Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nagyon bonyolult...

Mit tegyek? Nagyon bonyolult helyzetben vagyok, válasszam a lányaimat vagy a szerelmemet? Mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés
42 éves nő vagyok, van egy 18 és egy 16 éves lányom. A férjemmel 2 hónapja váltunk el, de még egy házban élünk. Én beleszerettem egy másik férfiba 1 éve, ez idő alatt egyszer sem csaltam meg a férjemet, próbáltam helyrehozni a házasságunkat és a férfit "kiiktatni" az életemből, de nem ment, nem tudtam így a férjemmel együtt lenni, közös megbeszélés után beadtuk a válókeresetet. A párommal találkozom hétközben és nála vagyok minden második hétvégén. A férjem a felső szinten lakik, ahol van fürdőszoba, egy kis nappali rész, a konyhába meg lejön a földszintre és csak ennyi a közös találkozónk naponta, a gyerekek is az alsó szinten vannak. A problémám az, hogy a házat nem tudjuk olyan hamar eladni, még meg sem hirdettük, mert előbb szeretnénk felújítani a padlásteret és eddig erre a megoldásra kényszerülünk. Szerencsére nem volt kiabálás, verekedés, elfogadja, hogy van új párom és úgy élünk, mintha a lakótársam lenne. A párom pedzegeti, hogy mi lenne, ha odaköltöznék hozzá, szeretne tőlem gyermeket is, együtt akar velem élni, nem csak egy héten kétszer látni. A lányaim hallani sem akarnak erről, nem akarnak elköltözni a páromhoz. Egyszerűen kilátástalan helyzetbe kerültem, már felemészt ez a döntésképtelenség, nem tudok egy olyan megoldást, ami mindenkinek jó lenne. Azt mondják, nem akarják, hogy új családom legyen, nem szeretik a páromat, nem akarnak vele élni, ebben a házban akarnak élni ezután is. Ezen megy a vita most már szinte mindennap és fogalmam sincs, mit tegyek. Így is én lettem a gonosz a családom szemében, amiért beleszerettem másba. A lányaim sem tisztelnek már annyira, én viszont nem akarom őket elveszíteni. Remeg a gyomrom minden percben, mikor arra gondolok, hogy a párommal lennék, de közben a gyermekeim elfordulnának tőlem. Most már úgy néz ki, 1 hónapon belül megjavítják a tetőt és kész lesz a padlástér, eddig 2 hónapig elvoltam valahogy, de mi van, ha vége lesz? Mit tennétek a helyemben? Nagyon el vagyok már keseredve.
2011. febr. 28. 17:15
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
50%
lányaimmal maradnék, pasi van elég 20 és 50 évesen is, de az ember a gyerekeit értékelje már annyira, hogy az ő szemszögükből is belegondol a dolgokba, valamiért nem szeretik, miért? valamiért nem akarnak ők is költözni, miért? ezekre mind csak te tudod a választ, s ha nem tudod, akkor el kellene beszélgess a lányaiddal
2011. febr. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
98%
Nálunk kicsit más volt a szituáció. Édesanyám 43 éves volt, amikor a 48 éves édesapám meghalt. Mi a tesómmal szorgalmaztuk már egy év múlva, találjon valakit magának. És nagyon örültünk, hogy van párja, aki azóta már a gyermekeim papija. Mert szeretem édesanyám, és azt akarom, boldog legyen.
2011. febr. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
74%
Mindenkinek joga van a boldogsaghoz!A lanyaid onzok!!!
2011. febr. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
91%

Egyáltalán miért kellene a lányaidnak Veled költözni?

Nyugodtan maradjanak a megszokott környezetben, ahová Te is nyugodtan visszajárhatsz, ha a párod és a jövendőbelije is rendes.

Amúgy, ha a volt férjednek is lesz valakije, akkor a lányaid Őt is utálni fogják és elköltöznek otthonról?

Valószínűleg most a volt férjed a mártír a szemükben, holott nem hiszem, hogy olyan rossz lenne a kapcsolatotok, hisz 1 évet is még egy fedél alatt éltetek.

Én nem igazán a lányok mostani véleményét tartanám annyira döntőnek /hidd el, fel tudják dolgozni, mert a saját érdekük is/, inkább azt, hogy mi lesz, ha nem jön össze a dolog, akkor visszamész, mintha mi sem történt volna? /Persze, ha nem sikerül eladni a házat.

A lányoknál ez is probléma lehet, hogy a megszokott környezetből, nagy házból nem szívesen mennének a fele akkorába Apuval?

A lányok döntsék el, mit akarnak, de ne erőltesd egyáltalán, hogy Veled menjenek.

Minden csoda 3 napig tart, vagy addig, míg valamelyik először össze nem veszik Apuval.

Inkább magaddal légy körültekintő! Miért nem csak egy próba együttélést csinálsz az új pasival???!!!

52N, aki 30 éve él jó házasságban.

2011. márc. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
71%
Vagyis: ha a volt férjed és a jövendőbelije is rendes lesz.
2011. márc. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
66%
Nem értem miért hiszed azt 42 évesen,hogy 20 éves vagy.Persze jogod van a szerelemhez,de gyereket szülni?Meg ha olyan fontos vagy ennek a pasinak,akkor tud még várni rád nyugodtan pár hónapot,amíg ezt a helyzetet a lányaid is megemésztik,el kell fogadnod,hogy nekik idő kell...Nem önzőség ez,hanem úgy érzik elvesztik az anyjukat,új pasi,és még új gyerek is...gondolkodj már kicsit az ő fejükkel is kérlek...
2011. márc. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
53%

Bocs, de te tényleg azt hiszed magadról hogy 20 éves vagy. Énis a lányaidnak adok igazat, és nem lenne szivem elhagyni a gyerekeimet egy pasiért, 42 évesen meg már főleg nem szülnék, ha már van 2 gyerekem. Mert akinek nincs gyereke és 40 fölött jön neki össze hát oké, vágjon bele, szüljön, de már majdnem felnőtt gyerekeim mellé én már biztos nem szülnék... nehogy már az egész életed a gyerekneveléssel teljen. Az ilyen nőket egyszerüen hülyének tartom.

A másik meg az, hogy összeveszhetsz te még ezzel a pasival és akkor majd kire számíthatsz mégis? Hát a lányaidra!!!

2011. márc. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
90%

Nem olvastam végig...

Ületetek már le beszélgetni 4-esben volt férjed, és a gyerekekkel ? Muszály lesz, először a férjeddel talán, megbeszélni, hogy a 4-es beszélgetést hogyan kellene lezavarni, hogy senki ne sérüljön már jobban.

Úgy tűnik elég normálisak vagytok, nem a tipikkus útálom, veszekedünk állandóan típusúak, szóval megér egy beszélgetést az egész.

Megbeszélnéd a férjeddel, hogy a gyerekek ha akarnak maradhassanak vele, és te látogatnád őket sokszor. A gyerekekkel pedig meg kell érteni, hogy ők már nagyocskák, dönthetnek kivel akarnak lenni, érted, hogy nem akarnak a pároddal lenni. Megértésen legyen a hangsúly ! Érted értitek apukájukkal, hogy ezt a szitut nem ők gyerekek választották, de majd ahogy nőnek megértik biztos, hogy te hogyan érzel. Te nem akarod őket elveszíteni, nehéz helyzetben vagy, de vannak az életben ilyen szituációk, ők is járhatnak így, bár sose járjanak. Nyíltan, nyugodtan próbáljatok beszélni !

2011. márc. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
82%

Kapuzárási pánik...Istenem!20 évesnek érzi magát, csak mert ismét szeretni mer valakit!

Ítélkeztek felette, pedig nem is ismeritek.

Ha lecsitulnak a kedélyek, szépen lassan meg fog oldódni minden, csak nem szabad a dolgokat siettetni.Persze, tudom szeretnél minél többet vele lenni, és igen így gondolkodik egy szerető anya, mert különben nem őrlődnél, nem született volna meg a kérdés sem, hanem kalap kabát, már ott sem vagy..

Én is átéltem 16 évesen egy ilyet..soha eszembe sem jutott anyut elítélni.

Én is elváltam, egyedül vagyok...41 évesen.Már az én gyerekeim sem tinik...és igen, rossz egyedül, nagyon rossz.Ezek szerint mindenki elítélendő, mert nem akar egyedül megöregedni, azt lesni, hogy a gyereki mikor tudnak a hajtás közepette időt szakítani rá...

mert ha azt írja ki, hogy jajj de rossz egyedül, mert a gyerekeim nem érnek rám, akkor azt a választ kapja az ember, hogy ne legyen önző, az agyerek had élje az életét.

Egy 41-42-43 éves ember meg ássa el magát...hát, gratula annak aki így gondolja.

2011. márc. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
75%

Hátha neked az a kérdés h lányaidat válaszd vagy a az új párod akkor nagyon rossz anya vagy..

Miért nem inkább azt kérdezted h hogy tudod elfogadtatni az új párod a gyerekeiddel?

2011. márc. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!