, véd a bajoktól, de közben meg ha járok egy sráccal, agyon akarja verni, meg én vagyok a ribi.
2011. febr. 11. 15:34
 3/14 anonim ***** válasza:
54%
Mintha a saját bátyámról olvastam volna.Csak ő már 28 éves."Gyönyörű"múlt,megbánás,állítólagos megváltozás.Az enyém is mindenkinek teszi a szépet,miközben velem olyan,mint régen.Az a legszomorúbb,hogy nem igazán tudsz csinálni semmit.Talán ha leülsz vele beszélni,hogy már felnőttél,és köszönöd(lehet,hogy nem),hogy vigyázni akar rád,de már nem kell.
2011. febr. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hidd el, leültem vele beszélni. Csak tudod ez az egész olyan, hogy meg merek szólalni, rámförmed, de nem durván, hanem az unott stílusával, a szemével gyilkolni akar és megkérdezi, hogy mégis hogy beszélek vele. Mintha én a tulajdona lennék vagy nem tudom. A haverjai előtt is úgy beszél velem néha, mintha nekem nem lenne jogom semmihez. Nagyon eltávolodtunk mostanában..közel fél évig haza se jött, azt se tudtuk, mit csinál. Aztán mondta, hogy élte ez életét. Utána meg jött azzal, hogy nagyon büszke rám, hogy nő lettem, meg hogy ilyen jó csaj a húga, meg okos vagyok, aztán mások előtt is elmond mindennek, ha akármit is csinálok.
2011. febr. 11. 15:53
 5/14 anonim ***** válasza:
54%

Ha már próbáltál vele beszélni,akkor sajnos nem tudsz már mit csinálni.Próbál megváltozni,de nem tud.Próbáld egy kicsit kizárni az életedből,és ha kell,akkor ne mutasd be neki a pasid.Ne tegye tönkre az életed szeretednől...

Második válaszoló voltam.

2011. febr. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%
*szeretetből
2011. febr. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Kizárnám ilyen téren, de úgyis mindig tudja, mi a szitu, mert nyomoz utánam pl. facebookon, meg néha eljön elém az egyetemre. Nem tud békén hagyni
2011. febr. 11. 16:10
 8/14 anonim ***** válasza:
54%
A bátyád úgy tűnik féltékeny rád,lehet ő nem testvért lát benned...a féltékeny pasik vikselkednek igy a barátnőjükkel,ne haragudj de lépj,mielőtt egyszer csak rád mászik...
2011. febr. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ne légyszí ilyenre még csak nem is akarok gondolni, nem aberrált
2011. febr. 11. 16:14
 10/14 anonim ***** válasza:
54%
Nem abberált,akkor miért kezel úgy mint a barátnőjét ,miért nem akarja hogy más férfival légy,miért nyomoz utánad,miért ribiz le...Gondolkozz el ezen.
2011. febr. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!