Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok gonduk van anyagi és...

Sok gonduk van anyagi és családi értelemben is. Mit tennétek ilyen családi probléma esetén?

Figyelt kérdés

Anyagi helyzetünk katasztrófa, ami legfőképp a férjemnek tudható be. Nettó keresete 57.000 forint, ami nem is lenne olyan nagy gond, de kiderült, hogy volt valami tartozása a lakáson, ami miatt feljelentette a hőszolgáltató, így most vonják a fizetése 33%-át, még egy fél évig. Így marad 37.000. Ráadásul drága anyósom folyamatosan elkéri a pénzét, legutóbb elkért tőle 20.000 ft még több mint egy hónapja, azóta se látjuk a pénzt. Így maradt 17.000 forint, amivel hozzájárult a kiadásokhoz. És ezt anyósom nem először játszotta el. Szülés előtt is elkérte az utolsó 20.000 forintját, így nem maradt egy fillérje sem. Gondolhatjátok, hogy éreztem magam, a kismamák a kórházban kapták a finomságokat, én meg le lettem tudva egy doboz ivólével. És ha még ez nem lenne elég, másodszorra fordul elő, hogy azt hazudja, hogy nem kapta meg a fizetését, amit persze megkap, csak törlesztenie kell az adósságait, mert van belőle bőven. Jelenleg ott tartunk, hogy én kapok családi pótlékkal együtt 70.000 ft-ot, ő hozzájárul(jobb esetben) 17.000 ft-al, ami 87.ezer ft. A fiamnak speciális tápszer kell, mert a rendes tápszerre allergiás, ez kb. 15000 egy hónapban, továbbá pelenka 10.000, babám allergia elleni gyógyszerei,kenőcsök 5000, rezsi 40000, bérlet kettőnknek 11000. Tehát ez azt jelenti, hogy 6.000 ft marad az összes többi dologra(kaja, mosószer stb.)

Nagyon kétségbe vagyok esve. A költözésen is gondolkodtam, de az se menne könnyen, meg amúgy nagyon szereti a fiunkat, de anyagilag nem lehet rá számítani. Mit tegyek? Ezer beszélgetésen túl vagyunk már. Mostanra türelmem is, pénzem is elfogyott. Még azt hozzátenném, hogy a tejem is nagyon hamar elapadt, valószínűleg a rengeteg idegeskedéstől. Kisfiam 3 hónapos.


2009. febr. 13. 12:54
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:
Tényleg ennyit keres, el szoktam kérni a fizetési cetlijét. Ma ideadta a pénzét, mert teljesen kiborultam.Bruttó 90.000 a fizetése és ennyi marad a levonások után.
2009. febr. 13. 18:27
 32/46 anonim ***** válasza:
100%
ez tiszta kizsákmányolás! de valóban kérhetnél az onkormányzattól is legalább egyszeri segítséget és ne szégyelld, a mai világban mindenki kerulhet ilyen helyzetbe.a férjed fizetését /mármint a levonás utánit/ nem lehetne számlára utalni? , mert akkor anyósod nem tudná elkérni tole.
2009. febr. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, nem mutatod még a válaszokat a párodnak? Ha az üres levestésztával etetett gyermekről szólót olvassa, el kell, hogy gondolkodjon!! Ha szereti a kisfiát, nem akarhatja ezt a jövőt...
2009. febr. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 A kérdező kommentje:

Nagyon jó ötletnek tartom, megmutatom neki. Remélem végigolvassa...

Nagyon köszönöm a választ mindenkinek!

2009. febr. 14. 00:39
 35/46 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a kisfiad érdekében lépned kell, mert ő fogja megsínyleni ezt a helyzetet. Ha elköltözöl anyudhoz, sokkal normálisabb életet tudsz majd biztosítani neki, mint a jelenlegi körülmények, és hátha akkora férjed és az anyósod is észbe kap.

Mindenképpen lépned kellene szerintem.

2009. febr. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 tade ***** válasza:
25%
En tudok egy tuti jo cimet: " Gabriella szanalmas kis elete" ...jo nem?
2009. febr. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 A kérdező kommentje:

???

Ezt mire írtad?

2009. febr. 15. 22:49
 38/46 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az elozo válaszoló osszekevert téged egy gabriella nevu kérdezovel, vagyis egy másik kérdésre adott választ.
2009. febr. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
94%

Kérjetek segítséget az önkormányzattól, és intézzétek el a mamának is, talán ő sem jókedvében kéreget. A családsegítő segít elintézni.

Te tárd fel anyósod előtt az anyagi helyzeteteket, az adósságot, és mondd meg, hogy amíg az nincs kifizetve,addig nem tudtok segíteni neki.

A férjed egy érző ember, nem tud nemet mondani. De muszáj

megmondani az anyjának, hogy mi van.

Kezeld te a pénzt!

Az önkorm. rendszeres és egyszeri segélyt is tud adni. Nem kell szégyelni.

Te keress a férjednek hétvégére alkalmi munkát. Mondd el monden ismerősödnek, hogy munkát keresel, és nagyon kell a pénz.

Te is próbálhatsz vmit, pl pulóvert kötni és eladni a szomszédoknak, száraztésztát csinálni ismerősöknek, vasalást vállalni ilyesmit. Kert nincs?

Nekem is volt olyan munkahely, ahol 2 hónapig nem kaptam fizetést. Sőt, végül meg sem kaptam, csak 5-10 ezrenként a felét.A többire +-et vethetek. 2 hót ingyen dolgoztam.

Fognak itt fizetni egyáltalán?

2009. febr. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
83%

NEM ÚGY van az!

Szeretitek egymást, ki kell tartani nehezebb időkben is, a mamát is segíteni kell, meg lehet mindent oldani, ezt legalábbis biztos.

Ilyenért nem szabad szakításra gondolni, nem csak könnyű napok vannak.

Lesznek még nehézségeid, akkor majd ő segít. Írok délután még részletesebben.Hol laktok?

2009. febr. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!