Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

21 éves leszek idén, a barátom 27 éves, 2.5 éve vagyunk együtt. Heti egyszer tudunk találkozni, jobb esetben kétszer, itt főleg a távolsággal van probléma. Nem mondanám, hogy ez az 50 perces út (autóval) olyan nagyon sok lenne viszont nekem suliba kell járnom mellette dolgozok is, illetve ő se abban a városban dolgozik ahol él, ezért hétköznap sok ideje elmegy az utazgatással.


Az anyukája már feszegeti a témát, hogy szeretne találkozni a szüleimmel, megismerni őket, esetleg eljönni hozzánk stb.. Viszont az én szüleim nem szeretik a páromat, mert véleményük szerint nem egy ilyen pasival kellene járnom, (csak azért mert anyunak nem jön be külsőre és még anyagilag se állnak olyan jól mint mi.) Ha jön is hozzánk a köszönésen kívül nem szólnak hozzá, apu szokott pár kérdést feltenni neki, pl. hogy van, van-e munkája, de ezenkívül nem beszél vele ő se.


Anyu kijelentette, hogy ő utálja, nem kíváncsi rá, és soha nem fogja szeretni. Így ebből kiindulva ha rá nem kíváncsiak akkor a szüleire se lesznek, anyu már mondta párszor, hogy őt nem érdekli semmi ami vele kapcsolatos... Engem zavar ez a helyzet, mert a barátom anyukája nagyon aranyos és lelkes a találkozóval kapcsolatban, az én szüleim meg nem így állnak a dologhoz.


Mit lehet tenni ilyen esetben? Legyek őszinte a párom anyukájával, vagy húzzam a dolgot ameddig csak lehetséges? Nagyon kellemetlen. :(


2011. ápr. 1. 19:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hú, én tuti dobbantanék anyámtól, ha ennyire nem képes tiszteletben tartani a választásomat. Az oké, hogy nem a legszimpatikusabb számára, de lehet, hogy ő lesz a férjed, akkor mit csinál? Kitagad? Nem megy el az esküvőre, mert "őt nem érdekli semmi ami vele kapcsolatos"?


Én biztos megszakítanám vele a kapcsolatot, hogy érezze, mit kap, ha nem áll ki mellettem.

2011. ápr. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nagyon ugrálni most még nem tudok, mert annyi pénzt nem keresek jelenleg suli mellett amennyi elég lenne ahhoz, hogy megéljek belőle.


Nem értem mi a problémája, hiszen a barátom nem iszik, nem cigizik, rendesen jár dolgozni, jól bánik velem, boldog vagyok vele, viszont neki a legnagyobb problémája az, hogy nem 300 ezreket keres havonta, hanem csak 120-130 ezer forintot, illetve a másik, hogy neki nem tetszik külsőre, pedig egy teljesen átlagos pasiról van szó.


Régebben a volt barátommal is ezt csinálta, vele az volt a probléma, hogy szerinte sunyi nézése volt. :D Mondtam neki, hogy olyan férfit úgyse tudok neki mutatni aki megfelelne minden szempontból, de ez engem nem segít ki a kellemetlen helyzetből...

2011. ápr. 1. 19:18
 3/14 anonim ***** válasza:

"Bírom" az ilyen anyákat! Komolyan nem értem őket!

Amúgy necces helyzet, mert én sem biztos, hogy elmondanám az anyósjelöltnek. De hogy mit tegyél?

Apukádon keresztül sem tudod megpuhítani anyukádat?

2011. ápr. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Itt van egy olyan probléma, hogy az van itthon amit anyu mond. Apu csak azt csinálja amit anyu mond neki, mindenhez engedélyt kell kérnie ha nem teszi akkor jön a cirkusz. Úgyhogy apu olyan mint egy gyerek, rá nem lehet számítani, és inkább mindent helyesel, nehogy vita legyen. :)
2011. ápr. 1. 19:31
 5/14 anonim ***** válasza:

Mennyi van még hátra a suliból? Én, megmondom őszintén, pattannék tőlük, amit lehet. Az a baj, hogy anyád csak még jobban megfogja keseríteni a helyzeted... mellesleg az övét is. Sajnálom, hogy ilyen szűklátó körü és nem látja ezt be.

Amúgy meg ha a párod ambíciózus simán kereshet majd jól. Az enyim sem volt milliomos, amikor megismerkedtünk, sőt volt idő, amikor én hoztam haza a több pénzt, de most már simán dolgoznom sem kéne olyan jól keres.

De én boldog voltam mellette akkor is, amikor anyagi gondjaink is voltak. Anyud elég para, ha nem látja, hgoy a boldogság nem az anyagiakon múlik. A szeretet a pénznél sokkal többet ér.

2011. ápr. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
csak egy kérdésem lenne : van tesód?
2011. ápr. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Még van 1.5 évem a suliból. Tudom, hogy megkeseríti az életünket ezzel, régen (még az elején) sokszor itt voltunk nálunk, mostmár amikor csak tehetjük inkább kirándulunk sétálunk vagy mindegy hol vagyunk csak ketten legyünk és ne kelljen itthon lennünk.


Igen van egy húgom aki 16 éves. Miért?:)

2011. ápr. 1. 19:42
 8/14 anonim ***** válasza:
arra gondoltam,ha egyetlen lánya lennél,talán fél h elveszik tőle az egyetlen gyermekét,de ott a húgod,úgyhogy íy nem tudom mi baja lehet.Nem veszi észre h így csak elmar maga mellől?
2011. ápr. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

A húgomat teljesen máshogy neveli mint engem, neki még nincs barátja talán azért. Elkényezteti, véleménye szerint ő kis gyerek ezért neki semmit nem kell csinálnia, nem veszi ki a részét a házimunkákból se, egyszerűen semmit nem képes egyedül megcsinálni mert tudja, hogy anyu úgyis megcsinálja helyette.


Engem is próbál úgy kezelni mint egy kicsi gyereket, zavarja ha elmegyek itthonról, de az is zavarja ha jön a párom, mert nem szereti az idegeneket a házban. Akkor jött neki az érvágás amikor először lett barátom, nem tudott mit kezdeni a helyzettel, folyton eltiltott tőle mindenféle kifogással...


Nehéz ez így. Az a legrosszabb, hogy 2 tűz között vagyok és mindenből én jövök ki sz*rul.

2011. ápr. 1. 19:51
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Jóban vagy a barátod anyjával? Szoktatok beszélgetni? (Esetleg némely párbeszéd során utaltál már anyukáddal való viszonyod buktatóira, még ha csak ironikusan, anekdota-jelleggel is?)

Ha igen, én a helyedben elmondanám neki, mi a helyzet.

Leültethtnéd egy kávéra, és szomorúan elmesélhetnéd neki, hogy anyukáddal milyen a kapcsolatod, hogy vannak bizonyos negatív tulajdonságai, ami persze mindenkinek, de nála ezek különösen kellemetlen helyzeteket szülnek.. Hogy eddig az összes barátoddal valami baja volt, így a jelenlegivel – az ő kisfiával – is, amiről persze senki sem tehet, csak anyukád ilyen sajátságosan áll a dolgokhoz, és te erről nem tehetsz, de már nagyun kellemetlenül érzed magad emiatt, és ezért muszáj volt már erről beszélni, mert tudod, hogy találkozni szeretnének a szüleiddel, de ők ezt máshogy gondolják, és nem tudsz ez ellen mit tenni. És neked ez mennyire szörnyű, de sajnos ez van, és jó lenne már külön élni, de nem lehet. Stb. Szóval szerintem ha vagytok olyan viszonyban, és normális, jófej, akkor megértené. Még jól is esne neki a nyíltságod.

Persze te érzed, nekem nem túl nagy a rálátásom a szitura, de gondold meg.

Vagy ha valamiért nem, esetleg a barátod nem tudna egy hasonló beszélgetést lefolytatni az anyjával? Mégiscsak a saját fia, és nyilván nem úgy adná elő, hogy "a csajom anyja egy f@szarc", hanem el tudná úgy mesélni a dolgot, hogy nyilvánvaló legyen, hogy te semmiről nem tehetsz.

Amúgy meg ha ezt te is minél erősebben tudatosítod magadban, annál könnyebben tudnád ezt kezelni. Hogy te kb annyira tehetsz anyud viselkedéséről, mint a japán cunamiról.

2011. ápr. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!