Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg a barátnőmn...

Hogyan mondjam meg a barátnőmnek hogy hogy fogyjon le? Úgy hogy ne hisztizzen?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt. Amikor összejöttünk a 163 centijéhez kb 50 kiló volt.


Nagyon szép alakja volt, nem tudtam róla levenni a szemem.


De most kb 56-57 kiló. Nem csúnya meg elhízott, de látszik a lábán, fenekén a plusz. És már így nem tetszik annyira ő sem.

Szeretem őt, de azt veszem észre hogy az utcán megnézem a vékony lányokat, vagy arról fantáziálok hogy olyan lányokkal vagyok akik olyan véknyak mint a barátnőm volt.


Én legalább heti háromszor járok konditerembe, hogy formában tartsam magam, nem gondolom úgy hogy mivel már van párom az feljogosít arra hogy ne törődjek magammal.


A múltkor megemlítettem neki hogy lejöhetne velem futni és (semmi mást csak hogy nincs -e kedve, bár az is igaz hogy azért hogy mozogjon) fél napig nem szólt hozzám utána mert lekövéreztem.


Hogy lehet egy nőnek olyat mondani hogy ideje fogyózni úgy hogy ne sértődjön meg hanem hogy belássa hogy szüksége van rá?


2011. febr. 28. 14:06
 51/96 anonim ***** válasza:
91%

"Elég szánalmasan viselkedik itt mindenki. Legszívesebben lekevernék mindenkinek egyet. "Jajj 6-7kg 3év alatt nem a világ vége." Dehogynem! Már ne is haragudjatok, de úgy látszik ez mindenkinél természetes és erre a nagy felháborodás. Én elsüllyednék szégyenembe, ha csak ennyit is felszednék és nem a szülés vagy betegség miatt. Főleg ha semmit sem mozog. Az a 6-7kg zsír gyönyörű meg egy kis narancsbőr...nyamiii. Igen ilyen egy átlag "normális" magyar lány. Aki pedig tényleg jól néz ki az pedig egy anorexiás pénzes lotyó. Igaz?"



Nem egy olyan lányt ismerek, az egyik kb 70 kiló volt de sehol nem látszott meg rajta. A másik meg folyamatosan hízott felfele kb ő olyan 59 kg körül lehet, de rajta sem látszik meg. Úgyhogy az sem mindegy, hogy mennyire oszlik el rajta a zsír. Narancsbőr meg szinte majdnem mindenkinek van, még annak is aki sportol és normálisan étkezik.

Az jó kérdés, hogy a barátnőjén mennyire látszik meg vagy csak odaképzeli.

Mi lenne, ha linkelnél képet a régi énjéről és a mostani külsejéről? Persze nem kell az ő fotója, elég ha neten keresel egy olyan kaliberű lányról képet és azt linkeled be. Csak mert már kíváncsi vagyok, hogy tényleg mennyire látszik meg rajta.

2011. febr. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/96 anonim ***** válasza:
32%

Fogadjunk, a válaszolók nagyrésze elhízott, megkeseredett nő.


Szerintem nincs azzal semmi baj, hogy a kérdezőnek ilyen elvárásai vannak, mivel ő is tesz azért, hogy jól nézzen ki. Abban az esetben lenne tényleg felháborító, ha a TV előtt "döglene" sörhassal és kinyúlt ruhákban és mellette elvárná, hogy a barátnője bombanő legyen.


Persze, lehet amögé bújni, hogy a "férjünknek 30 kg felesleggel is tetszünk". Az lehet, hogy szeret titeket, de hogy kevésbé vonzódik hozzátok, mintha jó alakotok lenne, az is biztos.


És igaz, 6 kg felesleg nem sok, de pont emiatt, ha egy kicsit is figyelne a barátnője, 1-2 hónap alatt lemenne ez a felesleg. Ennyi áldozatot igazán hozhatna a barátjáért.

Az pedig más kategória, hogy valakinek elkezd ráncosodni a bőre vagy megereszkedik a melle, mivel az a korral jár és nem lehet teljesen kiküszöbölni. Odafigyelhet az arcápolásra, a megfelelő táplálkozásra, hogy késleltesse a dolgot, de teljesen nem lehet elkerülni.

Az elhízás, súlyfelesleg viszont olyan dolog, ami ellen lehet tenni 70 évesen is.


A kérdésre válaszolva, én leülnék vele és normálisan, nyugodt hangnemben elmondanám, hogy örülnék, ha megszabadulna 6-7 kilótól, mert úgy jobban tetszik nekem. Ha kell elmegyek vele sportolni, segítek az étkezésre is figyelni stb. És ennyi. Tuti meg lesz sértődve egy ideig, ezt nem tudod elkerülni, de a végén valószínűleg belátja, hogy kicsit oda kellene figyelnie magára.

2011. febr. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/96 anonim ***** válasza:
77%

"Fogadjunk, a válaszolók nagyrésze elhízott, megkeseredett nő. "


56 kiló vagyok 165 centihez,boldog párkapcsolattal,és HIZNI akarok...de ezt már irtam korábban...és párom támogatja h hizzak vagy 5 kilót,mert rám fér (voltam 60-62 csak betegség miatt lement és nem akar visszajönni)


és a véleményem változatlan: a kedves kérdező egy bunkó tajparaszt,keressen magának egy anorex kiscsajt...


hány éves vagy egyébként?

2011. febr. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/96 A kérdező kommentje:
25
2011. febr. 28. 14:58
 55/96 anonim ***** válasza:
60%

Én nő vagyok,de megértelek.Szerintem nem is az a gondod,hogy most 6 kg-ot felszedett,hanem az,hogy ha továbbra is ilyen passzív akkor még tovább fog hízni.Pláne,ha netalántán terhes lesz,és felszed 30 kg-ot amit soha nem ad le.

Én nem sportolok,nem is vagyok kifejezetten vékony(163/64)két gyerek után.A férjem (173/70)kifejezetten kérte 10 éve,hogy soha ne legyek nála több kiló.Én nem tartottam ezt egetrengető undorító,gusztustalan kérésnek.Ehhez tartom magam.

Ha lehiggad a barátnőd akkor beszéld meg vele,hogy nem rosszat akartál,csak figyeljetek oda az egészséges étkezésre,és testsúlyra...


Itt egyébként mindenki megnézheti az ideális testsúlyát:

[link]


Én is túlsúlyos vagyok,ami nem jó,mert rengeteg cukorbeteg van a felmenőim között.....

2011. febr. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/96 anonim ***** válasza:
64%

Azt jó lenne megérteni, hogy attól még te ennyi kilósan hízni akarsz, még lehet máson felesleg.


Állíts magad mellé 10 másik csajt, aki ugyanolyan magas és ugyanolyan súlyú mint te. Mindegyik máshogy fog kinézni!!


Nem a súlyt kell nézni, hanem a testösszetételt. Azt, hogy kin mennyi izom, mennyi zsír van, milyen a csontozata stb.

2011. febr. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/96 anonim ***** válasza:
72%

Még mindig 14.43 vagyok...

Sry, kicsit szétszórt vagyok, épp órán ülök.

Én nem vagyok vékony, de nem sértettségből írom, hanem tapasztalatból. A csaj egy tapló parasztnak tartja a barátját, mert milyen dolog az, hogy így áll a kapcsolathoz. És igaza van.


De valamelyik válaszolónak is, hogy később nehezebb lesz lefogynia, mint most. Ha tartja ezt a súlyát, akkor ne szekáld kérdező. Ha tovább hízik, akkor se fogod tudni rábeszélni a fogyásra, mert ha ő nem akarja, nem fog fogyni.


És nem az alapján mondom azt, hogy tapló vagy, mert kövérnek tartod a barátnőd, hanem itt is habzó szájjal vered a nyálat az igazadért, meg se fontolod a válaszokat. Na ezért vagy tapló.


Amúgy sztem normálisan válaszoltam, leírtam a választ. Ennyi.

2011. febr. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/96 anonim ***** válasza:
64%
jót linkelsz...62 kg-ig ideális a kérdező barátnőjének a testsúlya:D
2011. febr. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/96 anonim ***** válasza:
73%
Ja, és 14.43as 22 éves vagyok, csaj, 5 éves párkapcsolattal. És még itt se szól bele párom, hogy 75 kilósan fogyjak. ÉN akarok fogyni, és itt a kulcsszó. Ha ő mondaná elhagynám, de ÉN akarok.
2011. febr. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/96 A kérdező kommentje:

"És nem az alapján mondom azt, hogy tapló vagy, mert kövérnek tartod a barátnőd, hanem itt is habzó szájjal vered a nyálat az igazadért, meg se fontolod a válaszokat. Na ezért vagy tapló. "


Azért nem veszem figyelembe, mert nem a kérdésre válaszolnak, hanem engem ócsárolnak.


És azt senki se tartja taplóságnak, hogy én a barátnőm miatt kondizom?

Hogy miatta eddzek mert tudom hogy neki ez tetszik?

Amikor azt mondta hogy neki nagyon tetszenek az izmos fiúk ott kellett volna hagynom?


Azt tanácsolták volna azok akik most taplónak tartanak

hogy hagyjam ott csajt mert egy pics@ és ne gyúrjak mert mit képzel magáról?


és tapló vagyok mert nekem IS volt merszem némi elvárást tanúsitani a párom felé nem pedig csak szolgai módon imádni őt és lesni minden kénye kedvét?

2011. febr. 28. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!