Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én reagálom túl, vagy pedig...

Én reagálom túl, vagy pedig anyunak van igaza?

Figyelt kérdés

Szóval úgy van,hogy a szüleim vállalkozók.3-4 évvel ezelőtt még nagyon jól ment a vállalkozás,de amióta van a világválság épp,hogy kijövünk a pénzből.Nem kérek anyuéktól semmi ruhát se semmit,hogy maradjon nekik pénz.De anyám eljár minden héten tornára meg masszőrhöz ami elég drága.Ha én tiszteletben tartom,hogy nincs aki ő miért költi el ? Ma kértem,hogy adjon vmire de mondta nincs rá keret.

Most én reagálom túl ?


2011. febr. 11. 20:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
49%

Amit leírtál, abból elég nehéz következtetni.


Viszont ha a szüleid vállalkozók, akkor gondolom vevőkkel, megrendelőkkel, ügyfelekkel kell tartaniuk a kapcsolatot, ami azért bizonyos elvárásokat támaszt.


A torna "közösségi" program, ahol esetleg még dolgozhat is.

A masszőr, meg lehet hogy azért kell, hogy kimasszírozza a feszültséget (bár én elképzelni sem tudom, mi a jó benne, mert én nagyon utálom, de most nem ez a kérdés).


Egyáltalán nem biztos, hogy valóban felesleges pénzkidobás az, amit te annak látsz.

Egyébként meg ahogy már valaki írta, ők dolgoznak meg érte, és nekik kell beosztani. jobban éreznéd magad, ha te kaphatnál meg bármit és nekik kellene nélkülözniük úgy, hogy közben meg megdolgoztak azért amit egyébként szeretnének, de nem vehetik meg maguknak?

2011. febr. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ha ilyen rosszul megy a szuleidnek, miert nem mennek el dolgozni, amig a vallalkozasukat vissza tudnak epiteni a megszokott szintre? Gondolom, epkezlab, meg nem idos emberek...amugy a kerdesedre a valasz, hogyha valaki megszokik egy szinvonalat, nem akar belole engedni (anyukad). Nem mondom, hogy jol van ez igy, epp ezert lehetne ellene tenni.
2011. febr. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Amugy komolyan valaki tornara penzt kolt? Otthon is lehet tornazni es ingyen van! Bar en nem vagyok kepzett masszor, vettem egy konyvet es igy oldjuk meg azt is csaladon belul, termeszetesen ingyen. Csak gondolom lustanak lenni mennyivel kenyelmesebb...
2011. febr. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Na igen,ez meg a másik.Hogy annyit mondom,hogy menjenek el dolgozni..de nem.Be is jelezkeztem diákmunkára csak még nem hivtak.Suli után 4-től 8-ig dolgozni szeretnék,remélem felvesznek.

Szerintem a torna meg a masszázs nem létszükséglet.Mert a bnőivel jár tornára akik kőgazdagok és tudom,hogy azért megy mert nem akar beégni,hogy nincs pénze.Meg a masszázs is gáz..

2011. febr. 11. 21:11
 15/19 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok ezzel h ha a masszást megtudjátok fizetni akkor pár ruhát is néha néha.Nem reagálod túl hisz észreveszed.A torna mondjuk szükséges a szervezetnek de a masszás miért fontosabb mint az h megéljünk? Kérdezd meg hogy miért van ez... hogy te sose kapsz semmire és tudod h nincs rá keret de régen kaptál rá.. és azt is hogy a masszásra miért jár el akár te is megcsinálnád ingyen,természetesen nem olyan jól de használna.Egyszerűen anyukád most csak magára gondol és nem néz semmit a te szemszögödből.
2011. febr. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Sajnalom, hogy ilyen anyukad van. :( Szerintem onzo es a statusz-szimbolumok erdeklik (masszazs meg sznoboskodas a baratnoi elott). Szulokent mondom, hogyha egy szulo ilyen, annak nem kellene gyereket vallalnia. Az ilyenek csak azert vallalnak gyereket, mert masnak is van, nehogy lemaradjanak.
2011. febr. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Anyukád nem tudja feldolgozni , hogy "lecsövesedtetek" és még mindig azt az életszínvonalt akarja élni , amit amúgy nem engedhet meg magának,csak ezt a társadalom felé nem tudja lekommunikálni, ezért színlel.(masszáz, torna..stb) Nagyon sok ilyen középkorú nőt ismerek, és valamiért egyik se akarja, (vagy nem tudja) reálisan látni a helyzetét.
2011. febr. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Az én szüleim is vállalkozók és én is jártam velük így, kértem egy csizmát télre, de azt mondták, hogy nem lehet, pedig anyámnak akkor vették a negyedik párat. Aztán kinéztem kétezerért egy tök jót, gondoltam azt már csak megveszik, erre apám elvitt vásárolni, és 56 ezerért vett tevebőr csizmát.

Amikor megmondtam, hogy kell a francnak a drága csizma, azt mondta, akkor az sem lesz, de ő kínait nem vesz.

Most akkor mi van?

2011. febr. 12. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Hát kínait én se vennék, de a 2 ezres kínai és az 56 ezres tevebőr csizma között nagyon jó minőségű, márkás bórcsizmák vannak.

Kérdezőnek: Ritka sznob és önző az anyád, sajnos sok vállalkozóra (tisztelet a kivételnek) jellemző ez a mentalitás(: Neked van igazad, ha neki luxusra telik, teljen a gyerekére is! Nekem mindig a gyerekeim voltak az elsők, már felnőttek, de mai napig is. Nem nehéz lemondani semmiről, ha helyette a gyermekeidnak tudsz segíteni, vagy örülni látod őket.

Saját ismeretségi körömben is látom, hogy a vállalkozók zöme akkora sznob, de a gyerekeiket olyan szinten elhanyagolják, hogy az már szégyen. Bár ezek anyagilag megadnak mindent, de érzelmileg nem törődnek velük, sok gyerek lesz drogos, alkoholista, mert a szülőket nem érdekli, hol vannak, mit csinálnak, mit esznek, ők csak a vállalkozásukat építik.

2011. febr. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!