Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van a hozzátartozóid/ismerősei...

Tinker Bell kérdése:

Van a hozzátartozóid/ismerőseid között hajléktalan? Mi a véleményed a hajléktalanokról?

Figyelt kérdés

A Blikk Nők egyik februári számában olvastam hajléktalan nőkről. Kiemeltek párat közülük és az egyikőjüknek a cikkében azt olvastam, hogy a fia műtős, de valamiért mégsem együtt laknak.


Neked van hajléktalan ismerősöd?


Nem olyan hajléktalanra gondolok, akit minden reggel látsz, hanem olyanra aki hajléktalanná vált az évek során.


2011. febr. 27. 11:06
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
ma 11:46 Igen, tényleg szoc. munkás vagyok. Miért olyan furcsa ez ? :)
2011. febr. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok, jómagam szociálpedagógus vagyok, tehát a hajléktalanokhoz nincs sok közöm.

Ellenben van egy barátnőm, akinek az anyukája egy hajléktalanszálló vezetője (főváros), és ő azt mondta, hogy ez csak a sajtó hülyesége, hoyg nem mernek bemenni a hajléktalanok, mert náluk mindig telt ház van télen.

2011. febr. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem olyan egyértelmű. Az, hogy telt ház van, nem azt jelenti, hogy hülyeség amit a sajtó ír! Azért van telt ház, mert sok a hajléktalan, de ha kimész az utcára ugyanúgy találkozol velük. Ők féltek bemenni.
2011. febr. 27. 12:11
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Vagy talán azért nem mentek be, mert nincs hová?
2011. febr. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Nyilván ez is benne van, de mondd már meg, hogy a sajtónak milyen pozitív vonzata lehet egy-egy általad kitaláltnak vélt cikkel?
2011. febr. 27. 12:17
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Hogy némelyek miért nem mennek be a szállóra, annak nagyon sok oka lehet. Vannak olyan hajléktalanok, akik megszokták az életet a szállón, alkalmazkodnak a szabályokhoz, amennyire muszáj, és ezzel viszonylag jól megvannak.

De vannak, akik nem igazán tudnak, vagy akarnak alkalmazkodni. Vannak olyanok is, akik vélt vagy valós dolgoktól félnek. És persze olyanok is vannak, akiknek már nem jutott hely.

2011. febr. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Van hová bemenni! Téli időszakban mindenkinek szorítanak helyet, az ágyak emeletezve vannak, akinek így sem jut hely, kap matracot, és a földön alszik, de akkor sem a szabad ég alatt!
2011. febr. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
72%

13:23-as, NINCS hová bemenni. Ugyanis nem fér be mindenki, nincs elég szálló, nincs elég ágy. Valóban, vannak, akik nem akarnak bemenni, de ha akarnának, se biztos, hogy lenne hová...

Vagy elhitted, amit egyes újságok írtak nemrég, hogy 116 hajléktalan van a fővárosban? Mert ez mese, méghozzá elég pofátlan mese...

2011. febr. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van! Átlagos anyagi körülmények között élt, feleség, gyerekek. Állandóan dolgozott hogy mindenük meglegyen, a feleség végett elváltak. Ott hagyott mindent hogy a gyerekeknek ne keljen nélkülözniük. Hajléktalan lett, lezüllött (alkohol,füves cigi), de egy idő után azt mondta hogy ez így nem lesz jó. A szállóról járt különböző fizikai munkákra, a szállón az irodába (széfbe) eltetette a megkeresett pénzt. Egy idő után el tudott menni albérletbe, talált magának társat. Ma 50-ven felett van saját háza, felesége, állandó munkája. Ő egy igazi túlélő. Ezt kéne minden hajléktalanak csinálni!!!!!!! Példát lehet róla venni!Csak akarat és kitartás kell.
2011. febr. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

ma 14:22

Én nem Bp-en vagyok szoc. munkás, hanem egy nagyvárosban. Nálunk a téli időszakban mindenkit beengednek, akármilyen állapotban van is az illető (értem ez alatt, ha holt részeg pl.). Senki nem vállalja fel, hogy miatta fagyjon meg egy ember, ezért novembertől márciusig, ha akar, mindenki bemehet a szállóra.

Szerintem ezen ne vitatkozzunk, én ebben dolgozom!

Bp-en nem tudom, hogy van. Nálunk így van, és az idén sem fagyott meg senki.

Nyáron természetesen más a helyzet, akkor nem mehet be részegen valaki a szállóra.

2011. febr. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!