Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek a testvére sokkal jobb...

Akinek a testvére sokkal jobb anyagi körülmények között él, azt a gazdagabb testvér segíti anyagilag?

Figyelt kérdés
a másik fél véleménye is érdekelne, ha sokkal jobban élsz mint a testvéred, segíted őt anyagilag? főleg az érdekelne, ahol már mindkét félnek van családja
2011. márc. 25. 14:58
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

ma 15:38 vagyok..

Én nagyon örülök,hogy ennyire szoros a kapcsolat,bár valahol érthető is.

Anyánk alkoholista,és amikor én születtem még annyi időt volt velünk,hogy haza vitt a kórházból. Majd lelépett egy pasassal,és a 3 lányt apunál hagyta.A nővérem akkor volt 7 éves ,míg a kisebbik nővérem 6 éves..Így elég hamar fel kellett nőnie,mert ő átvette az "anya" szerepét.Apám meg sokszor három műszakban dolgozott,hogy mindenünk meglegyen..A nagyobbik nővérem "anyai" ösztöne sosem múlt el,még akkor sem amikor más saját lánya született..Még ma is állandóan vigyázz ránk,pedig már közelebb járunk a 40 évhez..Anyánk időnként megjelent,de csak azért,hogy lássuk milyen szinten be tud rúgni,és ilyenkor erőszakosan bizonyítani akarta,hogy mégiscsak az az anya..

Hát ezért ilyen szoros a kapcsolatunk..

2011. márc. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
84%
Nekem nem kellene tőlük pénz!Csak azt szeretném,ha leülhetnék velük megbeszélni ezt-azt és mellettem állnának anyával szemben,mert ők is tudják,hogy milyen...én már egyedül vagyok itt gyerek és pokol mellette az életem!De ők (2 nővére van,az egyiknek van 1 lánya,a másiknak élettársa)nem hallgatnak meg és nem segítenek sehogyan sem lelkileg,hogy ezt kis időt kibírjam!És sokat vigyáztam az unokahúgomra,volt,hogy kaptam 1 ezret érte,de sosem kértem,mert nekem ez természetes dolog!Vagy,hogy nyaralásuk alatt vigyázok a tengerimalacukra vagy a cicára!Nekem nem kéne már,csak 2 segítőkész,megértő nővér,hogy érezzem nem vagyok egyedül a világban!Nagymamám és anyukám az egész családot ellenem fordította,mert anya rólam össze-vissza hazudott mindenkinek!A két tesóm pedig tudja,hogy anya milyen,mégis hisznek neki!Családi összejövetelekre nem hívnak meg,úgy tervezik,hogy én ne is tudjam,még anya is eltitkolja,pedig 1 házban élünk!Nekem is és a tesóimnak is van állásunk...bár én csak minimálbért keresek,de beosztom!!!Ha nekem kell valami,akkor megoldom,összespórolom,de senkire sem számíthatok lelkileg,ami nagyon fontos lenne!Csak 22 éve leszek nyáron és már úgy érzem,hogy tönkrementem idegileg!Ha a párom nem lenne és nem tudnék vele beszélni ezekről már nem is tudom mi lenne! :(
2011. márc. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
79%
Én nem igazán értem miért ne adhatnának vagy kérhetnének egymástól a testvérek pénzt. Ha lenne miből én adnék ha szüksége lenne rá tesómnak és ha valamiért nekem kellene és neki lenne bőven nem szégyelnék kérni (kb. egyikünknek sincs túl sok minketten fiatalok vagyunk ). Mégis kinek segítsen az ember ha nem a testvérének és a pénz ráadásul csak pénz, ha nincs miből mint pl. jelenleg úgy nyilván nem adnék és nem is kérnék.
2011. márc. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
83%
igen. De van mikor ha csak azt látod, hogy nem tesz semmit sem meg azért, hogy jobb legyen, te meg mész, dolgozol. Azért vannak kivételek mikor adsz, adsz, de mi van, ha neked is kell a kölcsönadott pénz? Mi van ha te is váltani akarsz és ehhez kell azaz összeg?
2011. márc. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
88%
Bátyám sosem segített nekünk. Igazából nem is érdeklem, csak ha valami baja van akor hív fel. Nem segítenék én sem.
2011. márc. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Jó ezt megértem, sajnálom, hogy ilyen tesótok van, nem igazi.
2011. márc. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!