Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogyan viszonyulja...

Szerintetek hogyan viszonyuljak egy árva kislányhoz, akire vigyáznom kell?

Figyelt kérdés
Elvállaltam egy önkéntes munkát, egy gyermekotthonban lévő 10 éves kislányra kell vigyáznom, beszélgetni, tanulni kell vele. Gondolhattam volna ugyan, de most tudatosult csak bennem, hogy elég durva dolgokon ment keresztül kiskorába (azt hiszem, hogy az apja bántalmazta, molesztálta) és az lenne a kérdésem, hogy erről szabad-e kell-e vele beszélni, vagy jobb, ha nem tépem fel a sebeit. Mondott pár fél mondatot a múltjáról, és nagyon kellemetlenül éreztem magam, azt se tudtam, hogy mit mondjak.(amúgy ez a természetén is meglátszik, eléggé "vad", fel akarja hívni magára a figyelmet.) Kérlek segítsetek, ha valakinek van valamilyen tapasztalata! 18L
2011. ápr. 3. 18:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezni ne kérdezz semmit, amiről akar arról beszél. Hallgasd meg, higgyél neki, mert sokszor olyanok akiknek jó életük volt fel se fogják milyen szörnyű helyzetek is vannak. Ne vitatkozz vele és ne okítsd.
2011. ápr. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Szupervízióval viselik el az ilyen beszélgetéseket a szakemberek is, tényleg tereld hétköznapi dolgokra a beszélgetést, ha lehet, de ne úgy, hogy azt érezze nem érdeklődsz iránta,meg félsz tőle meg, hogy azt gondolja mennyire szörnyü élete volt mert az leblokkolhatja. empatikusan, okosan, de tényleg felelőtlennek tünik a hely, hogy előre nem tisztázzák nektek le ezeket a lehetőségeket.
2011. ápr. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Szakemberek mondták, hogy külön örülnek, hogy korban közelebb állunk hozzájuk, így sokkal könnyebben megnyílnak, és bíznak bennünk, mint a pszichológusokban, így sokkal könnyebb nekik feldolgozni ezeket a dolgokat. Hát nem tudom.
2011. ápr. 5. 17:11
 14/19 anonim ***** válasza:

Avval nincs bajom, hogy foglalkozol velük, csak avval, hogy olyan helyzetben vagy amikor bizonytalannak érzed magad és nem az ott dolgozó szakemberektől kapsz segítséget (kérés nélkül), hanem itt. Jó ötletnek tartom ezt az egészet, én is önkénteskedtem és nálunk is hiány volt a háttér.


Te is sérülhetsz emiatt is írtam amiket írtam.

2011. ápr. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én gyógypedagógiát tanulok,pszichopedagógiát. Szerintem azért az ölelgetéssel vigyázz,ha hirtelen "ráugrasz" megijesztheted. Nem szabad elfelejteni,hogy nem az anyja leszel,és nem a testvére egy idő után el kell válnotok,és ha a kapcsolat túl erős,az mind a kettőtöket,de a kicsit talán mégjobban megviseli. Ha viszont már olyan a kapcsolat,hogy nem veszi tolakodásnak,akkor egy-egy ölelés belefér :)

Ne kérdezgesd,de ha mesél, és mesélni akar,akkor hagyd.

2011. ápr. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
ok, köszönöm:)
2011. ápr. 5. 20:33
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

3 éve önkéntesként dolgozom árvák számára létrehozott nyári táborban és mind a tapasztalatom, mind az általam olvasott szakirodalomból merítve ajánlom, hogy ne alakíts vele ki szoros kapcsolatot. Végezd el a dolgod, hallgasd meg, ha beszél, de ne alakíts ki vele MÉLY kapcsolatot, mert az elválásnál te kihevered, de ő nem biztos. Végezd azt amire jelentkeztél és ne lépd túl a hatáskörödet, mert komoly károkat okozhatsz a már amúgy is szerencsétlen életében


18/F

2011. ápr. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ilyen jellegű beszélgetéseket nem a te feladatod megejteni vele, egyrészt mert nem vagy hozzá elég képzett, másrészt a hely és az idő sem alkalmas rá.

Persze ha szeretne beszélgetni valamiről, akkor beszélgessetek, de ha úgy érzed, hogy te a helyzetet nem tudod kezelni, akkor ezt mondd is meg. Ne csinálj úgy, vagy ne hitesd el magaddal, hogy te meg tudod oldani. Ha olyan téma kerül szóba, amire nem tudsz megfelelően reagálni, akkor kérdezd meg, hogy az xy-nal (pszichológus, vagy ilyesmi) beszélgettek-e már erről, merthogy te ugyan szívesen meghallgatod, de ilyesmiben sajnos nem tudsz segíteni, de az xy tud, mert ért hozzá.

Amúgy meg annyit tudok tanácsolni, hogy legyél kedves, jófej, de határozott.

2011. ápr. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Hasonló kérdést írtam fel ma este,mert én is szeretnék ilyen segítő munkában részt venni. Ha valaki tudja,hogy Békés megyében hol van ilyen lehetőség írja meg legyen szíves!
2012. márc. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!