Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek a testvére sokkal jobb...

Akinek a testvére sokkal jobb anyagi körülmények között él, azt a gazdagabb testvér segíti anyagilag?

Figyelt kérdés
a másik fél véleménye is érdekelne, ha sokkal jobban élsz mint a testvéred, segíted őt anyagilag? főleg az érdekelne, ahol már mindkét félnek van családja
2011. márc. 25. 14:58
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
71%
Nem segítik egymást! A kisebbik unokaöcsém 400 nettót visz haza, egyedül él. A bátyjának még azt sem engedi meg ingyen, hogy a szülői házban ingyen lakjon! A sógornőm, aki a férjem nővére és a lányom keresztanyja, 5-600 között keres és soha nem adott még 100 ft-ot sem. De nem is várom el senkitől, hogy adjon! Így nincs mit felhánytorgatni! Szerintem nem is kell elvárni senkitől!
2011. márc. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
81%
Nem segítünk egymásnak pénzzel, mert annak mindig rossz vége lesz. Sosem kérnék tőlük semmit(pedig jó a kapcsolatunk), ők sem kérnének tőlem. Van annyi bennünk, hogy nem terheljük a másikat anyagiakkal, hanem megoldjuk önerőből.
2011. márc. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam öcsém és bátyámat is régen. most csak öcsém és barátnőjét, pl: én megelőlegezem a havi albit meg ilyenek, de mivel ugyanúgy nincs pénzük elég jövőhónapban sem, így mindig stagnál az egész. szóval néha elgondolkodok, hogy milesz ha nekem nem lesz melóm, kéne az a megtakarított lóvé nekem is. És én hova menjek akor? néha bevallom ezt mondom is nekik, erre megsértődnek. Nekik kéne inkább beosztani meg dolgozni mindkettőnek. Én diplomásként gyárban melózok, öcsém válogat, ő pedig nem felsőfokus. Na?
2011. márc. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk is az van, hogy még csak nekem van családom. Én szoktam segíteni, főleg amikor kéri, de nem csak ilyenkor. És szerintem ha neki lesz családja ő is segítene, ha megtehetné. De elvárni nem lehet a segítséget, sem visszaélni vele.
2011. márc. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
91%

Mi hárman vagyunk testvérek,és nagyon szoros a testvéri kapcsolatunk.A nővérem gazdag lett. Hatalmas ház,több autó,évi 3-4 külföldi nyaralás..Mindene megvan ami kell.Anyagi gondja nincs.Drága butikokban vásárol,és drága minőségi ételeket esznek.Minden hétvégén étterem.Ja és a nyaralásokon kívül évente egyszer bérelnek 2 hétre egy hajót és hajókáznak mikor melyik tengeren..Szóval gazdagok életét éli..Én is a húgom munkás emberek vagyunk.Van munkánk,van hol aludni,de minden pénzt háromszor átszámoljuk,hogy mire költsünk..A nővérem állandóan nyaggat minket,hogy ő örömmel adna pénzt,de egyikünk sem fogadja el.De sokat segít.PL: évente egyszer a nővérem befizet nekünk is egy családi nyaralásra(arra hivatkozik,hogy neki ez lett a hagyomány :) )Ha vásárolni megy akkor mindig kéri,hogy kísérjük el.Ilyenkor persze ugyanúgy nekünk is bevásárol.A kisebbik nővérem 1 éve vált el.Mivel ő sem fogadott el pénzt,a nővérem vett egy kis lakást "magának",hogy a másik nővérem ott élhessen a lányával..(bár szerintem már rég elintézte,hogy a kisebbik nővérem nevén legyen)Szóval mindig kapunk valamit tőle,és figyel arra,hogy egyikünk se legyen rossz helyzetben..Nem is engedné meg..JA! Mindhármunknak van egy gyereke.Ahogy születtek a gyerekek a nővérem onnantól nyitott egy számlát nekik,és utal át egy bizonyos összeget.Azt mondta,hogyha a gyerekek felnőttek lesznek megkapják..

Én nagyon hálás vagyok mindkét nővéremnek..Igaz a kisebbik nővérem és én sem vagyunk gazdagok,de amiben meg mi tudunk abban segítünk...PL: a kisebbik nővérem cukrász..Mindig süt ha kérjük.A beiglitől kezdve az emeletes toronytortáig..Én ötvös vagyok,és rendszeresen kérik hogy csináljak valamit az ékszerükkel,vagy csináljak egyedi ékszer nekik..Örömmel teszem...

2011. márc. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
18%
Azért nekem eléggé megalázó lenne, ha egy gazdagabb testvérem pénzén kellene bármit is igénybe vennem.
2011. márc. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

15.38asnak

nagyon szerencsés vagy, jó hogy vannak ilyen gazdag rendes emberek is mint a nővéred:)

2011. márc. 25. 15:46
 18/26 A kérdező kommentje:
nekünk is jó a viszonyunk szerencsére testvéremmel, már mindketten családosok vagyunk, nálunk ilyen nincs, hogy csak úgy adnának nekünk pénzt (mi vagyunk a szegényebbek), de pl. babaholmit mindent megkaptam ami az ő babájuké volt, alig kellett valamit vennem, vagy ha hó végén megszorulunk kaját szoktak küldeni, de előzményként amikor még nem volt családom és jól kerestem én is segítettem nekik kisebb dolgokban, pl kocsival hoztam-vittem őket mindenfelé, és a gyerekükre költöttem ami volt plusz pénzem
2011. márc. 25. 15:50
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
15:38as, ezt nagyon szépen megtudtad fogalmazni, nagyon megható hogy a testvérek így segítenek egymásnak! Én is azon vagyok hogy amikor csak tudod próbálok segíteni a húgomnak (nem nagy dolgokban mert fiatal vagyok még), mert kötelességemnek érzem mint nagy tesó, de az az elv is bennem van hogy amilyen a fogadj isten, olyan az adjon isten. van hogy genyózik, és akkor én sem vagyok kedves vele.
2011. márc. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
84%
Anyukámnak egy bátyja meg egy öccse van, nem dolgoznak, mert nekik minden munka aljamunka, azt hiszik, nekik a semmire jár egy vezérigazgatói állás. És elvárják, hogy anyu fizessen nekik, ő egész életében dolgozott, minden sz@r munkát elvállalt, de az ő dolga ellátni a fiúkat, mert ő a lány. :S
2011. márc. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!