Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket is elfogott már olyan...

Titeket is elfogott már olyan érzés mikor megtudtátok, hogy egy veletek egykorú ismerősötöknek gyereke lett, hogy ti is szeretnétek már?

Figyelt kérdés
Most 3 volt osztálytársam terhes, és 1-nek nemrég született babája.
2011. ápr. 3. 23:17
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
83%

Tuti, h sokan le fogtok pontozni, mert a többség nem így gondolkodik, mint én (igen, néha már én érzem úgy, h nemnormális vagyok).

Ilyen érzés sosem fogott még el, igaz, két évvel fiatalabb vagyok nálad. Inkább azt szoktam érezni, h úristen, pár év, és minden rokon azzal fog szekálni, h mikor lesz férj, esküvő, gyerek stb.

Hozzáteszem, h 10 évvel idősebb a párom, de szerencsére még ő sem érzi szükségét annak, hogy 'komolyabb' legyen a kapcsolatunk.

Viszont furcsa volt, h az egyik csoporttársam növekvő pocakját láttam, az, h két volt osztálytársamat eljegyezték, egy harmadik pedig azt újságolta, h a párjával hamarosan babát terveznek. Én pedig mindig azt érzem, h én tartok az ilyen szintű kötöttségtől, és a gyerekekkel elvagyok ideig- óráig, mert cukik, de jó érzés, mikor jön értük anyuka- apuka.

2011. ápr. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Én is 22 vagyok, és ugyanez a szituáció. Egyre több ismerősöm, volt osztálytársam, sulistársam (nálam 2-3 évvel fiatalabbak is) sorban mennek férjhez és szülnek. Akikkel nem tartom a kapcsolatot, sokszor csak facebookról vagy iwiwről tudom meg. Eléggé megdöbbenek mindig. Én még nem akarok gyereket 5-6 évig. Természetesen nagyon szeretnék majd, de most még se fizikailag se szellemileg nem lennék képes egy gyereket felnevelni.

Egyébként ha jobban belegondolok, nekem az olyan ismerőseim mentek férjhez, meg szültek, akik a "sötétebb" kategóriába tartoztak. Nem mentek egyetemre, gimiben is csak bukdácsoltak végig mindenből... szóval azért érdemes azt is megnézni, kik azok az ismerősök közül, akiknek már gyerekük van....

2011. ápr. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

00.40 vagyok

még annyit tennék hozzá, hogy komoly kapcsolatom van, szeretnénk már összeköltözni, csak az anyagiak még nem engedik, de azért házasságban meg gyerekben még nem gondolkodnánk pár évig akkor sem, ha végre összeköltözhetnénk.

2011. ápr. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

én meg pont azt mondom, hogy ha az osztályból majd valakinek gyereke születik, akkor én is elkezdek gondolkodni :D

magasan kvalifikált a társaság hála az istennek, szóval 23 évesen még nem fenyeget minket ilyesmi :D

tény, hogy az egyik párnak jövőre lesz a lagzija, de szerintem babájuk csak pár év múlva lesz.


egzisztencia is kell hozzá, nem csak a többségi nyomás :D

2011. ápr. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 TWIO ***** válasza:
Szüleimet mindig bántja, ha egy volt osztálytárs, egy egyidős barát elhalálozik. Amúgy valóban, ha azt látom, korombeliek, ismerőseim házasodnak, gyermeket nemzenek, észreveszem az idő múlását.
2011. ápr. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Én egy későn érő hapi vagyok és pont az ellenkezője. Nekem valami iszonyatosan nyomasztó volt az ötéves középsuli utáni osztálytalálkozón szembesülni (23 évesen), hogy mennyien házasok, családosok már. Mondom jesszus, nemrég még marhultunk a suliban meg a gyakorlaton, mostanra meg hej de "befelnőttesedtünk"? Jó, mondjuk én amúgy is későn érő és kissé ötörvényű mufurc vagyok, aki rohadtul nem szereti a közhelyes, mindenkire egyformán érvényes "ezazéletrendje" típusú dolgokat a tipikusság szerint megélni.
2011. ápr. 4. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Engem inkább iszonyú fura érzés fog el, mikor hallom hogy valaki 20-23 évesen terhes, vagy már gyereke(i) van(nak). Belegondolok hogy nekem most gyerek, huh...
2011. ápr. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
79%

Hihetetlen, de a mi középsulis osztályunkban én vagyok az első(27), akinek felesége lett, és gyereke született. Az osztálytársaim két részre bomlottak: karrieristákra és bulihuligánokra, és egyik sem gyerekpárti. Ma, közel 10 évvel az érettségi után a helyzet nem sokat változott: a karrieristák még mindig kidolgozzák a belüket, nagy részüknek tartós kapcsolata sincs emiatt, a bulihuligánok pedig ugyanolyan gyerekesek, mint régen. A reakcióik az én gyerekemre kb a következők: "Igen? De aranyos! Mi még vagy 10 évig nem, ráér az 35 éves koromra, amikor már stabil egzisztenciám lesz."

Mókás, hogy hajtják a pénzt, miközben az csak az egész töredékét teszi ki. Végül 35 évesen ráébrednek, hogy nincs egy rendes kapcsolatuk, mert a pénzt hajszolták, és nincs kinek szülni.. Így járt egy ismerős is: volt egy 10 éves kapcsolata, abban elvolt, építette a karrierjét, aztán egyszer csak dobta a pali, ő pedig nem volt képes új kapcsolatot találni 35 évesen. Végül egy buliban felcsináltatta magát 37 évesen, kétségbeesésében. A pasi persze nem vállalja a gyereket, tehát ott van egyedül, mert a karrierje fontosabb volt, mint a kapcsolata.

2011. ápr. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

23 vagyok,a volt gimis osztályból egyszem baba született eddig,ő is most karácsonykor,de ő is annak a lánynak a gyereke,aki nem tanult tovább.

A többi 27 volt osztálytársamból összesen 4 dolgozik főállásban,mi többiek mind tanulunk még.


Irigyelni?hülye lennék...23 vagyok,fiatal.


Anyagi háttér,leendő apajelölt meg van hozzá jóideje ,de 8-10 éven belül nem akarunk gyereket (párom 2 évvel idősebb)

2011. ápr. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
igen :(
2011. ápr. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!