Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokan vannak a szüleikkel egy...

Sokan vannak a szüleikkel egy fedél alatt? Huszonnyolc vagyok. Munkanélküli vagyok, nem tudok albérletbe költözni. Nagyon sok helyre járok munkát keresni, a spórolt pénzemet feléltem (buszjegy, közös háztartás), gyakorlatilag a szüleimtől függök.

Figyelt kérdés

Nincs is ezzel gond, de sokszor megkapom ismerősöktől, barátoktól, hogy el kéne költöznöm otthonról, mert nem igaz, hogy nem tudom megoldani, találjak munkát az ország másik végében, menjek Budapestre, munka van, csak találni kell.


Próbálok olyan munkát találni, ahol ott tudok lakni (kilátásban van most kettő is, értesítést várok), de nem értem azok felfogását, akik szidnak amiatt, hogy a szüleimmel élek. Ha egyszer az ő pénzükből élek, buszjegyre valót is ők adnak, akkor mégis hogy a bánatba menjek munkát keresni Budapestre? Persze hogy van munka, de ha nem tudom miből fizetni az albérletet, stb.? Erre a válasz egy vállvonás, és egy hülye kérdés: a szüleim nem segítenének?


Bízom benne, hogy bejön valamelyik ottlakós állás :/ Sokan vannak ebben a cipőben?


2011. ápr. 3. 18:34
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
85%
a zalaegerszegi flextronicsba keresnek embereket,ha vállalkozón keresztül mész még az albérletet is fizetik(bár idegenek lesznek a lakótársaid,de ha te találsz magadnak mást,akkor meg a pénzt kapod amivel támogatják az albidat). Keresik az embereket folyamatosan,mert április végén már dolgozhatnak is
2011. ápr. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
66%
Nehogy már még az a több 100 ember (hol mennyi) legyen a hibás azért mert kirúgták. Értelmes ember manapság akkor is pedálozik a munkájáért, ha nem mondják neki külön. A legtöbb gyárban mindenki feje felett ott lebeg, hogy bármikor kirúghatják. Általában fentről éreztetik is ezt a dolgozókkal, nesze neked motiváció. :)
2011. ápr. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
51%

Amúgy a kényszer is nagy úr ám.

Engem már nem is tartottak el tovább a szüleim, tehát muszáj volt mennem, mindent magamnak megoldanom.

Dehát ha valakinél ez nem áll fenn, nyilván későbbre tolódik a különköltözés.


Valaki írta, hogy pénzkidobás az albérlet. Igen, az, de szerintem érdemes teljesen a saját lábunkra állni, persze ha van rá mód, mert legalább büszkék lehetünk rá, hogy igen, megcsináltuk, egyedül teremtettünk meg magunknak a dolgainkat.

Legalábbis egy bizonyos kor felett már illik megmutatni a szüleinknek, hogy mire is vagyunk képesek egyedül. Akkor is, ha nem lenne muszáj.

Amúgy albérlet alatt természetesen nem egy lakást értettem, hanem egy szobát. Vannak sokan, akik egy szobában egy vadidegennel laknak, nemhogy egy lakásban. Majd megismerik egymást, akár össze is haverkodhatnak.

Szóval én mindenkit csak az önállóságra buzdítok. Meg kell tanulni küzdeni.

2011. ápr. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:

"A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:17"


Kedvesem. Ne vedd piszkálódásnak, de elmész a... Huszonöt km-re laktam a munkahelyemtől, nálam ez volt az ok! Természetesen az én hibám, hiszen így pluszköltséget kellett vállalnia a cégnek a bérletemnél.


Aki a Flextronics-ot írta: az az egyik munkahely, ahova jelentkeztem. Április 10 körülre ígérték a visszajelzést.

2011. ápr. 3. 19:35
 25/46 A kérdező kommentje:

Ezt az e-mailt kaptam:


"Köszönjük önéletrajzát, melyre szükségünk is lesz, hiszen április 10-e után nagyobb létszámú felvétel várható.

Munkaszállást azoknak a munkavállalóinknak tudunk biztosítani, akik olyan településen laknak, ahonnan nem közlekedik Flexes járat. Amennyiben az Ön állandó lakhelye ilyen település, akkor természetesen el tudjuk Önt szállásolni.

Hamarosan keresni fogjuk!


Üdvözlettel:

Unique Work Kft."

2011. ápr. 3. 19:37
 26/46 anonim ***** válasza:
83%

én irtama Flexet

a 10.ike hamar itt lesz ám,csak a meló nagyon szar-vagyis nem az h szar,hanem maga az h sokszor azért be szólnak mert megtámaszkodok a köynökömön,,meg a fönökséget is nehéz elviselni,stb.... Sok sikert hozzá

2011. ápr. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
83%
nézz körül több vállalkozónál,mert vmelyik pl több kaja jegyet ad,vagy áll egy havi hazautat
2011. ápr. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
83%
Na, ez bíztató, remélem összejön!
2011. ápr. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 A kérdező kommentje:
Lelki terror, azt már ismerem, előző munkahelyemen hangosan lélegezni sem lehetett. Abban bízom, hogy nem állómunka lesz, azt csináltam, és azt hittem, beledöglök... Meg ismerős a tizenkét órázás is, ismerős a "csak-akkor-mehetsz-vécére-ha-már-átázott-a-bugyid"... ismerős. Tudom, egy darab sz.r vagyok, aki egy nulla, egy senki.
2011. ápr. 3. 19:42
 30/46 A kérdező kommentje:

Hát ez nem hangzik túl jól!!


[link]


Legalsó komment. Tényleg ennyire vészes?

2011. ápr. 3. 19:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!