Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fogom valaha felnőttnek...

Fogom valaha felnőttnek érezni magam? Van egyáltalán ilyen érzés?

Figyelt kérdés

Felnőttektől kérdezem, nektek megváltozott valami valamikor? Mármint ugye érzésekre gondolok.


Én most 26 évesen ugyanúgy érzem magam mint ezelőtt bármikor. Nem érzem hogy felnőttem.

Vagy ha megnézem a fényképeimet, mostanit és 10 évvel ezelőttit nem látok változást. Mások sem látnak változást. Általában 17-nél többnek senki nem nézett még. Talán emiatt lehet hogy nem is érzem magam többnek?


Vagy nem is létezik ilyen "felnőtt vagyok" érzés?


2011. márc. 1. 14:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

29 évesen szinte ugyanez a helyzet velem.

De én nem is akarok felnőni, jól érzem magam így! :)

2011. márc. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy fogod, de attól az leszel.

35N Én nem igazán érzem magam felnőttnek, emiatt nagyon empatikus vagyok a gyerekeimmel úgy gondolom. Felelősségtudatom az van, és csinálom amit kell, ellátni magunkat megfelelően, de valahol én még mindig gyereknek érzem magam. Szerintem nincs ebből gond, amíg a felnőttes dolgokat megcsinálja az ember. Ja nem is élek szüleimmel.

De létezik ilyen érzés, sok 16 éves tökre azt akarja magáról beállítani, sőt elhitetni magával sajnos. Az nem jelenti persze hogy azok is. Na mindegy szóval biztos van aki komolyabb fajta, valahogy felnőttesebb.

Nincs egyikkel sem semmi gond, hogy lelkiekben gyermeki vagy, azt meg feltételezem, hogy nem legózol, hanem csinálod a dolgaid, amig viszont felnőttesek.

2011. márc. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat: Amikor elkezdtem dolgozni negyedrészt felnőttem, amikor elköltöztem otthonról félig felnőttem, amikor meghalt az édesanyám háromnegyedrészt felnőttem, és majd nemsokára megszületik a kisfiam, talán a szülővé válás a 100%-os felnőtté válás:-)

33/ Nő ( aki azt hitte soha nem fog felnőni:-))

2011. márc. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én akkor éreztem igazán felnőttnek magam amikor elvesztettem a szüleimet.

Érdekes dolog ez,csak akkor vettem ezt észre, amikor már nem voltam többé senkinek sem a lánya.Ott kezdődött el életem új szakasza.Mindegy hogy idősek voltak és más nem voltak önnállóak, de voltak.

2012. szept. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!