Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nagyon bonyolult...

Mit tegyek? Nagyon bonyolult helyzetben vagyok, válasszam a lányaimat vagy a szerelmemet? Mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés
42 éves nő vagyok, van egy 18 és egy 16 éves lányom. A férjemmel 2 hónapja váltunk el, de még egy házban élünk. Én beleszerettem egy másik férfiba 1 éve, ez idő alatt egyszer sem csaltam meg a férjemet, próbáltam helyrehozni a házasságunkat és a férfit "kiiktatni" az életemből, de nem ment, nem tudtam így a férjemmel együtt lenni, közös megbeszélés után beadtuk a válókeresetet. A párommal találkozom hétközben és nála vagyok minden második hétvégén. A férjem a felső szinten lakik, ahol van fürdőszoba, egy kis nappali rész, a konyhába meg lejön a földszintre és csak ennyi a közös találkozónk naponta, a gyerekek is az alsó szinten vannak. A problémám az, hogy a házat nem tudjuk olyan hamar eladni, még meg sem hirdettük, mert előbb szeretnénk felújítani a padlásteret és eddig erre a megoldásra kényszerülünk. Szerencsére nem volt kiabálás, verekedés, elfogadja, hogy van új párom és úgy élünk, mintha a lakótársam lenne. A párom pedzegeti, hogy mi lenne, ha odaköltöznék hozzá, szeretne tőlem gyermeket is, együtt akar velem élni, nem csak egy héten kétszer látni. A lányaim hallani sem akarnak erről, nem akarnak elköltözni a páromhoz. Egyszerűen kilátástalan helyzetbe kerültem, már felemészt ez a döntésképtelenség, nem tudok egy olyan megoldást, ami mindenkinek jó lenne. Azt mondják, nem akarják, hogy új családom legyen, nem szeretik a páromat, nem akarnak vele élni, ebben a házban akarnak élni ezután is. Ezen megy a vita most már szinte mindennap és fogalmam sincs, mit tegyek. Így is én lettem a gonosz a családom szemében, amiért beleszerettem másba. A lányaim sem tisztelnek már annyira, én viszont nem akarom őket elveszíteni. Remeg a gyomrom minden percben, mikor arra gondolok, hogy a párommal lennék, de közben a gyermekeim elfordulnának tőlem. Most már úgy néz ki, 1 hónapon belül megjavítják a tetőt és kész lesz a padlástér, eddig 2 hónapig elvoltam valahogy, de mi van, ha vége lesz? Mit tennétek a helyemben? Nagyon el vagyok már keseredve.
2011. febr. 28. 17:15
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
87%

A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:36


Én nem pontozlak le, de akkora ostobaságot írtál... az iskoláját, a szerelem nem korhoz kötött. Most fogadjon cölibátust, mert negyven fölött van, a férjétől meg elvált? Miért ne lehetne valakije? Vagy aki negyven fölött van, az kész, írja le magát, szentelje magát a gyerekeinek, és rá se nézzen másra?...

2011. febr. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
53%
Gyerek már nem jön össze, arra ne építs. Várj így még 2 évet, a gyerekek kirepülnek, és mehetsz. Én is nagyon haragudtam volna, ha anyukám otthagy egy új paliért.(Nem kapuzárási pánik?)
2011. febr. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
61%

A válasz megírásának időpontja: ma 17:37


Köszönjük a kedves, személyeskedő hangvételt.

2011. febr. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
36%

Igen, én ezt gondolom. Ez van. Itt van ez a "kapuzárási pánik". Na én meg EZT tartom ostobaságnak. Mondtam, le is pontozhatsz, de én nem vagyok ilyen világias mint te. És ezt nem is fogom megbánni.

Valaki írta, hogy: 50 éves leszel, és legyél egyedül? Na most az jobb, ha van melletted egy pasi, a gyerekeidet meg az unokáidat meg már nem láthatod? Mert ne adj Isten úgy összeveszel velük? És ki kérem magamnak: nem írtam ostobaságot, csak a véleményem: igenis hülyeségnek tartom, ha egy középkorú nő új pasival kezd, és feladja emiatt a gyermekeit... Akármennyire is "dúl a láv". Nem tehetek róla, én ezt így gondolom.

2011. febr. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
68%

anya, Te vagy?

:D


nálunk nagyon hasonló a sztori... végül anyám itt hagyta a házat, mi élünk ugyanúgy mint eddig.

jó, igaz mi már felnőttek vagyunk és kétgenerációs a házunk. most én főzök apumra is.


Nekem amúgy durva, hogy 2 hónap után vagy ki. basszus, a gyerekeid még meg se ismerték és már elvárnád, hogy szeressék és vele akarjanak élni az édesapjuk helyett? miért nem adsz nekik időt? 2 hónap az baromi kevés, te se gondolod komolyan, hogy 2 hónaps kapcsolatba elhurcolnád a más szinte felnőtt gyerekeidet.

2011. febr. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
83%

Felnőttek a gyerekek.. jó nekik az apjukkal.. a Te életed a Te életed - nem tudnának egy "idegennel" lakni.. pár év múlva úgy érzed, senkinek sem kellesz a világon.. most szerelmes vagy.. mi a kérdés? biztosítsd felnőtt gyerekeidet, bármikor bármiben melletük vagy, számíthatnak rád.. de a Te életed nem abból áll..

Meg fogják érteni.

2011. febr. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
63%
Altalaban a gyerekek nehezen fogadjak el az uj kapcsolatot,teljesen mindegy hogy ket honapja valt el vagy egy eve.Az hogy gyereket akar az uj parjatol,senkinek semmi koze(en is 39 voltam amikor a masodik ferjemnek szultem gyereket es nagyon bantam volna ha ez nem jon ossze...)ezt nem tudja megerteni egy kivulallo.Szerintem az ido mindent megold,nem kell elsietni.
2011. febr. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
42%

A lányaidnak van igaza! 42 évesen már nem a szerelemnek kellene az elsőnek lenni,főleg nem szülni még egy gyereket!

Hogy hoztad volna rendbe a házasságodat,ha te kerestél magadnak egy másik férfit! Milyen példát mutatsz a lányaidnak.

Ha nem, akarod elveszíteni őket,akkor szakítsd meg a kapcsolatot a szeretőddel! A szex és a szerelem nem lehet fontosabb egy anyának,mint a gyerekei.

2011. febr. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
93%

En is utalom anyam pasijat, de nekem van ra okom. Anyam javara hatalmas korkulonbseg, a pasi meg fiatal, de nem dolgozik, iszik, az anyja tartja el... Ha nalatok a gyerekeknek nincs okuk az utalatra, ulj le veluk beszelni. Eloszor egyedul kesobb a paroddal. Beszelj veluk az erzeseidrol, a szerelemrol, nem is kell nagyon kihegyezni erre a helyzetre, csak ugy altalanossagban a szerelemrol, csaladrol, hazassagrol. Nem gyerekek mar, meg kell erteniuk, feltve ha nincsenek jozan erveik az ellenkezojere. Sok sikert hozza.

19/L

2011. febr. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
81%
Na lehet majd utálkozni, de leírom a véleményemet. Az én szüleim is elváltak (tányér hajigálás nélkül, közös megegyezés alapján) és nem igazán az én dolgom volt eldönteni, hogy szeretnék -e anyu új pasijával együtt élni. Anyukám felvázolta a helyzetet aztán úgy is lett. Nem kérdezte meg senki, hogy én mit szeretnék. Akkor persze dühös voltam rájuk és nem értettem meg a dolgot, de én 11 éves voltam. Azóta rájöttem, hogy nem lehetek annyira önző, hogy elvárjam a saját anyámtól, hogy mivel apuval nem sikerült a házasságuk örökre egyedül maradjon, mert nekem úgy kényelmes. Azóta született egy öcsém is, aki most 6 éves, anya összeházasodott a barátjával végre és mindenki boldog. SOHA nem bocsájtanám meg magamnak, ha az én önzőségem miatt végig kéne néznem, ahogy bármelyik szülőm is egyedül öregedik meg és nyugdíjas korára magára marad. Ezt szerintem mondd el a gyerekeidnek. Mert az szép meg jó, hogy ők az elsők, de azért mégsem várhatják el tőled, hogy rajtuk kívül ne létezzen számodra semmi és senki más. Nem arról van szó, hogy "lecseréled" őket. Ezt kéne megérteniük.
2011. febr. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!