Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátnőm mit mondjon a védőnőn...

Barátnőm mit mondjon a védőnőnek, jelentse -e valahol és hol? Ti mit tennétek? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Nem is tudom hogyan és hol kezdjem...?

Segítséget szeretnék Tőletek kérni abban, amiben a barátnőm kér tőlem.

Szóval:

Barátnőmnek van egy kislánya és egy nagyfia és most kismama. A fiú az előző házasságából van. A két kisebb az exétől. Az ex-ével úgy romlott meg a kapcsolata, hogy a fiúval agresszív volt. A kislányt csak saját otthonában engedte látogatni barátnőm. Egyszer én nem is értem hogyan fogadkozott, hogy megváltozik, de nem békültek ki - úgy mond finoman megerőszakolta - barátnőmet és barátnőm akkor egészségi állapotát (6 héttel előtte műtőtték) nem is gondolta, hogy teherbe eshet. Jelenleg 3 hónapos és egyedül a nőgyógyász tud arról, hogy kismama + én, annyira szégyelli. Elvetetni a babát nem akarta, de nem tudja, hogy mit mondjon a védőnőnek, jelentse -e valahol és hol???

A fiúval kapcsolatban már jelentette egyszer, amikor tettileg is bántalmazta és akkor 150 ezret kellett fizessen az ex az államnak, amit láthatások közben le is rótt az ex.

Kérlek segítsetek, mert én is tanácstalan vagyok!!!


2011. febr. 15. 19:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
25%
És miután a nagyfiút is bántalmazta nincs garancia,hogy a sajátját nem fogja...
2011. febr. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Én ezt nem értem...

Hogyan segíts? Elsőször is ne szüljön (szerintem) erőszakból fogant gyermeket. Tudom, gorombán hangzik, de mihez kezd majd 3 gyermekkel? Nem elég az, hogy két gyermeke valószínűleg lelkileg sérül egy ilyen ember miatt? Kell még egy 3. is áldozatnak?

Másodszor pedig igenis tegye meg a szükséges lépéseket, rendőrség, gyámügy, NANE stb.

Mert csak akkor van zsarnok, ha valaki felvállalja az áldozat szerepét. Kőkeményen oda kell lépni. Ha pedig bántalmazta a kisfiát, ugyan nem engedném egyetlen gyerekem közelébe sem. Mi a garancia arra, hogy a kislányt nem fogja? Várjuk meg, míg vér folyik?

2011. febr. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Nem házasodtak össze, mert barátnőm nem tudott benne megbízni annyira soha. Mindig érezte, hogy valami nincsen rendben.

Hol jelentse fel?

28N: Hol érdemes feljelentenie???

2011. febr. 23. 19:45
 14/16 A kérdező kommentje:

Pontosan ez sajnos így igaz: "miután a nagyfiút is bántalmazta nincs garancia, hogy a sajátját nem fogja"!!!

Szóval: rendőrség, gyámügy?

A NANE az mi és mi lenne még a stb.?

2011. febr. 23. 19:49
 15/16 anonim ***** válasza:

A probléma gyökere hogy sokan nem tudják hova lehet kell fordulni.Sajnos itt tart az ország...Rendőrség.

Nane:bántalmazott nőkön segit.

Gyámügy,családsegítő,gyermekvédelmis szakember...

2011. febr. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
És még annyi,hogy mindenképpen keressetek egy jó ügyvédet...
2011. febr. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!