Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van a hozzátartozóid/ismerősei...

Tinker Bell kérdése:

Van a hozzátartozóid/ismerőseid között hajléktalan? Mi a véleményed a hajléktalanokról?

Figyelt kérdés

A Blikk Nők egyik februári számában olvastam hajléktalan nőkről. Kiemeltek párat közülük és az egyikőjüknek a cikkében azt olvastam, hogy a fia műtős, de valamiért mégsem együtt laknak.


Neked van hajléktalan ismerősöd?


Nem olyan hajléktalanra gondolok, akit minden reggel látsz, hanem olyanra aki hajléktalanná vált az évek során.


2011. febr. 27. 11:06
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Ma 11:21!


Ilyet én is tapasztaltam már sajnos!


A városunkban van egy nő, aki hidegben, télen az utcán üldögél a kisgyerekével. Őt használja arra, hogy minél több pénzt össze tudjon szedni. Az egyik ismerősöm adott nekik pár kiflit és a nő azt mondta, hogy b_ssza meg a kiflijét!

2011. febr. 27. 11:25
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
ma 11:12 Aki albérletben él, az nem hajléktalan.
2011. febr. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
nemrég olvastam egy cikket az ujságba h munkaközvetítőknél érdeklődtek hajléktalanok az állásról amit hirdetnek,első sorban az ingyen lakás érdekelte volna őket,és mikor kiderült h mit kell csinálni(gyári szalagmunka) azt mondták nekik erre nincs idejűk
2011. febr. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Hozzám multkor odajött Győrbe egy hajléktalan, és tök beparáztunk, de elég rendes volt. Bemutatkozott, hogy Szász Andrásnak hívják, és hogy tudnánk-e neki adni cigarettát. Adtam neki 2 db-t, aztán épp lefelé néztem, mondja, hogy hogy hívnak? mondom Eszter, aztán mondja hát Eszter az Isten áldjon meg... Tök rendes volt. Én kaját is adtam volna neki, de arra már elfogyott a szendvicsem. Amúgy ez a "kajára" kell a pénz szitu ismerős. Egyszer kértek tőlem "kajára", adtam 150 ft-ot, ennyi apróm volt, aztán bementünk az egyik kocsmába cigiért barátnőmmel, az meg ott ült fröccsel a kezébe...
2011. febr. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
90%
Hajléktalanokat csak egyféleképpen lehet segiteni. Pénzt adni nekik, ezt elfogadják, mást nem. Elfogadnának még belvárosi lakást, külvárosit nem mert onnan nehéz bejutni a belvárosba. Helyesnek igazán azt tartanám, ha éjszakára kapnának szálást és napi egy meleg étkezést és ennyi. Pénzt egy forintot sem érdemelnek, mert megisszák.
2011. febr. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
97%

Megint én vagyok (a szoc.munkás).

Azt írja a kérdező, hogy sok ember önhibáján kívül került ilyen helyzetbe... hát ez egy érdekes dolog.

Magyarországon hajléktalanságról a rendszerváltás óta beszélünk. Akkor zártak be ugyanis azok az intézmények, munkásszállók, ahol rengetegen laktak, bezártak a gyárak. Ezek az emberek valamilyen oknál fogva a családjukhoz nem mehettek vissza... Miért?? Mert valószínűleg a rendszerváltás előtti időszakban, amikor még munkája volt, nagy ívben tojt a családra, nem ápolta a kapcsolatot, inkább lézengett szabadidejében, haverozott, iszogatott stb. Természetesen NEM mindenki tette ezt.

Akik megtehették, és volt pénzük, leszázalékoltatták magukat - jó részük szintén a hajléktalan ellátó rendszerben van ma.

Azt, hogy önhiba vagy nem önhiba - senki nem tudja eldönteni. Egy biztos: hogy a hajléktalan lét a legtöbb embert durvává, agresszívvá teszi (talán érthető is ez), és innen már nincs visszaút sajnos.

Szinte valamennyiük szenved valamilyen mentális betegségben, de nem mindenki alkoholista.

2011. febr. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Én télen kimentem egy jellegzetesen hajléktalandús területre (erre nincsenek sokan) egy nagy termosz teával, néhány szendviccsel. Karácsonykor sütit is tudtam vinni. Jól meglepődtek, azt hiszik szórakozom. Most a nagy hidegben nem tudtam menni, mert beteg lettem.
2011. febr. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
A hajléktalanszállókra szerintem sokan azért nem mernek menni és inkább választják a pályaudvarokat, amiért én sem mennék: félnek! Méghozzá attól, hogy meglopják őket,elveszik tőlük azt a keveset is ami van. Nálunk is van hajléktalanszálló és a helyi sajtóban állandóan azt olvasni, hogy lopkodnak, késelnek, verekednek...
2011. febr. 27. 11:41
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

ma 11:41 Igazad van! De személy szerint én jobban félnék a megfagyástól, mint hogy ellopnak tőlem valamit.

Tehát szerintem inkább arról van szó, hogy saját magán kívül nem nagyon tud elviselni senkit. Egyébként ahol én dolgozom, állandó felügyelet van, tehát lopás, verekedés nem fordul elő - mégsem jönnek be az erdőben lakók.

2011. febr. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
45%

11:34-es, te tényleg szoc.munkás vagy? Ugye igazából nem, csak hülyéskedsz? (esetleg soha életedben nem láttál még hajléktalan, de sokat olvastál róluk mindenféle szociológiai kiadványban).


Aki írta, hogy "csak elissza a pénzt" Ha egyszer odaadtam neki, NEM TELJESEN MINDEGY NEKEM, hogy mire költi? Mást nem tudok tenni, munkát, lakást nem tudok adni neki, hogy ő mitől érzi jobban magát, az már nem az én dolgom!

2011. febr. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!