Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokan vannak a szüleikkel egy...

Sokan vannak a szüleikkel egy fedél alatt? Huszonnyolc vagyok. Munkanélküli vagyok, nem tudok albérletbe költözni. Nagyon sok helyre járok munkát keresni, a spórolt pénzemet feléltem (buszjegy, közös háztartás), gyakorlatilag a szüleimtől függök.

Figyelt kérdés

Nincs is ezzel gond, de sokszor megkapom ismerősöktől, barátoktól, hogy el kéne költöznöm otthonról, mert nem igaz, hogy nem tudom megoldani, találjak munkát az ország másik végében, menjek Budapestre, munka van, csak találni kell.


Próbálok olyan munkát találni, ahol ott tudok lakni (kilátásban van most kettő is, értesítést várok), de nem értem azok felfogását, akik szidnak amiatt, hogy a szüleimmel élek. Ha egyszer az ő pénzükből élek, buszjegyre valót is ők adnak, akkor mégis hogy a bánatba menjek munkát keresni Budapestre? Persze hogy van munka, de ha nem tudom miből fizetni az albérletet, stb.? Erre a válasz egy vállvonás, és egy hülye kérdés: a szüleim nem segítenének?


Bízom benne, hogy bejön valamelyik ottlakós állás :/ Sokan vannak ebben a cipőben?


2011. ápr. 3. 18:34
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
23%

"az ember azt hinné kapkodnak az ilyenek után"

ugyan miért? ennyit már mindenki tud, szerezz olyan tudást amivel kitűnsz a tömegből...

2011. ápr. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:
Ezért nem mentem albérletbe se, amíg volt munkám. Nem tudtam volna kifizetni, (társ se volt, mert két másik lánnyal még bevállaltam volna egy albit), de egyedül nem kerestem annyit, a fizetésemből meg egyszerűbb volt idehaza a közösbe adni. És egész jól meg is voltunk, mármint anyagilag. De hát állítólag tök ciki a szülőkkel élni. Pedig elég nagy a ház...
2011. ápr. 3. 18:58
 13/46 A kérdező kommentje:

""az ember azt hinné kapkodnak az ilyenek után"

ugyan miért? ennyit már mindenki tud, szerezz olyan tudást amivel kitűnsz a tömegből..."


Na ez az: de mit?

2011. ápr. 3. 18:59
 14/46 anonim válasza:
92%

Munka mindig van, csak kérdés ki mit vállal el. Én jobb híján elvállaltam a gyári munkát havi 50-70 ezer forintért. Undorító munka, de egész nap otthon ülni és a szülőkön élősködni nem lehet. Velük élek, a fizetésem jelentős része a közös költségvetésbe megy, a maradékot arra tartalékolom, hogy megpróbálhassak kitörni ebből a mókuskerékből.


(26 éves vagyok)

2011. ápr. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem azokat, akik szerint ciki a szülőkkel lakni. Akkor ciki, ha az ember tudna dolgozni, de szimplán lustaságból meg a kényelem miatt lóg a szülei nyakán. De a te esetedben pl. teljesen logikus, hogy otthon maradsz, itt most a spórolás a lényeg. Az ország másik végébe költözés meg az utazás, lakhatás költségein kívül számomra még amiatt is rossz lenne, hogy nem lehetnék ott a szüleim közelében, ha valami miatt szükségük lenne rám. Nagy divat manapság ez a szétszóródás, de szerintem ez nem természetes.
2011. ápr. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:
Pesti barátnőm is állást keres. Ő meg kénytelen letagadni a diplomáját, mert túlképzett. Nem tudom, érdemes volt-e tanulni. Szociálpedagógus barátnőm két éve munkanélküli. Mérnök ismerősöm protekcióval dolgozik ruhaboltban, eladóként, kozmetikus barátnőm kénytelen felszámolni az üzletét, mert veszteséges. Mindenki megy külföldre, nagyon nincs munka, és szinte úgy tűnik, nincs szakma, amivel meg lehetne élni.
2011. ápr. 3. 19:01
 17/46 A kérdező kommentje:
Dolgoztam gyárban (aztán jött a válság, és kirúgtak 150 embert...) Majdnem annyit kerestem, mint a kétdiplomás anyám. Simán hazahoztam százezret havonta. Szerettem is ott lenni, de sajnos, nincs felvétel mostanság :( Körbetelefonáltam a környék összes gyárát, de még most is elbocsátások folynak. Én már túlvagyok azon, hogy csak a végzettségemnek megfelelő legyen. Persze, próbál az ember, mert a bőrfotel kényelmesebb, mint a szalag, de per pillanat szalag sincs.
2011. ápr. 3. 19:03
 18/46 anonim ***** válasza:
86%

Nos, én is csak úgy tudtam megindulni, hangsúlyozom, nem most, hanem régebben, mikor még nem volt ilyen siralmas a helyzet, hogy alig ettem, 1-2 ruhám volt, semmit több.

Ha valakinek van munkája Bp.-en, (tudom, most szinte lehetetlen keríteni, de régebben nem ez volt a helyzet), ki tud fizetni egy albérletet, és meg tud élni, ha pedig spórol mindenen egy keveset félre is tud tenni. Minimális összeget persze, de előbb-utóbb összegyűlik annyi, amiből ki lehet menni külföldre. Én legalábbis így csináltam.

Persze ezért vállaltam az éhezést is, azt, hogy ruhám sem volt, sehova nem jártam, stb.

2011. ápr. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
100%
Akikről én tudok nyilatkozni, 29, 34 éves tanárok, 27 éves gépész. Még minden otthon laknak. Én ha fenn tudnék tartani egyedül egy albérletet akkor se tenném, mert hatalmas pénzkidobás szerintem. Mindenképpen +1-2 emberrel érdemes. Mondjuk én nem is szeretek az üres lakásra hazamenni.
2011. ápr. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim válasza:
18%

Ez talán egy kicsit piszkálódásnak hangzik, de mégis leírom. Amikor a válság miatt elbocsátottak 150 embert, akkor nyilván nem véletlenszerűen választották ki az "áldozatokat".


Ha van egy munkahelyed, akkor az korántsem elég, azért is tenned kell, hogy azt meg tudd tartani. Legyél a legjobb, és legyél nélkülözhetetlen, ez mindenféle munkahelyen érvényes. (Megjegyzés, ez nem egyenlő a behízelgéssel és nyalizással, hanem le kell tenni valamit az asztalra.)


Nálunk is bizony elküldtek szinte minden üzemből egy-egy teljes műszakra való embert, ami jóval több az általad említett 150-nél (hatalmas cégről lévén szó), és mégsem merült fel, hogy közéjük kerülhetnék.

2011. ápr. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!