Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire jellemző az, hogy...

Mennyire jellemző az, hogy egy 7 éves gyereket nagyon érdekel a csillagászat, és állandóan ilyen témájú könyveket olvas?

Figyelt kérdés

A megértésével sincsenek problémái, pedig nem gyerekeknek íródott könyveket olvas.

És amikor megkérdezik tőle, hogy mi szeretne lenni, egyszerűen csak annyit mond, hogy csillagász? ű

Az ilyen gyerekek mind forma egyes versenyzők, vagy sztárfocisták akarnak lenni, ellenben őt ezek nem foglalkoztatják, sőt nem is nagyon játszik fiús játékokkal.

Lehet vele valami probléma?


2011. febr. 26. 20:13
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom,én 4-6 évesen beteg voltam,így be-be fulladtam és anyával bent kellett maradnom néha a kórházban,az intenzíven dolgozott és a nővérek mindig becsempésztek mert nem bírtam ki az orvosiban,aztán arról meséltem anyának hogy miket csináltak bent xD Most 16 éves vagyok és orvosnak készülök,nem terelődött el az érdeklődésem de sok minden változhat még egy 7 éves gyereknél.
2011. febr. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
61%

Manapság sok szuperfej gyerek születik. Nehéz ezen az oldalon megírni az erről való felfogásomat. Viszont teljes

meggyőződésem, hogy ezek a gyerekek már nagyon sokadszor születnek, legutóbb is valamiben nagyon tehetségesek voltak, és most azt folytatják. Nem nulláról indulnak, hanem már magasra másztak fel a létrán, előző életeik tehetségét és tapasztalatait hozzák. A szülőknek az a dolga, hogy nagyon szeressék őket,nehogy a sok tudás érzelmek nélkül csak a büszkeségüket dagassza. Viszont engedjék a maga útján járni. Ha van rá mód, a kiugró tehetségesek iskolájába kell adni őket.

2011. febr. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
34%

Én is ilyen voltam. :)

Nem lettem csillagász végül, mert abból nem lehet megélni. :(


Semmi baja nincs de lehet, hogy kicsit "kocka" lesz bár az mostanában a TBBT miatt divat lett. :)

2011. febr. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Én is csillagász szerettem volna lenni akkoriban és én is bújtam ilyen könyveket (sőt nemcsak ilyeneket hanem pl. más természettudományos könyveket is) szóval semmi baja nem lesz.
2011. febr. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel semmi gond. :) Ennyi idősen én is oda-vissza voltam a földrajzért, biológiáért, és orvos akartam lenni (még most is :D). :)
2011. febr. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális.

Gondnak sem gond és kiugróan különlegesnek sem mondható a mai modern világban, hiszen annyi szakma van és amit a gyerekek hallanak, látnak tv-ben, ismerősöktől, stb., ha elkezdi őket érdekelni akkor semmi nem állítja meg őket, ez teljesen normális.

Igazából véve több kisgyereket ismerek aki valami intellektuális dolgot akar mint aki focista akarna lenni....sok kicsi állatorvossal, sőt válóperes ügyvéddel is találkoztam már :) A csillagászat is aranyos :) Ha évekkel később is így lesz, legalább nem lesz gond a pályaválasztás, de ebben a korban még akár évente akarhatnak mások lenni a gyerekek.

2011. febr. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne vele probléma? Ilyen butaságot, honnan szedted ezt? :D

Az öcsém 10éves koráig barbizott, és most kapus az iskolai focicsapatban, és látom a csajozás is elkezdődött!

Én pedig lány létemre 4éves koromtól kezdve 14-15 éves koromig autószerelő szerettem volna lenni, de aztán beértem a hangtechnikával... És állítólag normális vagyok :)

2011. febr. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
4 éves koromtól 12éves koromig lényegében én is elolvastam az összes gyerekkönyvtárban megtalált orvosos és csillagászati meg botanikai témájú könyvet. Szerettem volna űrhajós, tudós, orvos, csillagász, meteorológus lenni. Sajnos a középiskolai kémia és fizika tanárom meg a matematikai képességeim (bár ebben is a rosszabbnál rosszabb tanáraimat kell okoljam elsősorbanvalószínűleg) miatt végülis inkább jogász leszek. :D Szóval semmi nincs kőbe vésve. Attól, hogy nem a legújabb LEGO harcosokkal gyilkolásszák egymást... semmi probléma. A legtöbb gyerek valami rajzfilmből veszi az álmait, versenyző a verdák után, tudós a jimmy neutron után, kém james bond után. Támogasd amennyire a lehetőségekből futja, és hagyd, hogy maga találja ki, mit akar, sose kényszerítsd, aztán lehet, hogy ő lesz a következő nagyfejes a NASAnál.
2011. febr. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Én kiskoromban állandóan orvososdit játszottam, orvosos könyveket, filmeket, műsorokat néztem, én kezeltem mindenki sebeit, már 8 évesen tudtam a főbb testrészek és belső szervek latin nevét. Most közgazdász vagyok :D Úgyhogy a csillagászat szeretete nem jelent semmit:)
2011. febr. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
44%
Csillagász lesz a fiadból, ha csak te magad (még ha akaratodon kívül is) le nem beszéled róla.
2011. febr. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!