Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire gáz a helyzet?

Tényleg ennyire gáz a helyzet?

Figyelt kérdés

Összetett lenne a probléma, de csak 1 elemét írom le:

Anyámék szerint rosszabb vagyok mint egy öregasszony, mert állandóan recepteken nézek, azon jár az eszem hogy mit süthetnék/főzhetnék, és sok időt töltök a konyhában.. Ez kb azóta van így hogy nyáron tönkrement a motorom, és nem tudtam nagyon mit kezdeni magammal, de amikor csak felhozom ezt nekik indokként, leh*lyéznek, meg elkezdik mondani hogy mások is megvannak motor nélkül(érdekes, amíg megvolt nem volt baj hogy motorozok..). Ez tény, de nekem a motor volt a mindenem, én nem mások vagyok, én én vagyok, nekem (csak) az okozott örömet. Szerintük beteg vagyok agyilag (finoman mondva :D).

Itt most a konyhás dolog a lényeg, tényleg ennyire "szánalmas" hogy 17 évesen ott érzem jól magam, akkor ha alkothatok?

Nyugodtan vágjátok a fejemhez, mert ha tényleg bennem van a baj kell valami ami változásra sarkall :)

Ja és jöhetnek tippek hogy mi mással foglaljam le magam (azon kívül h haverokkal eljárni ide-oda, ugyanis nincs túl sok barátom, és bejárósság miatt igen ritkán vagyunk egyszerre szabadok)


2011. márc. 6. 22:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj a konyhával.De valószínű tényleg szükséged lenne egy.két dologra ami leköt, amibe az energiádat ölheted.

Sport, nyelvtanulás próbálj még egy pár dolgot keresni ami szintén érdekel. És főzz nyugodtan

2011. márc. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért baj az, ha valakinek a főzés a hobbija?

Szerintem klassz! :)

2011. márc. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

:) nincs semmi gáz veled

a szüleit az ember sajna nem válogathatja meg,szomorú hogy nem tudják elfogadni azokat a dolgokat amik neked örömet jelentenek de van egy pont ami után már nem kell velük törődni hanem magadra kell gondolnod és nem arra hogy megfelelj nekik

2011. márc. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

???

Ha jólesik, akkor nem lehet vele baj.

Ha kényszer, ha unod, ha utálod, változtass.

Ha élvezed, csináld :)

2011. márc. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne ismerni az ő véleményüket is a korrekt rálátáshoz.

Az amit leírsz nekem nem tűnik túl komoly problémának. Minden kamasz keresi önmagát, kipróbál dolgokat és ragaszkodik a hobbijaihoz. Úgy gondolom, hogy ezzel az úgymond mániáddal nem ártasz senkinek és azt mondanám a szüleidnek, hogy örüljenek inkább neki, hogy a bulik, haverok, piálás, drogozás stb helyett-ami egyre több korodbelire jellemző- ilyen ártalmatlan szórakozással töltöd az idődet.Azt meg pláne nem értem, hogy a motorozással nem volt gondjuk, ami még veszélyes is lehet.

Édesapám is imádott motorozni, amíg egyszer szanaszét törte magát és a motorját. A vicces az volt, hogy ahogy összerakták őt, az volt a mamámhoz az első kérdése, hogy : " ugye megcsináltatjuk a motort?" Nem részletezem a nagymamám válaszát :)))

Remélem a szüleid előbb-utóbb abbahagyják a piszkálódást.

Lepd meg őket néha egy-egy finom vacsival vagy ebéddel amikor fáradtan hazamennek és a végén még az is lehet, hogy megszeretik a hobbidat.

Ki tudja, lehet, hogy a sztárséfek is így kezdték mint te. :))

2011. márc. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

Ha tényleg ennyire szeretsz a konyhában tenni-venni, legyél szakács vagy cukrász! Akkor aztán egyáltalán nem mondhatják majd rád, hogy debil vagy, sőt.

De jó tanácsként azt javaslom, hogy válassz mellé egy számodra kedves, kellemes sportot is :)

2011. márc. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Költözz hozzám. Kár hogy nem csaj vagy.
2011. márc. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%
Csak vigyázz ne hízz el ;) Keress valami más extrém sportot, neked az kell :)
2011. márc. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem gáz.

Nekem az a gáz, hogy leakarnak beszélni arról amit szeretsz, több szempontból pozitív, semmi hátránya.

A legtöbb főszakács celebrity konyhamesterek férfiak.

Vajon miért baj ez nekik, hogy szeretsz főzni. ÉN imádnám, ha akár a fiam szeretne főzni (még kicsi )ha csak hobbi szinten is.

Beszélj velük erről, hogy vajon miért zavarja őket, kíváncsivá tettél.

Semmi gond nincs veled ebből a szempontból !

2011. márc. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Amúgy lány vagyok :)

Igazából anya úgymond "riválisként" tekint rám, mert azt hiszi hogy ezzel hogy én főzőcskézek sokszor csak magamra (mivel ilyen különlegesebb ételekkel is próbálkozok, pl. mangós csirke, ami nekik nem jön be) úgy véli hogy én az ő főztjét már nem értékelem, ami nem igaz, mert például húslevest ő tud a legjobban stb.. Csak van 1-2 fogás amiből annyit csinált hogy meguntam (pl rántotthús, gyümölcsleves, tésztafélék) és olyankor általában inkább csinálok magamnak valamit. Pedig tényleg nem megbántásból teszem :( Meg akármikor nincs otthon kaja kérdezem hogy csináljak-e nekik valamit (előre nem merek, mert sose tudom esznek-e hazajövetel előtt, aztán csak balhéznának azért is..)

Vicces a példa amúgy, mert ők meg azzal jönnek hogy miért nem iszom le magam egy diszkóban a haverokkal.. nem értik hogy ez engem annyira nem vonz :/

Ja és, természetesen sportolok is amikor csak tudok :) (meg is követeli ez az "életmód" :D) Sí, úszás, bicikli.. szóval egyensúlyban van az evés a mozgással :D

2011. márc. 7. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!