Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokan vannak a szüleikkel egy...

Sokan vannak a szüleikkel egy fedél alatt? Huszonnyolc vagyok. Munkanélküli vagyok, nem tudok albérletbe költözni. Nagyon sok helyre járok munkát keresni, a spórolt pénzemet feléltem (buszjegy, közös háztartás), gyakorlatilag a szüleimtől függök.

Figyelt kérdés

Nincs is ezzel gond, de sokszor megkapom ismerősöktől, barátoktól, hogy el kéne költöznöm otthonról, mert nem igaz, hogy nem tudom megoldani, találjak munkát az ország másik végében, menjek Budapestre, munka van, csak találni kell.


Próbálok olyan munkát találni, ahol ott tudok lakni (kilátásban van most kettő is, értesítést várok), de nem értem azok felfogását, akik szidnak amiatt, hogy a szüleimmel élek. Ha egyszer az ő pénzükből élek, buszjegyre valót is ők adnak, akkor mégis hogy a bánatba menjek munkát keresni Budapestre? Persze hogy van munka, de ha nem tudom miből fizetni az albérletet, stb.? Erre a válasz egy vállvonás, és egy hülye kérdés: a szüleim nem segítenének?


Bízom benne, hogy bejön valamelyik ottlakós állás :/ Sokan vannak ebben a cipőben?


2011. ápr. 3. 18:34
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
100%

hááátt. amit erről a flexről olvasok... ennél még a tesco is jobb. pakoltam polcot ott, kb 2 napig. kicsit érdekesen bántak velem, és eljöttem.

azok után amit most ezen a fórumon olvastam.... hát szerintem szegények még annak is örülnének, ha a tescoban dolgozhatnának.

ott is kb ennyi a pénz, de legalább pisilni ki tudsz menni, és kajálni is lehet.

2011. ápr. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 A kérdező kommentje:
A tescóban fekszik a papírom, állandóan beadom, sose érkezik válasz. Most protekció lesz. Szégyen-gyalázat, ez van. Már ezt se szégyellem.
2011. ápr. 4. 10:41
 43/46 A kérdező kommentje:

"Érdekes, hogy sokan írják, hogy nehéz ilyen munkát találni, még Pesten is. Ennyire jó helyen élnék? Csak egy újságba néztem bele, és rögtön 6 olyan állást találtam, ami egyszerű középfokú végzettséggel vállalható, leginkább betanított munka gyártósoron."


Szállást, albérlet hozzájárulást nem tudnak biztosítani. Ha keresek albérletet, ahova nincs kaució, akkor sem tudom fenntartani. Hatvanezres albérletek. Ahol már van valaki: oda diákot keresnek. A fizetés mennyi lehet, talán 90 körül (ha túlórázom is) És akkor még nem ettem. Igen, jó helyen laksz, és k..va nagy szerencséd van. Sokunknak nincs.

2011. ápr. 4. 13:28
 44/46 anonim ***** válasza:

Kérdező, ezt rosszul tudod, rezsivel együtt is vígan találsz sok olyan albérletet (szobát), ahol max. 35 000-be kerül a téli hónapokban. Ennyiért saját külön szobád van.

Ha egy szobában vagy valakivel, még olcsóbb.


Aki írta, hogy kinyitotta az újságot, és rögtön talált álláshirdetéseket, igen ám, csak nem mindegy, hogy hányan jelentkeznek arra az állásra. Biztos vagyok benne, hogy több százan. Szóval elég kicsi az esély Pesten is a mai világban, sajnos.

2011. ápr. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 A kérdező kommentje:
Volt olyan, hogy jelentkeztem egy állásra, és visszautasító e-mailt kaptam. Egyszerre küldték ki mindenkinek, akit elutasítottak, laza tizennyolc név szerepelt a listán, és ez egy kisebb községben volt.
2011. ápr. 5. 10:51
 46/46 anonim ***** válasza:
32 évesen még a szüleimnél lakom, én is munkanélküliként, ami nagyon megalázó, de nem tudnék albérletet fizetni! Rendes fölmondással rúgtak ki csoportos létszámleépítés keretében, és azóta nem találtam munkát!
2011. nov. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!