Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nagyon bonyolult...

Mit tegyek? Nagyon bonyolult helyzetben vagyok, válasszam a lányaimat vagy a szerelmemet? Mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés
42 éves nő vagyok, van egy 18 és egy 16 éves lányom. A férjemmel 2 hónapja váltunk el, de még egy házban élünk. Én beleszerettem egy másik férfiba 1 éve, ez idő alatt egyszer sem csaltam meg a férjemet, próbáltam helyrehozni a házasságunkat és a férfit "kiiktatni" az életemből, de nem ment, nem tudtam így a férjemmel együtt lenni, közös megbeszélés után beadtuk a válókeresetet. A párommal találkozom hétközben és nála vagyok minden második hétvégén. A férjem a felső szinten lakik, ahol van fürdőszoba, egy kis nappali rész, a konyhába meg lejön a földszintre és csak ennyi a közös találkozónk naponta, a gyerekek is az alsó szinten vannak. A problémám az, hogy a házat nem tudjuk olyan hamar eladni, még meg sem hirdettük, mert előbb szeretnénk felújítani a padlásteret és eddig erre a megoldásra kényszerülünk. Szerencsére nem volt kiabálás, verekedés, elfogadja, hogy van új párom és úgy élünk, mintha a lakótársam lenne. A párom pedzegeti, hogy mi lenne, ha odaköltöznék hozzá, szeretne tőlem gyermeket is, együtt akar velem élni, nem csak egy héten kétszer látni. A lányaim hallani sem akarnak erről, nem akarnak elköltözni a páromhoz. Egyszerűen kilátástalan helyzetbe kerültem, már felemészt ez a döntésképtelenség, nem tudok egy olyan megoldást, ami mindenkinek jó lenne. Azt mondják, nem akarják, hogy új családom legyen, nem szeretik a páromat, nem akarnak vele élni, ebben a házban akarnak élni ezután is. Ezen megy a vita most már szinte mindennap és fogalmam sincs, mit tegyek. Így is én lettem a gonosz a családom szemében, amiért beleszerettem másba. A lányaim sem tisztelnek már annyira, én viszont nem akarom őket elveszíteni. Remeg a gyomrom minden percben, mikor arra gondolok, hogy a párommal lennék, de közben a gyermekeim elfordulnának tőlem. Most már úgy néz ki, 1 hónapon belül megjavítják a tetőt és kész lesz a padlástér, eddig 2 hónapig elvoltam valahogy, de mi van, ha vége lesz? Mit tennétek a helyemben? Nagyon el vagyok már keseredve.
2011. febr. 28. 17:15
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
43%
Ne hallgass azokra, akik azt írják, hagyd el a gyermekeidet (még leírni is szörnyű), nekik nincs gyerekük! A 16 éves még koránt sem felnőtt és a 18 évesnek is szüksége van az anyjára, ha eddig mindig vele volt. Egy pasi sem ér annyit, hogy elhagy miatta a gyerekeidet. És szerencsére azok vannak többségben, akik ezt gondolják. Két kamaszt magára hagyni a legnagyobb felelősség. Ne csodálkozz, ha elkallódott felnőttek lesznek.
2011. febr. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
76%

Az istenfáját, nem KIDOBNI akarja a lányait a hóba, hanem a saját életét élni.


Hallgass arra a sok emberre, akik szerint te rossz, gonosz, csúnya, felelőtlen anya vagy, amiért élni akarsz. Elváltál, kész, köttesd el magad, húzz csadort, és a lányaidnak szenteld magad. Naponta két rózsafüzér, heti három böjt, megértetted?


Nem kidobni akarja őket, meg otthagyni végleg!

2011. febr. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
87%

18:03

kérdés az, hogy neked tényleg van gyereked???

16 és 18 évesek, EL TUDJÁK DÖNTENI, hogy mit szeretnének!

Nekem van gyerekem és ha azt mondja, hogy az apjával akar maradni akkor nem fogom magammal rángatni egy idegen környezetbe, idegen emberhez!

ne nézzünk már egy 16 éves lányt hülyegyereknek!

és mi van az apával? ő szar úgy ahogy van, semmi köze a lányaihoz???

ugyanmár! nem okoz lelki törést ha az anyja nem alszik otthon, csak hetente 3-4x találkoznak és bármikor felhívhatják.

2011. febr. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
92%
Mielőtt mindenki elhordana mindennek többek közt engem is, aki azt írta, hogyha szeretne költözzön a párjához, azoknak újra elmondanám, h velem ez megtörtént úgy, hogy én voltam a kamasz gyerek (én végül anyához és az új férjéhez kerültem a testvéremmel). Én semmi esetre sem kényszerítettem volna anyámat arra, hogy maradjon egy rossz házasságban. Meg lehet nézni mennyire volt boldog abban a házasságban és mennyire az most, ég és föld...épp eleget húzott le így apám mellett boldogtalanul. Ez az asszony, aki a kérdező is már végigszenvedett 1 évet, hányat szenvedjen még? A gyereiket nem elhagyni akaja, csak másik lakába költözni, nem a világ végére és feléjük se nézni többet, na az elhagyás lenne! Vagy az én apám most elhagyott minket? Nem hinném. Pusztán nem kényszerítettük bele egy olyan helyzetbe amit nem akart. Ő is bolodg, mi is boldogak vagyunk külön-külön. Attól, hogy nem egy házban élünk még ugyanolyan a kapcsolatunk. Szerintem épp elég nehéz egy válás, nem kell még ilyeneket is írni, hogy az illető rossz anya. Ha az lenne nem hezitálna egy éve, nem jönne ide tanácsért, nem bántaná ez az egész helyzet.
2011. febr. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
82%

válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:38


Na hála isten, hogy van itt még értelmes ember!

2011. febr. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
50%
és a pszichológiai hadviselés? legyél otthon mindig letargikus meg szomorú hátha megértenek egy idő után
2011. febr. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
93%

már bocsánat, de amikor nekem apukám elköltözött, mert tényleg nagyon szerelmes volt, én örültem hogy boldog, és szeretem a barátnőjét, nekem már ő is családtag.

és azóta is együtt vannak, több mint tíz éve.


nem költöztünk vele én 18voltam, öcsém otthon maradt stb. meg kicsi a lakásuk. attól még találkozhatok velük amikor csak akarok.


remélem anyukám is megtalálja majd az igazit.

2011. febr. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim válasza:
63%

Javaslom,hallgasd meg Papadimitriu Athinat...

Hasonlo szituacioban volt asszem...A szerelem egyszer veget er..Szerintem varj es ismerd meg egy kicsit jobban azt a ferfit akivel osszekoltoznel!Elvezd ki egy kicsit a fuggetlenseget!

2011. febr. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
22%

Ez a válasz 38%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:37

Totálisan egyetértek veled,már az gáz,h ez a kérdés felmerül,jesszusom...egy életre megutálnának a gyerekeid,cserben hagyod őket egy pasiért...pffff.

Hetente 2x látogatni a gyermekeidet??????Én már nem lakom otthon,anyuék elfogadták,de igenis igényt tartanak arra,hogy hazamenjek hozzájuk néha...24/N

2011. febr. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
29%

Bocs, de a lányaidnak igaza van. Úgy érezhetik fiatalabb vagy náluk (a pasizás miatt). Nameg új pasi új család, új kisbaba. Áhh...

Bocsáss meg, de én a lányaidnak adok igazat, 100000 %-ban.

2011. febr. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!