Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokan vannak a szüleikkel egy...

Sokan vannak a szüleikkel egy fedél alatt? Huszonnyolc vagyok. Munkanélküli vagyok, nem tudok albérletbe költözni. Nagyon sok helyre járok munkát keresni, a spórolt pénzemet feléltem (buszjegy, közös háztartás), gyakorlatilag a szüleimtől függök.

Figyelt kérdés

Nincs is ezzel gond, de sokszor megkapom ismerősöktől, barátoktól, hogy el kéne költöznöm otthonról, mert nem igaz, hogy nem tudom megoldani, találjak munkát az ország másik végében, menjek Budapestre, munka van, csak találni kell.


Próbálok olyan munkát találni, ahol ott tudok lakni (kilátásban van most kettő is, értesítést várok), de nem értem azok felfogását, akik szidnak amiatt, hogy a szüleimmel élek. Ha egyszer az ő pénzükből élek, buszjegyre valót is ők adnak, akkor mégis hogy a bánatba menjek munkát keresni Budapestre? Persze hogy van munka, de ha nem tudom miből fizetni az albérletet, stb.? Erre a válasz egy vállvonás, és egy hülye kérdés: a szüleim nem segítenének?


Bízom benne, hogy bejön valamelyik ottlakós állás :/ Sokan vannak ebben a cipőben?


2011. ápr. 3. 18:34
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
94%

hát sajnos állómunka van:S meg 3 nap meló(reggel 6tól este 6ig,este 6 tól reggel6ig),3 nap meg szabad.

Töük sokszor megy ki a mentő,de máég így is ugy néznek az emberre ha kér egy kilépőt,mert wc-re akar menni mint a véres rongyra. meg a szünetek is olyan hülyén vannak

2011. ápr. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:
Hát ez eddig nem hangzik túl jól, de az előző munkahelyem is ilyen volt. Ott egy ember meg is halt. Nyár volt, hőség, rosszul lett, gutaütés. Persze, senki nem állítja, hogy a melegnek köze lenne hozzá. Mi is úgy dolgoztunk, hogy 33 fok, vízért nem mehettünk, melegszünet semmi. Két szünet: egy tízperces, egy húszperces, egybe nyeltük le a kaját, és mint az állattal, úgy bántak velünk... Szóval, ha a Flex is ilyen, akkor egész meg vagyok nyugodva. Szinte hazaérkezem!
2011. ápr. 3. 19:55
 33/46 anonim ***** válasza:
88%
a flex ugyanilyen,csaka 12 órázás miatt kicsit több szünet van. Sok sikert hozzá,meg türelmet! Ja,és fizetés elég vacak ám ahoz képest h mennyit dolgozol érte
2011. ápr. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 A kérdező kommentje:

A szállás milyen?


Mondjuk, tizenkét órát állni... nem lesz semmi.

2011. ápr. 3. 20:00
 35/46 anonim ***** válasza:
88%
engem nem a városba helyeztek el,hanem pacsán. 4 másik emberrel vagyok együtt,2 fiúval meg 2 lánnyal. Jó fejek,a szállás sem ropssz. meg mondtam a vállalkozónak h szeretnék a városba lenni,azt mondta ha jönnek újak,akkor vki megy a helyemre,én meg meheteka városba. Pacsára jár a flexes busz(kell fizetni a bérletért de csak 20%ot,a többit a cég állja és a fizuból vonják),de ha a városba leszek,akkor magamnak kell minden hónapba a bérletet ami azt mondták 5400Ft,és csak 5 éig jó.
2011. ápr. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
100%

Azoknak, akik azt hajtogatják, hogy sokan azért nem találnak munkát, mert nem akarnak gyárban dolgozni, vagy a végzettségüknek nem megfelelő munkát vállalni: ez nem igaz, gyárba sem vesznek fel, sőt sokszor még az idénymunkákra is megvannak a megszokott emberek, olyat sem könnyű vállalni.

Annak meg, aki azt mondta, nem véletlenül bocsátották el azokat az embereket, akiket elküldtek a gazdasági válság kezdetén: igazad van, csak nem úgy, ahogy ezt te kitaláltad. Az én akkori munkahelyemről a legkésőbb felvett emberekkel kezdték az elbocsátásokat és azokkal, akiknek még határozott idejű szerződése volt. Tényleg nem véletlenszerű elbocsátások voltak, de nem a szorgalmon, vagy az jó munkán múlott, szóval nem sokat tehettünk. Meg is mondták, hogy nem a munkánkkal volt a baj.

2011. ápr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 A kérdező kommentje:
Vagy mert megszűnt az a sor, az a termék. Volt ilyen. Egy komplett sort kirúgtak. Megszűnt a termék, amit gyártottak, az ott lévő harminc ember mehetett.
2011. ápr. 3. 20:59
 38/46 anonim ***** válasza:
88%

Igen, tényleg. Ilyen is volt nálunk, hogy megszűnt egy sor. De olyan is volt, hogy az egész cég szűnt meg. Én hat évig voltam egy cégnél, ami megszűnt, aztán már sehova nem kellettem. Sajnos olyan környéken élek, ahol nem nagyon van munkalehetőség, úgyhogy elmentem egy gyárba, ahol még volt felvétel, betanított munkát vállaltam. Aztán ott is kezdődött a létszámleépítés, ott is megszűnt egy-két sor és a nem túl régen ott dolgozókat elküldték. Engem először még áttettek más helyre, hogy ne kelljen elküldeniük, mert azért nem voltak velem elégedetlenek. De előbb-utóbb rám is rám került a sor. Aztán megint álláskeresés. Szégyen-nem szégyen, csak hosszas puncsolás után, protekcióval sikerült pár hónapos munkát szereznem. Aztán ahogy ennek is lejárt az ideje, megint munka nélkül maradtam és sehova nem vesznek fel, de nincs is túl sok lehetőség itt, mondhatni semmi.

Én nem a szüleimmel élek, hanem a férjemmel, akinek viszont itt van munkája, úgyhogy nem is ugrálok már olyan könnyen (nem mintha azok könnyen ugrálnának, akik a szüleikkel élnek). Mindenesetre nem adom fel és továbbra is keresem a munkalehetőségeket. A végzettségemhez illőt már nem is remélek, az évek során, amikor nem találtam ilyen munkát és azt vállaltam el, ami volt (akkor még legalább volt valami), már egyre kevesebb lett rá az esélyem. Nem vagyok naprakész, nincs gyakorlatom, stb. Nekem nagyon jó lenne egy gyárban soron dolgozni, vagy árufeltöltőként, vagy bármi. Csak a bejárás megoldható lenne, de még erre is kevés itt az esély.

2011. ápr. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim válasza:
0%

Kezdem azt hinni, hogy azért látjuk különbözően a dolgokat, mert tény és való, hogy a nőkkel másként bánnak és kevésbé becsülik meg őket ilyen helyeken. Valószínűleg ti tényleg nehezebb helyzetben vagytok. Ennek ellenére azért van pár olyan női munkatársam, akiknek nem nagyon kell leépítéstől félni. Bonyolult dolog ez.


Érdekes, hogy sokan írják, hogy nehéz ilyen munkát találni, még Pesten is. Ennyire jó helyen élnék? Csak egy újságba néztem bele, és rögtön 6 olyan állást találtam, ami egyszerű középfokú végzettséggel vállalható, leginkább betanított munka gyártósoron.

2011. ápr. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
100%
20:35, 21:28 vagyok, nekem azt mondták, hogy Pesten valamivel könnyebb. Nem tudom, én egy nagyon kis településen élek. Itt tényleg nehéz. Nem sajnáltatni akarom magam, meg nem nyavalygásból mondom, mivel ahogy befejeztem a sulit, elmentem dolgozni oda, ahol és amilyen munkát kaptam, ahova megoldható volt a bejárás, szóval nem a szüleim, meg később nem a párom nyakába akartam magam varrni magam, de most több mint egy éve nem kellek sehova. Csak mondom, hogy sokan vagyunk így is.
2011. ápr. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!