Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már megint egy anyósos problém...

Már megint egy anyósos probléma. Tényleg (hogy is mondjam szépen? ) olyan vagyok, mint egy prostituált? Egy anyuka nem nézhet ki igy?

Figyelt kérdés

4 hónapos kisfiammal vagyok otthon. Szerencsére külön házban élünk, de sajnos anyós a közelben és gyakran találkozunk. Én szülés előtt is minden nap sminkeltem magam és rendszeresen jártam fodrászhoz, kozmetikushoz és még műkörmöm is volt/van. Egy cégnél voltam igazgató-helyettes és állandóan kosztümben jártam.

Amióta kisfiam megszületett, itthon is szövetnadrágot, pulóvert, blúzt hordok és nem szabadidő ruhát. Kéthetente járok továbbra is fodrászhoz, stb. És minden nap kisminkelem magam. Nem nagyon, de egy halvány, természetes smink van rajtam. Ezt szoktam meg.

Anyósom ebbe köt bele, hogy ez nem illik egy Gyeden levő anyukának, mert igy olyan vagyok a játszótéren, mint aki pasit akar magának fogni.

Már többször vitatkoztam vele és elegem van.

Valóban nem illik egy otthon levő kismamának csinosnak lenni? Tényleg csak a szabadidő ruha az elfogadott viselet ilyenkor? Mi a baj azzal, hogy sminkelem magam. A férjemnek tetszik. A babának semmi baja tőle. Én meg jól érzem magam igy.


2009. febr. 20. 14:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

na látod,már meg is válaszoltad,ez a lényeg,hogy jól érzed magad, a férjed is szereti,nincs ezzel baj.Anyóssal meg ne törődj,ők általában ilyenek,Te meg örülj hogy megteheted hogy szépen csinosan jársz,vagy otthon.És hogy a baba mellett tudsz magaddal törődni,mert ez nagyon jó,és fontos dolog,meg a lelkednek is.Főleg hogy eleve mint írod olyan helyen dolgoztál,valljuk be ilyen munkahelyen ez majdhogynem követelmény.

Szval sztem ezzel semmi baj nincs.Boldog babázást!

Egy szabadidőnadrágos anyuka.

2009. febr. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Semmi bajom a szabadidő ruhával és azzal, aki hordja. Nagyon szépek vannak már és nem is akarok ezzel megbántani senkit. De úgy érzem, nem nekem való, nem az én stilusom. Anyósom szerint otthonkát kellene hordanom, mint neki és nem ilyen "kihivóan" öltözni. Nem fogalalkoztam vele, de kezd bosszantani. Legszivesebben megmondanám a tutit neki, de nem akarom, hogy megsértődjön. Meg szerinte azt a pénzt, amit ruhára költök, költhetném a babára is.
2009. febr. 20. 14:50
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz anyósoddal. Ilyenkor mindegyik azt hiszi az lesz mint az "ő korában volt", az első gyerek után úgy néztek ki rögtön mint a saját nagyanyjuk. El is várják hogy csak a gyerekednek élj, magadat meg tagadd meg olyan szinten hogy semmit ne költs magadra. Én anyósom is ilyen volt de közöltem vele hogy amíg a gyerek mindent megkap addig nincs joga beleszólni semmibe. Majd ha a gyerek szájától akarom elvenni a pénzt akkor lenne joga szóvá tenni. Talán fáj neki hogy ő fiatalkorában nem tehette meg ezt és irigy rád mert jó dolgod van a férjed mellett?
2009. febr. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok,és ha erre gondoltál,én nem bántódtam meg,igen kicsit irigyellek,hogy tudsz szépen öltözködni,én is szeretnék:-(

De komolyan,biztos hogy amit magadra költesz azért teszed,mert mellette a picinek is megvan mindene,és ezt az anyósodnak is be kéne látnia.Ahogy utánam írták,biztos az a baja hogy ő nem tudta megtenni.

2009. febr. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz senkivel. Az a lényeg, hogy Te jól érezd magad. Esetleg a férjed szavára, de kétlem, hogy neki kifogása lenne egy csinos nővel :D
2009. febr. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
91%

Kerdezd meg a mamat, miert ennyire irigy rad???

Kerdezd meg tole azt is, hogy miert nem buszke az o csinos menyere? Ha otthonkas lennel, az lenne a problemaja, gondolom. Kerd meg anyosodat, soha de soha ne tegyen megjegyzest a kulsodre, te ilyen vagy, a ferjed igy szeret teged. Ebben nincs semmi serto sem, es a ferjed is segithet neked leallitani a mamat finoman.

Orulet, hogy egyeseknek annyira unalmas az eletuk, hogy a joba is belekotnek!!!

2009. febr. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért gondolják a véncsajok, hogy azért mert szült valaki, már úgy kell kinéznie, mint egy boszorkány, otthonkában, kendővel a fején. Igenis adjon magára egy fiatal anyuka, mert az nem csak neki okoz örömöt, hanem a férjének is. Szülés előtt csak szűk felsőket hordtam, szülés után pedig bő, pólókat. Rám szólt a férjem, hogy miért takargatom magam. Mondtam neki, hogy maradt egy kis poci, és nagyon kiadja a szűk felső. Erre ő: De nekem úgy tetszel, mindegy mekkora a hasad. Na kell ennél több? Nem muszáj toprongyosan járni, és attól, hogy valaki sminkeli magát, és csinosan öltözködik, még nem prostituált. Addig míg meg tudod engedni magadnak anyagilag, addig szerintem az a lényelg, hogy te jól érezd magad.

Sok boldogságot!

2009. febr. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Mondd neki hogy nagyon szerted a fiát és meg akarod tartani. Azért öltözöl így. S hogy tudja milyenek a férfiak.És hogy te nagyon bízol a fiában, de nem egy rossz történetet hallottál a kismamáktól s nem akarsz válási árvát nevelni.

Meg hogy te nem vagy egy melegítős típus, sose szeretted. Te hegyet mászni is legszívesebben kosztümben mennél. Nem baj, ha nem igaz, de így megérti.

És hogy vissza kell még menned a munkahelyedre a mai világban az ember mindent megtesz, hogy megtartsa, s a leendő beosztottjaid jobb ha nem a lestrapált kismamát látják benned, hanem a főnököt.

Az ő nyelvén kell beszélni vele, akkor megérti.

2009. febr. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
49%

Anyósod nem bír, ez egyérteműen látszik, lehetsz gumicsizmában vagy akár kisestélyiben...az rendben van, hogy ennyi időt fordítasz magadra, de remélem a pici gyerekre is minimum ennyit vagy még többet


lehet, hogy igénytelen vagyok, de a kéthetente fodrász az enyhén túlzás

2009. febr. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
92%

Szia! Nekem két kisfiam van. Mikor az elsővel voltam otthon kezdetben én is szabadidőztem. Én előtte sem sminkeltem, meg jártam gyakran fodrászhoz, de nem is ez a lényeg. Aztán mikor el kellett menjek valahová ahová illik min. szépen felöltözni jöttem rá,nem én vagyok az a szabadidős anyuka. S most a másodikkal is úgy érzem én attól vagyok nő,hogy úgy öltözöm mint főiskolás koromban a hétköznapokban: kényelmes nadrág, blút és ha kell pulcsi, vagyis nem topisan hanem csinosan. Attól,hogy egy anyuka csinos még nem rossz anya.

Volt olyan barátnőm aki amikor először láttam kicsit olyan hetvenes évekbelien öltözött éppen. hozta oviba a kislányát. Gondoltam érdekes anyuka lehet: megismertem és úgy gondolom érdekes anyuka illik hozzá az öltözködése, kedvelem őt. Szóval öltözet alapján ítéljük meg egymást, de ettől egy anyukának mert nem megy éppen sehová nem kell tramplinak lennie. S nem kötelező egyen felszerelés sem a szabadidő. Kinek mi a jó. Valahogy ezt próbáld meg megbeszélni megértetni anyóssal. A gyerekednek nem ártasz azzal,ha adsz magadra. Ő is ezt tanulja meg ez lesz neki természetes.

2009. febr. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!