Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

21 éves leszek idén, a barátom 27 éves, 2.5 éve vagyunk együtt. Heti egyszer tudunk találkozni, jobb esetben kétszer, itt főleg a távolsággal van probléma. Nem mondanám, hogy ez az 50 perces út (autóval) olyan nagyon sok lenne viszont nekem suliba kell járnom mellette dolgozok is, illetve ő se abban a városban dolgozik ahol él, ezért hétköznap sok ideje elmegy az utazgatással.


Az anyukája már feszegeti a témát, hogy szeretne találkozni a szüleimmel, megismerni őket, esetleg eljönni hozzánk stb.. Viszont az én szüleim nem szeretik a páromat, mert véleményük szerint nem egy ilyen pasival kellene járnom, (csak azért mert anyunak nem jön be külsőre és még anyagilag se állnak olyan jól mint mi.) Ha jön is hozzánk a köszönésen kívül nem szólnak hozzá, apu szokott pár kérdést feltenni neki, pl. hogy van, van-e munkája, de ezenkívül nem beszél vele ő se.


Anyu kijelentette, hogy ő utálja, nem kíváncsi rá, és soha nem fogja szeretni. Így ebből kiindulva ha rá nem kíváncsiak akkor a szüleire se lesznek, anyu már mondta párszor, hogy őt nem érdekli semmi ami vele kapcsolatos... Engem zavar ez a helyzet, mert a barátom anyukája nagyon aranyos és lelkes a találkozóval kapcsolatban, az én szüleim meg nem így állnak a dologhoz.


Mit lehet tenni ilyen esetben? Legyek őszinte a párom anyukájával, vagy húzzam a dolgot ameddig csak lehetséges? Nagyon kellemetlen. :(


2011. ápr. 1. 19:03
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, úgy néz ki, hogy az őszinteség lesz itt az egyetlen megoldás.
2011. ápr. 1. 21:01
 12/14 anonim ***** válasza:

Szerintem vezesd fel valahogy az anyósodnak, hogy nem vagy túl jó kapcsolatban a szüleiddel. Hogy mióta függetlenedni próbálsz tőlük, ők valamilyen okból ellened dolgoznak, és nem tudod, rendeződik-e ez a helyzet valamikor.. Talán ebből megérti, hogy nem fogadnák olyan szívesen a rokonaid, és letesz egy időre a nagy találkozásról.

Én sem értem az ilyen szülőket..:(

2011. ápr. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Az "anyós" jelölted is meghívhatná a te szüleidet magukhoz!A helyedben megadnám neki anyuék számát és megkérném,hogy hívja fel őket és egyeztessenek egy időpontot.

Ha bunkók lesznek vele,akkor az anyósod magától is rájön,hogy nem kedvelik őt és a fiát.


Másik ötletem,hogy szervezz meg egy "véletlen" találkozást a két családdal.Például menj el valahova te a szüleiddel és a párod is oda megy az övével és ott a helyszínen be lehet őket mutatni egymásnak.

2011. ápr. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem rossz ez sem, ami az utolsó írt, talán csak annyi kockázat van benne, hogy ha a kicsit kellemetlen, de egyenes (és diplomatikus) beszélgetés helyett a kérdező hagyná, hogy a dolgok maguktól alakuljanak – főleg ha az anyósjelölt felhívja a lány anyját – ki tudja, hogyan sül el, szóval ez egy kevésbé irányítható helyzet, mint a beszélgetős. Mert pl. ha az anyuka különösen undok módon rázná le az anyóst, lehet, hogy aztán ott ülne döbbenten, leforrázottan, értetlenül, ami már kínosabb lenne, mint előre felkészíteni a dolgokra. Rájönne persze így is, hhogy mi a szitu, de nem mindegy, hogyan jön rá..

Aztán persze lehet, hogy jól megoldaná, mert mondjuk ilyen "éles helyzetben" (hogy az anyós felhívja, vagy egyszercsak bemutatják neki) csak sikerülne jó képet vágnia (feltéve ha akar), vagy legalábbis kevésbé undoknak lenni, mint otthon, a lánya előtt. Azt én nem tudom, mennyire van hatással rá a külső környezet, visszafogja-e magát ha "viselkedni kell", vagy hidegen hagyja az ilyesmi, ha a lánya pasijáról van szó..

Egyszóval ez kétesélyes. Elsülhet rosszabbul is egy beszélgetésnél, de jobban is.

2011. ápr. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!