Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hányan vagytok itt, akik úgy...

Hányan vagytok itt, akik úgy gondolják, jobb lett volna vagy jobb lenne testvér nélkül felnőni? Őszintén.

Figyelt kérdés
Ne azt nézzétek, hogy amúgy szeretitek-e vagy sem a testvéreteket (gondoljatok rá úgy mintha soha nem is létezett volna, nem ismertétek), hanem úgy egyébként. Utólag visszanézve, könnyebb lett volna, több mindent megkaptál volna a szüleidtől (anyagilag is és érzelmileg is), stb? Olyanok is írhatnak akik szerint nem lett volna jó egyáltalán.
2011. febr. 13. 22:33
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
50%

20/L

Nekem három tesóm van... a bátyám egyszer majdnem meghalt, utána sokáig piszkáltam, hogy bárcsak meghaltál volna, enyém lett volna a szobád, viszont mostanra eljutottam odáig, hogy hiányozna, és szeretem, annak ellenére, hogy most nem beszél velünk...


A két hugomat el sem tudom képzelni,ugyhogy ne is legyenek, mivel a nagyobbikért egész harc folyt a bíróságon, a kisebbel meg mindig van valami XD

2011. febr. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
48eves vagyok. imadom a hugomat .o a legjobb es legoszintebb baratnom!
2011. febr. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre nem lehet elfogultság nélkül válaszolni.. azaz az, hogy "ne azt nézzétek, hogy amúgy szeretitek-e vagy sem a testvéreteket" - nem állja meg a helyét, mert nem lehet elvonatkoztatni. Mindenkinek az ugrik be, hogy mi lett volna, ha nem lenne a testvére. Aki meg egyke, az megint nem tud "normális" választ adni, amilyet te vársz.


Egyébként miért kérdezed? Lehet, hogy nagyon utálod a testvéredet? Esetleg van egy gyereked, és nem tudod eldönteni, vállaljatok-e testvért neki? (amit mondjuk meg bírok érteni, ebben a nyamvadt anyagias világban).

2011. febr. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
63%
Én egyke vagyok, és kimondhatatlanul hálás vagyok ezért a sorsnak. (37/F)
2011. febr. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
szerintem fontos, hogy az embernek legyen testvére. nekem van, és örülök is, hogy így alakult. nem szeretnék egyke lenni. gondolj bele, ha meghalnak egyszer az ember szülei, milyen jó lehet, ha van valakid, aki a közeli rokonod, és akivel jóban vagy, akivel nosztalgiázhatsz, akire támaszkodhatsz. sztem nagyon üres lenne az életem testvér nélkül.
2011. febr. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
23L
2011. febr. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Milyen rossz lehet most a West B-ban elhunyt lány nővérének. Volt testvére 17 évig, és most nincs... Ezt feldolgozni egy élet is kevés lesz. :(
2011. febr. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

"a bátyám egyszer majdnem meghalt, utána sokáig piszkáltam, hogy bárcsak meghaltál volna, enyém lett volna a szobád"


Ez azért elég morbid...:D


22:51: Nem, egyik sem, megvagyok a testvéremmel (1 húgom van), de pl. régebben sokszor eszembe jutott, hogy mennyivel békésebb gyerekkorom lett volna nélküle (mert mindig közös szobánk volt, és eléggé különböztünk, én csendesebb, nyugodtabb, ő meg hangos, folyton felhozta a fura barátait, szóval...).. Meg itt is olvastam, hogy a szülő is szeretne általában testvért a gyereknek. Gondoltam megkérdezem, általában az emberek örülnek-e egy testvérnek vagy sem.

2011. febr. 13. 22:57
 19/26 anonim ***** válasza:

akiket testvérpárokat ismerek csak a balhé van köztük.

pl barátnőm nővére egy kleptomán idióta pitsa, még tőlem is lopott, élősködik mindenkin, a saját anyját is képes volt meglopni, és még tagadta is.

a másik barátnőmnek bátyja van, a csaj elég fos helyzetben van, a bátyja elég pénzes, de szinte semmivel nem segíti. régebben, amíg együtt laktak, addig meg folyton a cseszegetés ment a sírásig...


persze látok jó példákat is. van pár barátom, akik jól kijönnek a tesóikkal.


a legjobb barátnőm egyke, mégis megosztja a dolgait, van fogadott tesója, akire legalább annyira számíthat, mintha valódi lenne.

én is egyke vagyok, sosem hiányzott a testvér, sosem nyúztam anyámat ilyenekkel, nagyon jól elvoltam egyedül, és nem letten önző.

2011. febr. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Nekem is van olyan ismerősöm aki egyke, és nem elkényeztetett vagy önző egyáltalán. Ez szülőfüggő azért, attól még hogy valakinek csak egy gyereke van, nem biztos hogy megkap az égvilágon mindent. Az alkalmazkodást, megosztást meg ilyeneket meg úgyis megtanulja szerintem ha óvodába, iskolába kezd járni.
2011. febr. 13. 23:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!