Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bunkóság lenne elkérni a pénz...

Bunkóság lenne elkérni a pénz mondjuk felét?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy "anyósom" kijár piacra, és elad ezt-azt, ilyen használt dolgokat, ruhákat, edényeket, mikor mit.Párom is szokott adni neki dolgokat, és eladja neki.Mondta múltkor, hogy én is vihetek neki felesleges dolgokat, ha van, és szívesen eladja.Hát is vittem egy nagy zsák megunt, jó állapotú ruhát, meg cipőt, tényleg szép állapotban voltak.

El is tudott adni belőlük néhányat, viszont azt nem tisztáztuk kié a vételár, mivel nekem egyértelmű volt, hogy nekem adja el őket a saját cuccai mellett.Mivel páromnak is mindig odaadja az eladott holmikért a pénzt.Én viszont nem kaptam semmit.Valahogy félreértettük egymást.Ha ideadta volna is nem veszem el az egész összeget, csak a felére gondoltam, az a pár ezer forint nekem is jól jött volna.Így viszont olyan hülyén jött ki a dolog.Vannak még eladásra váró dolgaim, és szeretném odaadni, hogy adja el, viszont most meg kellene mondani, hogy felezzünk, de nem tudom, hogy hogy, nehogy megsértsem :(

23L


2011. ápr. 1. 20:55
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Még be is jött a szobába, és elújságolta, hogy ahhoz képest, hogy nem volt nagy piac keresett 8 ezer forintot.Abból nem tudom mennyi volt az én cuccom.
2011. ápr. 1. 21:16
 12/22 A kérdező kommentje:
Igen értelek.Azért csak a felét kértem volna, mert mégis csak ő álldogált odakint egész délelőtt.
2011. ápr. 1. 21:16
 13/22 anonim ***** válasza:
90%

Hát, sajnos most ha nem akarsz felhajtást, akkor csendben megjegyzed a tanulságot. Legközelebb mindent tisztázz le anyóssal, nehogy aztán a saját malmára hajtsa a vizet.

Mert ilyenkor persze tudják a sértődöttet, meg a megalázottat játszani :)

2011. ápr. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Szerintem is az lesz.Csak nem tudom, hogy amit még összekészítettem neki eladásra váró dolgokat azok mellé hogy tűzzem oda, hogy "felezzünk".
2011. ápr. 1. 21:21
 15/22 anonim ***** válasza:
85%
Hat, nem adod oda, kedves. Mondtam mar hogy legkozelebb ne tedd meg. Ne komplikald az eleted szarsagokkal.
2011. ápr. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Miért te még jól jártál, mi elvittük az átmenetileg nem használt cuccainkat a férjem anyjáékhoz, mert ott van padlás erre mikor aztán kellett volna, a fele se volt meg, mert hogy ők eladták, mert az már nem kellett nekünk...
2011. ápr. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk nem tudom...én a használt cuccaimat, amik már nem voltak jók, ingyen odaadtam a párom húgának. Sőt, nekik is van turijuk és ami nem volt jó nekik, azt biztos bevitték.

De eszembe sem jutna pénzt kérni olyan ruhákért, amit úgy sem használok.


Szerintem eladni sokkal nehezebb..mit tennél velük, ha nem lenne anyós? Akkor is eladnád?


Én biztos nem kérnék pénzt érte..és szerintem úgy is meg fogja hálálni, hogy segítettél neki.

Ha meg mindenképp pénzt akarsz keresni vele, akkor vidd be valami turiba és add el Magad!

2011. ápr. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
48%
Az anyósod bunkó, te meg buta vagy. Röviden és velősen. Gondolom te az a nő vagy, aki látja, hogy csúnya húst ad a hentes, de csak otthon mersz a kutyának panaszkodni. A párod oda akarta adni a pénzt, neked az sem volt jó. Legalább azért néha kiállhatnál magad mellett is, mert kieszik előled a tányérból a húst, te meg a zellert rágicsálhatod.
2011. ápr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Pff kedves utolsó ehhez csak gratulálni tudok!

Egyáltalán nem igaz, amiket írtál!

Párom független anyukájától, miért venném el az ő pénzét? Így is eleget költ rám, pedig mindig mondom, hogy nekem nem kell semmit vennie, van mire költenie!

Hát nem tudom, te hogy vagy vele,de én általában tapintatosabb vagyok az ismerőseimmel, rokonaimmal, mint mondjuk egy hentessel, aki rossz árut akar rám sózni!Szerintem nem ugyan az a kettő, nem vagyok én sem hülye akármennyire szeretnéd!

Éppen azért jött ki rosszul a dolog, mert anyósjelöltről van szó, és nem akarom megsérteni, vagy bunkó lenni!

Ha normálisan válaszolni ennyire nehezedre esik, kérlek legközelebb ne fáradj!


Kedves utolsó előtti!

Rendszeresen szoktunk a családsegítőhöz küldeni kinőtt ruhákat, és egyebeket, már több zsákkal odaadtunk teljesen jó állapotúakat, vagy alig használtakat!

Viszont mivel anyósjelölt felajánlotta ezt a lehetőséget gondoltam élek vele (most az egyszer kipróbálom, miért ne)

azért adtam oda a dolgokat.

Ezen kívül, tudjátok van hogy jól jönne néhány ezer forint pluszba, például mert hamarosan itt van párom szülinapja, barátnőm szülinapja, és névnapja, meg hónap vége.

Azt hiszem ilyen okok mellett nem lenne olyan nagy szentségtörés eladni a nem használt ruhákat!

Talán mielőtt elítéltek bárkit is meg kellene kérdezni az okokról vagy ha az nem érdekel legalább a kérdésre válaszolni.


KÖSZÖNÖM!

2011. ápr. 3. 19:28
 20/22 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok: ezért mondtam, hogy pénzt szeretnél a ruhákért add el Te.

Szerintem, ha anyós dolgozik meg érte, hogy az amúgy ingyen leadott ruhákból pénz legyen, akkor megérdemli azt a kis összeget amit keres vele.


Ha szükség van a pénzre, akkor szerintem azért általában meg kell dolgozni.


Nem hiszem hogy bunkó lettem volna és a kérdésre válaszoltam. Csak maximum nem tetszett a válasz, mert nem azt volt, hogy "igen milyen bunkó anyósod van".

2011. ápr. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!